Podział punktów w Starych Oborzyskach

Podział punktów w Starych Oborzyskach - Zdjęcie główne

Na trzy kolejki przed końcem sezonu miejskogórecka Sparta nadal nie może być pewna swojej przyszłości. Drużyna Waresiaka przed 27. kolejką zajmowała 13. miejsce w tabeli z zaledwie punktem przewagi nad przedostatnim Dębem Kębłowo.

W minioną sobotę spartanie udali się do Starych Oborzysk na mecz z miejscowym LZS-em. W jesiennym meczu obu drużyn nieoczekiwanie lepsi okazali się zawodnicy znad „Balatonu” wygrywając 3:2. Teraz niestety już tak dobrze nie było. Początek był jednak obiecujący. Tuż przed upływem kwadransa gry na prowadzenie wyszli przyjezdni. Krystian Wierzyk wykorzystał podanie Edwina Marchewki i było 0:1. Spartanie z prowadzenia nie cieszyli się jednak długo. Już dwie minuty później sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Kacper Tomkiewicz skapitulował i zrobiło się 1:1. Wynik nie zmienił się już do końcowego gwizdka i drużyna Waresiaka zdobyła swój pierwszy punkt od sześciu spotkań. Następny mecz ligowy Sparta rozegra na własnym obiekcie. W najbliższą sobotę od 17.00 podejmować będzie Helios Czempiń. Będzie to bardzo ważny mecz w kontekście ewentualnego spadku do A klasy, ponieważ obie ekipy sąsiadują ze sobą w dolnej części tabeli.

Jutrosińska Orla po dobrym ubiegłotygodniowym meczu z Osiecznej (0:0 z Tęczą Osą - przyp. red.), podczas 27. kolejki gościła na własnym obiekcie beniaminka - Dąb Kębłowo.

W poprzedniej rundzie zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy Zmudy, wygrywając 0:3. Orla to obecnie niestety już inna drużyna, ale z Dębem ponownie udało się wygrać i to w sposób jeszcze bardziej okazały. Na pierwsze trafienie czekać jednak trzeba było bardzo długo, bo aż do 35. minuty. Wtedy wynik spotkania otworzył Paweł Kowalski. Na przerwę zawodnicy Zmudy schodzili tylko z jednobramkową zaliczką. Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Dwa trafienia dołożył Łukasz Kaczmarek, a po jednym Bartosz Pawlak i Paweł Frąckowiak. Tym samym boiskowy „licznik” zatrzymał się na 5:0. Następną kolejkę zawodnicy Zmudy zagrają na wyjeździe. W sobotę o 17.00 zmierzą się z Sokołem Kaszczor.

Orla Jutrosin - Dąb Kębłowo 5:0 (1:0)

1:0 - Paweł Kowalski (35'), 2:0 - Łukasz Kaczmarek (50'), 3:0 - Bartosz Pawlak (60'), 4:0 - Paweł Frąckowiak (72'), 5:0 - Łukasz Kaczmarek (78')

Orla: Bartłomiej Wosiek - Szymon Tyca (60'Karol Grocholski), Przemysław Kaczmarek, Bartosz Pawlak, Piotr Wawrzyniak, Sebastian Jórdeczka (43'Paweł Frąckowiak), Mariusz Niedbała, Paweł Kowalski, Damian Ratajczak, Mateusz Świętek (50'Artur Gil), Łukasz Kaczmarek