Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Policja bierze się za rowerzystów łamiących przepisy

› Aktualności 5 miesięcy temu    12.02.2019
Grzegorz Heluszka
komentarzy 36 ocen 7 / 71%
A A A
 fot. fotolia.com

Dojeżdżasz do pracy na jednośladzie? Lubisz rowerowe wycieczki? Lepiej dobrze sprawdź swój pojazd i przypomnij sobie przepisy ruchu drogowego, zanim wybierzesz się w trasę. A już w żadnym wypadku nie wsiadaj na rower nawet po "małym piwku"

Rawicka policja bierze się za rowerzystów i zapowiada wzmożone działania, bez taryfy ulgowej.


W ostatnim czasie wzrosła w powiecie liczba rowerzystów naruszających przepisy ruchu. Nagminne jest jeżdżenie bez prawidłowego oświetlenia, jazda po chodnikach lub wjeżdżanie rowerem na przejścia dla pieszych. Policja notuje także więcej pijanych na rowerach.


W sobotę (9 lutego) w Giżynie 33-latek z gminy Bojanowo jechał, mając 1,5 promila alkoholu we krwi. Zapłacił mandat 500 zł. Także pół tysiąca złotych kosztowała niedzielna wycieczka rowerowa 27-latka z gminy Rawicz. Wybrał się na nią, również mając 1,5 promila.


Patrole ruchu drogowego będą zwracać uwagę na rowerzystów. Ci, którzy naruszają przepisy, nie będą mogli liczyć na łagodne traktowanie.

Również rawiccy dzielnicowi jako jedno z głównych zadań postawili sobie zwalczanie negatywnych zachowań rowerzystów. Trzech z sześciu dzielnicowych w gminie Rawicz wpisało działania dotyczące poprawy bezpieczeństwa rowerzystów jako swoje zadania priorytetowe na najbliższe półrocze.

