Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Policja zatrzymała sprawców dwóch rozbojów

› Aktualności› Na sygnale 7 miesięcy temu    8.10.2018
Redakcja
komentarzy 6 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. KPP Rawicz

Dwa rozboje. W jednym pokrzywdzony został leszczynian, w drugim - rawiczanin. Przeprowadzone przez śledczych z dwóch komend czynności doprowadziły do postawienia zarzutów pięciu mężczyznom. Czterech z nich trafiło do aresztu na trzy miesiące.

Przypomnijmy. Do rozboju, zgłoszonego policji, doszło 20 września na terenie osiedla Westerplatte w Rawiczu. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Co ustalili kryminalni?
Po kilku tygodniach śledczy rozwikłali sprawę rozboju. Trzej mężczyźni (18-, 22- i 30-latek) z powiatu górowskiego przyjechali do Rawicza. - Auto prowadził 22-latek, który ma sądowy zakaz kierowania pojazdami - zaznacza asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Sprawcy uprzednio śledzili 42-latka i czekali na odpowiedni moment. - Kiedy ten zaparkował pod domem, zamaskowany 18- i 30-latek wsiedli do jego samochodu, grożąc mu bronią i, uderzając pałką, kazali ruszyć, aby wyjechać poza granice miasta - podkreśla policjantka. Agresorzy zażądali od rawiczanina pieniędzy. Pokrzywdzony na jednej z ulic miasta niespodziewanie zatrzymał auto i wyskoczył z niego, w ten sposób udało mu się uciec. Sprawcy napadu przywłaszczyli volkswagena. Prowadził go wówczas 30-latek, który również ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Po przejechaniu kilku kilometrów rozbójnicy porzucili auto. Zabrali z niego 40 tysięcy złotych, telefon komórkowy oraz dokumenty.

Zatrzymania w czwartek (4 października)
- Rawiccy kryminalni po przeprowadzeniu niezbędnych ustaleń i zebraniu materiału dowodowego zatrzymali wszystkich trzech sprawców rozboju. W domu 18-latka znaleziono rewolwer, którym grożono pokrzywdzonemu. W miejscu zamieszkania 30-latka policjanci odnaleźli nie tylko przedmiot pochodzący z prowadzonego postępowania tj. kij bejsbolowy, ale i zabezpieczono również 34 gramy marihuany, dwa drzewka marihuany oraz przedmioty które pochodzą z innych przestępstw, i które będą podstawą do wszczynania odrębnych postępowań - podsumowuje policjantka. Dodaje, że z zebranego materiału wynika, że było to wyrównanie rachunków. Zdaniem śledczych, 42-latek dopuścił się podobnego przestępstwa.

„Wet za wet”
- W toku prowadzenia śledztwa okazało się, że rozbój, do którego doszło w Rawiczu, był efektem wcześniejszego rozboju. Miał miejsce w Lesznie - przyznaje asp. sztab. Beata Jarczewska. Sprawcą tego czynu miał być, m.in... 42-letni rawiczanin.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzeczniczką leszczyńskiej policji. Asp. sztab. Monika Żymełka potwierdza, że zatrzymano dwie osoby. Jedną z nich jest... poszkodowany z 20 września. Więcej na ten temat w jutrzejszym wydaniu "Życia Rawicza".

Z jakimi konsekwencjami muszą się liczyć mieszkańcy powiatu górowskiego?
Wobec 18- i 30-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Wobec 22-latka zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi im nie mniej niż 3 lata. 22- i 30-latek odpowiedzą również za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu. Wiadomo także, że najstarszy z trzech mieszkańców powiatu górowskiego w przeszłości odsiadywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Rozboju dopuścił się w warunkach recydywy.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ To DGR
7 miesięcy temu ocena: 100%  6
Jaki to Rawiczanin co ma wszystkie auta na DGR ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kargul i Pawlak
7 miesięcy temu ocena: 100%  5
Czyli ten z pomarańczowego busa wcześnieJ dokonał rozboju na napastnikach. To dlaczego idiota poszedł na Policje to zgłosić .. normalnie kretyn
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
7 miesięcy temu ocena: 100%  4
A taki był biiidulek skrzywdzony chodził nibyprzestraszony. WYSZLO SZYDŁO Z WORKA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kolo
7 miesięcy temu ocena: 100%  3
Normalnie gangsterka jak z filmu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michał B
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
To już jest reguła bez wyjątków - DGR-y
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Xxx
7 miesięcy temu ocena: 80%  1
Tak bezsensu go nie napadli i napewno wiedzieli że kase wiezie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A