Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Podpowiadamy, jak najszybciej otrzymać zwrot podatku

› Aktualności› Wydarzenia 2 miesiące temu    25.02.2019
Karol Pospiech
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum portalu

W jaki sposób szybko można otrzymać zwrot nadpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych wynikający z zeznania rocznego? O czym należy pamiętać?

Trwa okres rozliczeń podatkowych. Zwrot nadpłaty podatku dokonywany jest na trzy sposoby. Najszybsza, najprostsza i bezkosztowa metoda to zwrot na rachunek bankowy.

R E K L A M A

- Jeśli podatnik chce otrzymać go w tej formie, musi wskazać numer rachunku bankowego - zaznacza Maciej Hodura, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Rawiczu.

Pieniądze można również odebrać osobiście w kasie urzędu (w przypadku Urzędu Skarbowego w Rawiczu jest to punkt kasowy w siedzibie Urzędu Pocztowego w Rawiczu, ul. Piłsudskiego 9). Jeśli podatnik chce skorzystać z takiej możliwości, musi złożyć dyspozycję w swoim zeznaniu, w części „Informacje uzupełniające” i osobiście stawić się w wyznaczonym przez urząd miejscu i czasie.

- Jeżeli podatnik nie poda numeru swojego rachunku bankowego ani nie wskaże, że chce odebrać nadpłatę w kasie, urząd skarbowy wypłaci ją przekazem pocztowym, na aktualny adres zamieszkania wskazany w zeznaniu rocznym - dopowiada naczelnik. W takim przypadku podatnik zostanie obciążony kosztem usługi, który wynosi 8 zł - niezależnie od kwoty zwrotu.

W przypadku korzystania z rozliczeń elektronicznych termin na zwrot podatku wynosi 45 dni. W przypadku złożenia zeznania podatkowego na formularzu papierowym termin ten wydłuża się do trzech miesięcy. Gdy zwrot wynika z korekty zeznania - terminy i zasady zwrotu są identyczne jak w przypadku złożenia pierwotnego zeznania podatkowego z tym, że terminy liczone są na nowo i biegną od dnia złożenia korekty zeznania.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A