Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Policjanci masowo biorą zwolnienia. Jak jest w Rawiczu?

› Aktualności› Na sygnale 4 miesiące temu    7.11.2018
Karol Pospiech
komentarzy 74 ocen 10 / 60%
A A A
 fot. archiwum portalu

Policyjni związkowcy zastrzegają, że korzystanie ze zwolnień L4 nie jest kolejnym etapem protestu, ale jak pokazują statystki, skala zjawiska jest duża.

Od kilku miesięcy w całym kraju trwa protest policjantów. Funkcjonariusze domagają się, m.in. poprawy warunków pracy, płatnych nadgodzin, podwyżek pensji i zmian w systemie emerytalnym.

Prawo nie pozwala funkcjonariuszom na strajk, a jedynie na protest, dlatego rozpoczęli od wywieszenia flag na komendach. Do zaostrzenia działań doszło 10 lipca. Od tego dnia funkcjonariusze - w przypadku drobnych przewinień - nie wystawiają mandatów, a jedynie stosują pouczenia. W sierpniu protest wszedł w kolejną fazę, tzw. strajk włoski. W praktyce oznacza to, m.in. zaprzestanie korzystania z prywatnych telefonów do celów służbowych oraz dokładne i drobiazgowe wykonywanie wszystkich obowiązków służbowych. Częścią protestu była również październikowa manifestacja funkcjonariuszy na Placu Zamkowym w Warszawie.

R E K L A M A

Do tej pory porozumienia z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachimem Brudzińskim nie udało się osiągnąć.

„Policjanci masowo idą na zwolnienia lekarskie” - donoszą od kilku dni ogólnopolskie media.

Choć związkowcy zastrzegają, że korzystanie ze zwolnień L4 nie jest kolejnym etapem protestu, to jak pokazują statystki, skala zjawiska jest duża.

