Po trzech grach kontrolnych

Po trzech grach kontrolnych - Zdjęcie główne

W ostatnim czasie trzy mecze sparingowe rozegrała rawicka Rawia.

Najpierw w środę rawiczanie gościli na własnym terenie ekipę Promienia Krzywiń. Krzywinianie w poprzednim sezonie w klasie okręgowej zajęli 4. miejsce, teoretycznym faworytem starcia byli więc miejscowi. W barwach Rawii mogliśmy zobaczyć kilka nowych twarzy: Górkowskiego, Maderę, Sinieckiego, Borowczyka czy Niedźwiedzia. Mecz nie był porywającym widowiskiem. Każda ze stron miała okazje do strzelenia gola, ale pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem. Promień co prawda po jednej z akcji trafił do siatki Rawii, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej.

Dzień później rawiczanie udali się do Kobylina na sparing z miejscowym Piastem, który podobnie jak Promień, także występuje w klasie okręgowej, tyle że kaliskiej i na koniec sezonu uplasował się na piątej lokacie. W tym meczu Rawia zaprezentowała się dużo lepiej niż w środowej grze. Po około 10 minutach wynik meczu otworzył Kamil Niedźwiedź. Kilka minut później na 0:2 podwyższył Mariusz Molka, a Rawia w tej części grała naprawdę dobrze. Później tempo nieco „siadło”. - W ostatnim czasie trenujemy bardzo ciężko więc słabszy fragment meczu był zrozumiały - tłumaczył trener Rawii Jerzy Radojewski. Po zmianie stron rawiczanie znów przyspieszyli, a swoją drugą bramkę strzelił Mariusz Molka. Przy stanie 0:3 rawiczanie dopuścili się jednak błędu i stracili, jak się później okazało, jedynego gola w tym starciu.

Dziś  na stadionie w Dębnie Polskim o 18.30 rawiczanie podejmowali Koronę Wilkowice. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Zawodnicy Radojewskiego rozegrają jeszcze jedną grę kontrolną. W piątek na stadionie w Rawiczu o 18.30 gościć będą Krobiankę Krobia.