Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Policja przypomina: sprawdź auto przed podróżą

› Aktualności› Wydarzenia 11 miesięcy temu    16.07.2017
Karol Pospiech
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

Najczęściej, jadąc na wakacje, wybieramy podróż samochodem. - Kierowco, zaplanuj trasę i przygotuj auto tak, żeby w trakcie jazdy nie było niemiłych niespodzianek - przypomina mł. asp. Katarzyna Starczewska.

Rozpoczynając daleką podróż zadbajmy o to, żeby jazda samochodem była przyjemnością. a nie walką ze zmęczeniem. - W drogę kierowca powinien wyruszyć kiedy jest wypoczęty i wyspany - zaznacza mł. asp. Katarzyna Starczewska. Niewyspanie i zmęczenie osłabia refleks kierowcy, zmniejsza jego koncentracje, spowalnia reakcję i może doprowadzić do zaśnięcia, a w konsekwencji do wypadku.

R E K L A M A

Jeśli jest ci niewygodnie, odczuwasz zmęczenie i znużenie - zrób przerwę, zatrzymaj pojazd i zaczerpnij świeżego powietrza, odpocznij. Pamiętaj że cel jest jeden: dojechać bezpiecznie - dopowiada policjantka.

Bez względu na to, czy jest wygodnie czy nie, kierowca jak i pasażerowie powinni przez całą drogę mieć zapięte pasy, a dzieci - przebywać w specjalnych fotelikach czy urządzeniach do ich przewozu.

Przed wyjazdem sprawdź płyny, klocki hamulcowe, światła, opony i ciśnienie powietrza, trójkąt i gaśnice. Sprawdź też, czy przegląd techniczny pojazdu jest aktualny oraz czy posiadasz ubezpieczenie OC. Wybierając się w podróż warto dla każdego pasażera zabrać do bagażnika kamizelkę odblaskową, w sytuacji awaryjnej, kiedy będzie trzeba pieszo pójść, np. po pomoc - podniesie ona bezpieczeństwo pieszego na drodze - zwraca uwagę policjantka.

R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A