Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Podróżnicy opowiedzą o niezwykłych kobietach

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    12.02.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. materiały organizatora

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie oraz Stowarzyszenie "Twórcze Horyzonty" zapraszają na kolejne spotkanie z podróżnikami.

 

Tym razem, Marzena I Krzysztof Wystrachowie opowiedzą nie tylko o swoich podróżach, ale o historii, która pochłonęła ich ostatnio na długie miesiące.

"Cholitas Escaladoras to kobiety rdzennej krwi, z grupy etnicznej Ajmara z Boliwii, które zdobywają górskie szczyty łącząc elementy tradycyjnego stroju i wyglądu (m.in. spódnicy i warkoczy) z nowoczesnym sprzętem górskim. Mieszkają w jednym z najwyżej położonych miast świata - El Alto w Boliwii, na wysokości ponad 4 tys. m n.p.m. Większość kobiet z tej grupy było związanych z górami od lat - pracowały (i wciąż pracują) jako kucharki w schroniskach górskich lub jako tragarki. Pracowały wspólnie ze swoimi mężami, ale oni zdobywali szczyty z turystami jako przewodnicy górscy. Aż pewnego razu kobiety zapaliły się do tego, by wejść szczyt i zobaczyć jakie to uczucie. To było w 2015 roku., a pierwszym szczytem była Huayna Potosi, na zboczach której przez te lata pracowały. Wtedy też stworzyły grupę i zaczęły po kolei zdobywać 6-tysięczniki Boliwii. Do dziś na koncie mają ich już 6" - opisują podróżnicy, którzy w Bojanowie opowiedzą o tym, kim są te niezwykłe kobiety, jak żyją? Dlaczego wspinają się w spódnicach?

Spotkanie odbędzie się 22 lutego, o godzinie 18.00 w sali widowiskowo-kinowej.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!