+ 5 głosów: 7 (71%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (37)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jacek
4 miesiące temu 37
Brawo rowerzyści jeżdżą jak chcą jak jest czerwone to chodnikiem bo on pieszy i oczywiście piesi na bok jak zielone to asfalt bo on zmotoryzowany ale środkiem chorror
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Denuncjatorzy
5 miesięcy temu ocena: 0%  36
Ludzie !!! opamiętajcie się. Skąd w was taka chęć donoszenia na innych. Za głębokiej komuny nie było tylu denuncjatorów i tajnych donosicieli co teraz. Patrzcie na siebie, nie na innych. Dobry przykład więcej znaczy niż donoszenie. Widzę sami wzorowi obywatele się tu znaleźli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
4 miesiące temu 35
To mamy się oddYwać jak będzie za pużno nagrywać tych kretynów
~ Rewolucja
5 miesięcy temu ocena: 100%  34
Największe przewroty i rewolucje były możliwe dzięki ludowi !! a więc ludu Rawicza, nie licz na policjantów czy władzę. Dopóki sam się nie zbuntujesz nic z tego nie wyjdzie. musimy wspólnie nauczyć chamstwo na rowerach jeździć. Walić towarzystwo laskami, parasolami, blokować , zastawiać drogę wózkami (pustymi). Daję wam gwarancję, szybko naucza się porządku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Seba
5 miesięcy temu ocena: 100%  33
Na ulicy Wołodyjowskiego na jedno kierunkowej w stronę maksa też nagminnie rowerzyści 60+ i młodzież jeżdżą rowerami pod prąd środkiem drogi już parę razy bym kogoś potrącił a raz wyjeżdżają z parkingu jechał emeryt pod prąd i tylko widziałem jak ledwie ominoł tył mojego auta i też kierowcy pod prąd jadą autami by zaparkować. Więc proszę o patrole policji bo ma tej ulicy nigdy nie przejeżdża policja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ masza
5 miesięcy temu ocena: 100%  32
Bardzo proszę o rozważenie pomysłu na wprowadzenie w Rawiczu w obrębie plant strefy uspokojonego ruchu z prędkością do 30 km/godz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zk
5 miesięcy temu ocena: 100%  31
Weście się za kierowców, którzy w Rawiczu nie uważają przejść dla pieszych szczególnie koło Komendy Policji przy Biedronce. Tam trzeba przechodzić z napisanym testamentem. Używanie telefonów komórkowych przez kierowców w Rawiczu to plaga. Jeżeli chodzi o rowerzystów to rzeczywiście przejeżdżają na pasach nie przeprowadzają rowerów to nagminne. Czas z tym zrobić porządek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obyw
5 miesięcy temu ocena: 0%  30
sie bioerzcie za mafie i narkotyki a nie za przecietnych ludzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tyle macie odwagi /ZAŁOSNE!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Antek
5 miesięcy temu ocena: 67%  29
Aby rowerzyści nie jeździli po chodnikach trzeba w Rawiczu w końcu stworzyć trakty pieszo rowerowe. Rawicz pod tym względem w porównaniu do innych miast tej wielkości w naszym województwie jest najbardziej nieprzystosowaną aglomeracją. Leszno, Gostyń , Kościan Milicz (dolnośląskie )Trzebnica mogą się pochwalić drogami rowerowymi z prawdziwego zdarzenia, nawet w Bojanowie zorganizowano w rejonie rynku udogodnienia dla rowerzystów a władze miasta Rawicza nie zrobiły nic, kompletnie nic dla rowerzystów , nie wybudowano najmniejszego odcinka drogi rowerowej , nie wyznaczono kontra pasów, dróg rowerowych tam gdzie już wybudowane chodniki można oznakować jako trakty pieszo rowerowe, ale jak można przypuszczać władze Rawicza dopingują policje do urządzenia łapanki na rowerzystów którzy jadą po chodniku tylko dlatego aby uniknąć jazdy po zatłoczonych przez samochody ulicach i ze względu na własne bezpieczeństwo jadą powoli chodnikiem. Panie Burmistrzu KUBIK daj pan szanse na przeżycie rowerzys
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piter.
5 miesięcy temu ocena: 100%  28
JAZDA PO CHODNIKACH jak zwrócisz uwagę to jeszcze pretensje, ul. Przyjemskiego .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ masza
5 miesięcy temu ocena: 100%  27
Potwierdzam. Tak jest i to wielokrotnie. Nie ma przepraszam, nie ma skruchy. Nic, niestety.
~ henz
5 miesięcy temu 26
od niebieskich ,do niebieskich panów w bialych czapeczkach trochę szacunku ,dla rowerzystów 60+ znają się na przepisach ,jadą zawsze prawidłowo uważają na gówniazerię ze słuchawkami na uszach pomagają na wszystkich rajdach rowerowych zabezpieczają trasy przejazdowe i za to ich ścigacie? ktoś uprzejmie donosi?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
5 miesięcy temu ocena: 71%  25
Jeżdżenie pod prad standard u niektórych rowerzystów..nawet nie racza zjechać na bok
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pro
5 miesięcy temu ocena: 83%  24
Proszę mnie źle nie oceniać ale wiele osób starszych ma za nic przepisy i robi co chce na drodze,zeskakuje z roweru do środka, jezdni po pasach i nie sygnalizuje zmiany kierunku jazdy o oświetleniu roweru nie wspomnę i kamizelki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tacy sami
5 miesięcy temu ocena: 30%  23
Kamizelki to trzeba zakładać takim oszołomom jak ty.
~ Rower
5 miesięcy temu ocena: 36%  22
Za pijanych ok ale zwykłym ludziom dajcie spokój. Miasta w Europie są otwarte dla rowerzystów A tu że wszystkim problem. Bardzo dobrze, że po deptaku można jeżdzić rowerem. Najlepiej auta zostawcie w domu I tak nie macie gdzie z aaparkować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K2
5 miesięcy temu ocena: 90%  21
Nikt nie zabrania jeździć rowerzysta. Chodzi o to by znali przepisy i nie stwarza zagrożenia
~ Raw
5 miesięcy temu ocena: 100%  20
Najpierw powinni odwiedzić drogi do Szymanowa i Sarnowy bo wielu rowerzystów chyba nie wie że wzdłuż jezdni są ścieżki rowerowe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ masza
