Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Początki przygody żeglarskiej

› Sport i rekreacja 5 miesięcy temu    3.12.2018
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Spędzanie wolnego czasu nad wodą, czy też na wodzie, to świetny sposób na odpoczynek, szczególnie w miesiącach wiosny i lata. W ten sposób można odpocząć z rodziną i przyjaciółmi, a przy okazji rozwijać swoją pasję, na przykład do żeglarstwa.

R E K L A M ASRT 20-24 maj 2019 MOŻDŻANOWSKA


Bycie żeglarzem – jak wyglądają początki?

Jeśli ktoś planuje rozpoczęcie przygody żeglarza, to musi liczyć się z tym, że będzie musiał się do tego odpowiednio przygotować. To nie jest tak, że kupujemy jacht i od razu możemy i w ogóle potrafimy nim pływać. Zazwyczaj potrzebujemy zarówno przygotowania teoretycznego, a także praktycznego.

W tym momencie pominiemy przygotowanie, które polegałoby na odbyciu specjalnego kursu, na którym można nabyć odpowiednie umiejętności, do sterowania łodzią. Choć naprawdę warto z takiego szkolenia skorzystać, ponieważ szczególnie początkujące osoby, mogą się tam dowiedzieć wielu rzeczy.

Do żeglowania należy przygotować się na początku pod względem fizycznym i psychicznym. Oczywiście podstawową umiejętnością, jaką należy nabyć, będzie pływanie. Na wodzie mogą zdarzyć się różne sytuacje, więc lepiej jest być na nie przygotowanym. Równie ważna jest ogólna sprawność i kondycja ciała. Nieco biegania, skakania może zmęczyć, a niestety trzeba być na to przygotowanym. Takie przygotowania należy oczywiście zacząć przed sezonem, a idealnym momentem będzie zima. Wtedy warto chodzić na basen, a także na siłownię.

Jeśli chodzi o przygotowanie psychiczne, to przede wszystkim cały czas trzeba być dobrej myśli. Nawet w ciężkich momentach nie należy się poddawać i trzeba główkować, co zrobić, aby wszystko dobrze się skończyło.

Co zrobić, gdy coś jest nie tak z żaglówką?

Jeśli jakieś elementy wymagają wymiany, to najlepiej postaraj się znaleźć nowe i jak najlepszej jakości. Wiele elementów do żaglówki możesz znaleźć na przykład w Sklepie Żeglarskim i Motorowodnym aqua-sport.com.pl, czy też na innych stronach, podobnych do tej.

Jak przygotować żaglówkę?

Prócz osobistego przygotowania, musisz jeszcze przygotować żaglówkę, którą będziesz się poruszać. Takie przygotowanie wygląda nieco, jak przegląd techniczny auta, lecz oczywiście zwraca się uwagę na inne elementy.

Podstawową czynnością, jaką należy w trakcie takiego przygotowania wykonać, jest sprawdzenie szczelności łodzi. Należy ją dokładnie obejść i sprawdzić dokładnie każdy element. Nawet najdrobniejsze otarcie, dziurka, mogą po jakimś czasie się powiększyć, a chyba każdy wie, co oznacza taka dziurka, przez którą w niespodziewanym momencie zacznie dostawać się woda do środka. To nie zajmie wiele czasu.

Prócz szczelności, sprawdź również ogólny stan łodzi. To znaczy otarcia, uszkodzenia, czy nie pojawia się rdza, sprawność silnika i mocowania lin i innych elementów na łodzi. Na samym początku to jest raczej bardziej niż pewne, że nie będziesz wiedział, jak to wszystko zrobić, dlatego najlepszym rozwiązaniem, na jakie możesz się zdecydować, jest po prostu oddanie łodzi do specjalnego serwisu. Przy okazji możesz zlecić kontrolę wszystkich instalacji, to znaczy między innymi wodnej, elektrycznej i gazowej.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A