Podział punktów w Kępnie

Podział punktów w Kępnie  - Zdjęcie główne

Niezbyt udanie sezon rozpoczęli zawodnicy rawickiej Rawii. Podopieczni Radojewskiego po czterech kolejkach z dorobkiem zaledwie 2 punktów zajmowali dopiero piętnaste (przedostatnie) miejsce w tabeli. Biorąc pod uwagę liczne letnie wzmocnienia, taki wynik można uznać za spore rozczarowanie.

Niełatwe zadanie stanęło przed rawiczanami także w piątej kolejce. Rawia pojechała na teren lidera - Polonii Kępno. Od pierwszego gwizdka nieoczekiwanie mecz był bardzo wyrównany. Polonia starała się budować akcje, ale defensywa Rawii działa bez zarzutu. - Nie ukrywam, że nasza taktyka opierała się przede wszystkim na tym, aby nie stracić bramki - mówił trener Rawii Jerzy Radojewski. Defensywne ustawienie gości „zdało egzamin”, ale brakowało klarownych okazji do zdobycia gola po stronie drużyny Radojewskiego. Polonia w pierwszej połowie również na poważnie nie zagroziła bramce strzeżonej przez Karola Danka. Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Polonia dłużej miała piłkę, ale nic z tego nie wynikało. - Wiedzieliśmy, że Polonia grała mecz w środę i to otwierało przed nami szansę w końcówce. Faktycznie miejscowi nieco opadali z sił, ale niestety nie udało nam się tego wykorzystać - dodał rawicki trener. W 90. minucie „piłkę meczową” miał Marcin Masełkowski, ale nie zdołał skierować jej w światło bramki. - Jeśli chodzi o sytuacje bramkowe, to ta Marcina z ostatniej minuty to było praktycznie wszystko z naszej strony. Lider jednak także nie miał stuprocentowych okazji. Po tym meczu można powiedzieć, że zgadza się wszystko oprócz liczby punktów, które możemy sobie dopisać. To nasz trzeci remis i nadal jesteśmy bardzo nisko w tabeli. Jednak na tle lidera zaprezentowaliśmy się przyzwoicie i to dobry prognostyk na przyszłość - zakończył trener Radojewski.

Już w następnej kolejce będziemy świadkami pojedynku derbowego. Do Rawicza przyjedzie leszczyńska Polonia. Pierwszy gwizdek w sobotę o 17.00. W poprzednim sezonie w meczach obu drużyn dwukrotnie lepsza była rawicka Rawia wygrywając 2:1 w Rawiczu i 1:2 w Lesznie. Może to jest dobry mecz na przełamanie i pierwszą wygraną w obecnym sezonie?

Polonia Kępno - Rawia Rawag Rawicz 0:0

Rawia: Karol Danek - Mateusz Górkowski, Patryk Wawrzyniak, Sylweriusz Madera (75'Kamil Cheba), Damian Walkowiak, Mariusz Molka, Stanisław Kołeczko, Dominik Mucha (60'Tomasz Wawrzyniak), Marcin Masełkowski, Kamil Niedźwiedź (64'Arkadiusz Wąchała), Jakub Borowczyk (82'Patryk Maciejewski)