5 miesięcy temu ocena: 0%  19
To nie są ścieżki. To są ugory zrobione z betonowej kostki. Nie nadaje się to do jazdy na rowerze ani do biegania , ani do jeżdżenia na rolkach. Szkoda było na to naszej społecznej kasy.
~ Joła
5 miesięcy temu ocena: 61%  18
Ja bardzo proszę o ponowne rozpatrzenie zakazu jazdy rowerami po deptaku (prędkość niektórych młodych rowerzystów jest przerażająca) i wyraźny zakaz jazdy po plantach, w regulaminie wyraźnie jest napisane, że pojazdy maja zakaz poruszania się po plantach ale mało kto czyta regulamin, może trzeba pokusić się na wyraźny znak zakazu wjazdu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rambo
5 miesięcy temu ocena: 56%  17
A za źle oddychanie też będą mandaty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Emsi
5 miesięcy temu ocena: 83%  16
Jestem kierowcą. Co niektórzy tak komentuja sprawe jakby mieli cos na sumieniu i nagminnie lamali przepis o ktorym mowa w artykule. Ostatnio jadac po ul. Sarnowskiej gdy bylo juz ciemno, wjechal na pasy szybkim tempem rowerzysta. Bez swiatel, odblaskow i ubrany na czarno! O malo gnoj* nie rozjechalam. A jak zobaczę po chodniku jadacy rower gdy bede tym razem pieszym-obiecuje, ze sie nie posune i w dodatku jeszcze zje***! My kierowcy musimy przestrzegac przepisow i Wy rowerzysci tez. Jezeli nie chcesz znalesc sie na masce to laskawie sygnalizuj gdy skrecasz i miej odpowiednio przygotowany rower na jazde nocna! Bo pozniej to my kierowcy jestesmy zjechani od gory do dolu przez spolecznosc, ze Pan Januszek biedny zwiedzil maske naszego samochodu. A kierowcy najbardziej maja przerabane. Musimy miec oczy wokol glowy i widziec po ciemku jak Grazyna wlatuje na pasy na czarno ubrana, a Halina bez odblaskow i swiatel wjezdza rowerem na pasy bo spieszy sie do tej Grazyny na zasrana kawe. DRODZY ROWERZYSCI I PIESi "Mniej chamstwa i wiecej oleju w glowie. Bo jak zobacze to opierdzielei zglosze na policje!"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Emsi
5 miesięcy temu ocena: 100%  15
Rowerzysta juz nie jestem bo nie mam gdzie ulokować roweru. Pieszym jestem. Zawsze sie zatrzymuje na pasach i czekam az auto sie zatrzyma. I zawsze podziekuje. Nigdy nikomu nie wchodze i nie wymuszam komus hamowania. A najlepiej jest gdy jade kolo ewro w strone lotosu i dorosli wchodza na pasy badz tez dalej i sie nie okreca. Nie widac tych osob bo schodzą z plant i drzewa zaslaniaja zejście. Juz jestem strasznie wyczulona gdy jade zwlaszcza kolo ewro i na 3 maja bo tam to tez tragikomedia
~ masza
5 miesięcy temu ocena: 100%  14
Jestem i kierowcą i rowerzystą. Potwierdzam tak niestety jest. Duża część nieodpowiedzialnych ( delikatnie mówiąc ) rowerzystów zachowuje się niestety w opisany powyżej sposób. Czas to zmienić. Tylko jak?
~ Filozof grecki siem znajdł !
5 miesięcy temu ocena: 25%  13
E!!! "Cfaniaku" Stefanie!! a ty nigdy pieszo nie chodzisz, rowerem nie jeździsz ?
~ K2
5 miesięcy temu ocena: 92%  12
Brawo, tylko proponuję ta akcje przez cały rok, bo z roku na rok jeżdżą coraz to gorzej (nie pisze o wszystkim) tylko o pseudo rowerzystach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciasne majty
5 miesięcy temu ocena: 86%  11
Im bardziej wystrojony rowerzysta tym więcej promili ma ( chodzi mi o tych w ciasnych majtach ). Nagminnie jeżdżą pod wpływem. Wiadomo pić się chce w trasie :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ masza
5 miesięcy temu ocena: 0%  10
Co za bzdura!!!!!!!!!!
~ Hycel
5 miesięcy temu ocena: 73%  9
Mam nadzieje że druga połowa wpisała: psie kupy, wandalizm i zakłucanie porządku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polak- Polakowi- Polakiem
5 miesięcy temu ocena: 65%  8
Qźwa !!! przestańcie straszyć, bo sprzedam rower i przestanę jeździć. Co za ludzie, wystarczy trochę empatii i wzajemnego zrozumienia, a problem rowerzystów zniknie.Teraz będą się policjanty w krzaczorach czaić na cyklistów. Gówniaż w BMW czy na ścigaczu trudny do okiełznania, bo to synalek lokalnego byznesmena czy polityka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ komórka
5 miesięcy temu ocena: 48%  7
Proponuję najpierw pieszym mandaty za łażenie z nosem w komórkach po tychże deptakach, bo stanowią zagrożenie dla innych pieszych, i wtargnięcia na zebry bez krzty zastanowienia i sprawdzenia, czy nic nie jedzie. Jak sobie burmistrz posprząta ten syf przy krawężnikach, załata dziury i zniweluje garby, to łaskawie zjadę z chodników na jezdnię, aby kierowca piszący esemesa czy przeglądający fejsa, mógł mnie z czystym sumieniem zabić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aut nierób
5 miesięcy temu ocena: 100%  6
robson to taki nierób z xxx leciea co robie na 17 stycznia ......... boi sie wszystkiego i kapuje falszem
~ lkl
5 miesięcy temu ocena: 88%  5
Do Robson. Zdrowy rozsądek, którego Ty nie masz.
~ Robson
5 miesięcy temu ocena: 22%  4
A jakie przepisy zabraniają patrzenia w komórkę idąc deptakiem?
~ dsa
5 miesięcy temu ocena: 79%  3
jak szalejący rowerzysta zabije siebie gdzieś na drodze to jego problem. Problemem jest jednak szalejący rowerzysta na deptaku i plantach. Takich jest ostatnio jakaś plaga. Proszę o zajęcie się w końcu nimi, bo dojdzie do tragedii. Nie chodzi tutaj o osoby kulturalne jadące powoli 5-10 km na godzinę, ale głównie gimbazę, która leci 20-30 km/h między ludzmi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ masza
5 miesięcy temu 2
To prawda, nie przeszkadzają i nie szkodzą ci, którzy zachowują się rozsądnie. Niestety są w mniejszości.
~ ffff
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
A co przepisy zakazu jazdy po plantach, chodnikach, przejściach dla pieszych nie obowiązują jadących kulturalnie ?