Podwójne złoto Chudego

Podwójne złoto Chudego - Zdjęcie główne

Zawodnik Wodnika Rawicz, Michał Chudy wywalczył aż 6 medali podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów w Gliwicach. Rawiczanin dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, bijąc własne rekordy oraz uzyskując minima na Igrzyska Europejskie w Baku oraz wielomecz w Izraelu.

Już w pierwszym dniu zmagań Chudy został Mistrzem Polski na dystansie 100 metrów stylem motylkowym, ustanawiając nowy rekord życiowy (52.88 s). Wynik ten zagwarantował mu również przepustkę do Izraela. Kolejną z konkurencji Michała było 50 metrów stylem dowolnym. Z trzecim czasem eliminacji, rawiczanin wywalczył w finale srebrny krążek z kolejną „życiówką” (22.50 s). Wypełnił również minimum czasowe na Igrzyska Europejskie w Baku.

Drugi dzień zmagań w Gliwicach przyniósł Wodnikowi kolejne dwa srebrne medale. Wicemistrzostwo kraju Chudy zdobył na 50 metrów stylem motylkowym i 200 metrów stylem zmiennym. Uzyskane rezultaty również dały mu awans do Baku. Na zakończenie Mistrzostw rywalizował jeszcze na dystansach 100 metrów stylem dowolnym i motylkowym. Fenomenalnie zaprezentował się w stylu zmiennym, zdobywając tytuł najlepszego juniora w kraju. Z kolei w stylu dowolnym stanął na najniższym stopniu podium.