Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Podlewanie miejskiej zieleni w upały? ZUK uspokaja

› Aktualności 9 miesięcy temu    30.07.2018
Anna Siecla
komentarzy 13 ocen 4 / 25%
A A A
 fot. A.Siecla

Z redakcją skontaktowała się czytelniczka zaniepokojona tym, że pracownicy zieleni miejskiej podlewają kwiaty na skwerach (np. na Placu Wolności), kiedy mocno świeci słońce, a na zewnątrz panuje wysoka temperatura.

- Z tego, co wiem, tak się nie robi, ponieważ może to doprowadzić do spalenia liści rośliny - argumentowała.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z dyrektorem Zakładu Usług Komunalnych w Rawiczu. Antoni Radojewski powiedział, że nie ma powodów do zmartwień, ponieważ pracownicy ZUK-u znają się na swojej pracy.
Przyznał też, że muszą zadbać o bardzo rozległy teren i trudno byłoby im wykonać wszystkie prace np. bardzo wcześnie rano.

Zdaniem Joanny Legutko z Przedsiębiorstwa Hodowlano-Nasiennego W. Legutko, rośliny można także podlewać w pełnym słońcu ale z zachowaniem pewnych zasad.

- Należy to czynić ostrożnie, unikając kontaktu wody z liśćmi i kwiatami, by uniknąć poparzenia słońcem. Rośliny najlepiej podlewać wieczorem, ale zwykle jest to trudne ze względów organizacyjnych. Podlewanie w ciągu dnia wiąże się z większymi stratami wody na skutek parowania, ale nie stanowi to dużego problemu. Jeśli pracownicy ZUK nawadniają kwiaty przestrzeni miejskiej w należyty sposób, to roślinność na tym nie ucierpi – tłumaczy Joanna Legutko.

R E K L A M ASRT 20-24 maj 2019 MOŻDŻANOWSKA
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 4 (25%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Do *
9 miesięcy temu ocena: 100%  14
To raczej nie ich wina że drzewka zwiedly przy ścieżce do Sarnowy każą im to jadą i sądzą pozniej każą podlać to jadą i podlewaja ś to nie ich wina że Ziemia jest tam do niczego że piski chodzą i podlewaja swoim moczem q młode drzewko jest delikatne. A po drugie jakby jeden z drugim wyszedł z domu i posprzątał pod swoją posesja a nie czekał na gminę to by było też inaczej a tak jak sprzątanie to zuk a jak własność i imprezy to moje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ J23
9 miesięcy temu ocena: 100%  13
Ludzie podejcie sami. Miejcie trochę szacunku do tych ludzi. Ciekawe co to za czytelniczka. I tak ludzi do pracy mało a tylko zdjęcia robić im chcecie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ andrzej
9 miesięcy temu ocena: 100%  12
to sa tacy co z nudow nie wiedza co robic z dupami niech wyjda na ulice i szlifuja bruk
~ Do Człowiek z zieleni
9 miesięcy temu ocena: 100%  11
Ty nie zielony a czerwony jesteś. Jestem pracownikiem jednego z rawickich wyzyskiwaczy i bardzo jestem zadowolony z zarobków. Co wspólnego ma podlewanie kwiatków z Animexem. Siedzisz przy komputerze i piszesz dyrdymaly
~ Człowiek z zieleni
9 miesięcy temu ocena: 50%  10
Co ci mamy podać.? Szacunek dla nas, to godziwe zarobki. Dlaczego mówisz że ludzi do pracy mało? Niech burmistrz odopwiednio zapłaci to się znajdą. Zwolnią się od tych wyzyskiwaczy, i będą podlewać kwiatki. Nie potrzebny śmierdzący animex. Co do tej czytelniczki, ta pani martwi się o swoje miasto, i nasze pieniądze, więc zapytała. Nic tylko wielki szacun dla niej.
R E K L A M A
~ K2
9 miesięcy temu ocena: 53%  9
Przeczytajcie co Pani z doświadczeniem pisze. Później może ktoś się przydarzyć jak są wykonywane te prace. Kto w tej firmie ma pojęcie co robi? Na palcach jednej ręki można policzyć ludzi z odpowiednią wiedzą. Pamiętam czasy gdy można było stworzyć zmianę nocna do podlewania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ andrzej
9 miesięcy temu ocena: 100%  8
az tak ich znasz.ze wiesz kto ma wiedze /to napisz kto ja ma znam paru z nich i sadze ze sa ok
~ *
9 miesięcy temu ocena: 56%  7
Zniszczą. Zachęcam do wycieczki w stronę Sarnowy, wyschnięte drzewka wykopywano, żeby nie drażniły oczu. W nowym roku przeczytamy, że 20 tyś. urząd wyda na nowe nasadzenia. Zachęcam do lektury Porady Młodego Ogrodnika.
~ L4
9 miesięcy temu ocena: 38%  6
Mamy tu do czynienia z efaktem długotrwałego przebywania na słońcu. Zalecam zimne okłady na czolo
~ Szok
9 miesięcy temu ocena: 58%  5
To moze ta Zaniepokojona Pani zajmie się podlewanie roślin w godzinach nocnych bądź wczesno porannych to będą wtedy idealnie podlana a później problem bo kolejnej pani będzie przeszkadzać szum wody podczas podlewanie w nocy czy nad ranem bo nie będzie mogła spać. Ludzie weźcie się zastanówcie co wy chcecie a te zgłoszenia to z nudów bo ktoś własnego życia nie ma i u siebie nie widzi a u kogoś.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 3.2.1.Start!
9 miesięcy temu ocena: 26%  4
Poczekajcie do rana. Około g. 9.00 zaczną się wylewać tutaj pomyje na Kubika, że marnuje roślinki, bo każe je (SILNIE) podlewać. Kto się założy, że tak będzie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo.
9 miesięcy temu ocena: 86%  3
Masz rację. Ty nawet do rana nie wytrzymałeś silny prowokatorze.
~ Aaaa
9 miesięcy temu ocena: 38%  2
Jak zwykle w tym zacofanym rawiczu juz kogos boli ze wodę marnuja. Jestescie zalosni rawiczaki. Sami nic nie osiagacie a kapowac to wasza ulubiona sprawa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xero
9 miesięcy temu ocena: 63%  1
Tak kobitka wie lepiej niż doświadczeni pracownicy robiący to codziennie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A