Podobnie jest w Rawiczu. Z dnia na dzień wzrasta liczba policjantów, którzy przechodzą na L4. Jeszcze w niedzielę (4 listopada) na zwolnieniach lekarskich było 25 policjantów z rawickiej komendy. Jak ustaliliśmy, w środę (7 listopada), na L4 przebywało już 45 funkcjonariuszy.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 6 głosów: 10 (60%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (73)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ polska
4 miesiące temu 73
...............nie sa godne w 90% na to zeby zrec za na nasze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lidia
4 miesiące temu ocena: 100%  72
W jakiej miejscowosci tyle zarabiasz super inteligencie? Gratuluje ale nie zazdroszcze bo oprocz kasy nie masz nic a juz na pewno kultury i odrobiny przyzwoitosci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Falcon
4 miesiące temu ocena: 0%  71
Można zarabiać pow 7000 brutto w małej miejscowości. Nie można tylko być głąbem jak większość tu piszących.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Damian
4 miesiące temu ocena: 100%  70
Mowisz o sobie :)? zarabiasz 7 tys i jestes głebem :) Ciekawe haha
~ Lidia
4 miesiące temu ocena: 100%  69
Do tych wszystkich ,ktorzy pisza ze nie ma ludzi ktorzy dostaja 1600, informacja ze sa . Pracujemy tak samo jak inni ale z ta roznica ,ze mieszkamy w malych miejscowosciach i nie mamy mozliwosci takich jak w miastach. Tez mamy rodziny i tez chcielibysmy zyc na wyzszym poziomie ale widocznie jestesmy tym gorszym sortem. Obudzcie sie wiec ludzie i nie piszcie takich bzdur bo srednia krajowa to dla nas fikcja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ .
4 miesiące temu ocena: 100%  68
W dzisiejszych czasach nie trzeba tam miec znajomosci wszystkich w/w przyjmuja jak leci:) Poprostu nie spelniasz warunkow albo brak wykszalcenia albo karana:) lub dobranoc
~ Lidia
4 miesiące temu ocena: 50%  67
Nie mamy w rodzinie policjanta wszyscy wiemy jaki wplyw maja znajomosci
~ Lidia
4 miesiące temu ocena: 67%  66
Nie nie jestes gorszym sortem poprostu skoncz studia albo chociaz srednie zrób potem badz nieskazitelnym i niee karanym obywatelem i przyjmij sie do Słuzby wieziennej lub do Policji lub wojska i dostaniesz od 1 stycznia 650 zł podwyzki a w 2020 roku od stycznia tez 500 zł podwyzki to naprawde takie proste wystarczy złozyc podanie i spelnic powyzsze warunki:) Pozdrawiam
~ Damian
4 miesiące temu ocena: 83%  65
Z PIS kazdy sie moze dogadac zatwierdzili podwyzki dla Mundurowych dogadali sie i co teraz napisza pseudo obywatele PO:)? Poprosza Merkel o interwencje:)?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ I do tego pińset plus dali
4 miesiące temu ocena: 100%  64
A peło nie dało, choć mogło
~ Kolo
4 miesiące temu ocena: 64%  63
Siedzi taki pseudo policjant za biurkiem, udaje ze pracuje, gupich mysli dostaje i chce po 15 latach emeryture. Skandal. Taki to powinien zasuwac jak kazdy inny Polak. Na nia zasługuja ci co zapierniczaja na ulicy, pilnuja porzadku, łapia chuliganow. Im nalezy się jak psu zarcie. Reszta do 65. A za te lipne zwolnienia to powinni im się do d... dobrac.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do kolo - aktywnego trolla
4 miesiące temu ocena: 100%  62
Raz kolo, a raz Zenon - Qźwa jakieś rozdwojenia jaźni czy co ? Kolo ty taki doktor Jekyll, czy mr. Hyde, określ się.
~ Borewicz
4 miesiące temu 61
Lipny t Cię zrobił. Tylko mamie nie mów
~ Kolo
4 miesiące temu ocena: 71%  60
LIDKA IDZ DO SZKOLY I CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.
~ Lidka
4 miesiące temu ocena: 43%  59
Widac Kolo ze jestes mało rozgarnięty -Mundurowi w całej swej krasie ochraniają Ci Zycie jak to zrozumiesz napisz cos madrego pozdrawiam:)
~ Nobody
4 miesiące temu ocena: 100%  58
A może 1145? Nic nie wnosi pusta liczba, trzeba ją odnieść do ogólne liczby funkcjonariuszy. ILU ICH PRACUJE w rawickiej komendzie?!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JOHN RAMBO
4 miesiące temu ocena: 100%  57
Kręcą RAMBO 5
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ??
4 miesiące temu ocena: 58%  56
Popieram. Dość wspierania 500+ i rozdawnictwa pieniędzy. Chcesz na dziecko? Idź do roboty, odlicz od podatku! Czekam na podobną akcję u nauczycieli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zenon
4 miesiące temu ocena: 75%  55
Nauczyciele następni roszczeniowcy. Więcej więcej więcej.
~ TVN Kłamie
4 miesiące temu ocena: 50%  54
https://dziennikzachodni.pl/zm...
~ Brzydze sie propaganda TVN
4 miesiące temu ocena: 67%  53
https://www.portaloswiatowy.pl...
~ Damian
4 miesiące temu ocena: 83%  52
O 15,8% mają wzrosnąć płace nauczycieli do stycznia 2020 roku. Nie oznacza to jednak aż tak wysokiego wzrostu wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Planowane podwyżki uwzględniają także wzrost wysokości dodatków pochodnych od płacy zasadniczej. Zacznijcie ogladac tv i czytac gazety a nie siedzicie tylko w proppagandowej TVN
~ ??
4 miesiące temu ocena: 20%  51
Do Ania>>>>> tak? A skąd ta wiedza? Bo wg nowych przepisów obniżka. Chyba Ty oglądasz tvpis.
~ Ania
4 miesiące temu ocena: 71%  50
Nauczyciele tez dostaja podwyzki zacznij odladac normalna tv:)
~ brawo
4 miesiące temu ocena: 11%  49
brawo
~ XXX
4 miesiące temu ocena: 83%  48
JAK PIĘLĘGNIARKI TAKA FORMĘ STRAJKU ZASTOSOWAŁY TO GROŻONO IM ZWOLNIENIAMI DYSCYPLINARNYMI Z PRACY ,CIEKAWE CZY POLICJANTÓW TEŻ TAK STRASZĄ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lipne zwolnienia
4 miesiące temu ocena: 77%  47
„Policjanci masowo idą na zwolnienia lekarskie” Kiedy się wreszcie wezmą za te lipne zwolnienia. Ukarać lekarzy, którzy szerzą patologię i problem się sam rozwiąże. A tak, to mamy pole do nadużyć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zibi
4 miesiące temu 46
Borewicz. Idź lepiej poloneza pastować ;)
~ Borewicz
4 miesiące temu ocena: 33%  45
O widzę następne dziecko Lipnego
~ funkcjonariusz SW
4 miesiące temu ocena: 0%  44
Komunikat – Spotkanie FZZ SM Opublikowano 8 listopada 2018 W dniu 07.11.2018 r. o godzinie 20,55 otrzymałem informację od Przewodniczącego Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Rafała Jankowskiego, że nie mam być obecny na spotkaniu Federacji z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachimem Brudzińskim. Wiadomość przekazana przez Przewodniczącego Federacji brzmiała w ten sposób „otrzymałem informację z MSWIA, jeśli na spotkanie przyjdzie przedstawiciel więzienników lub celników to nie dojdzie do spotkania”. Aby nie dać pretekstu do zerwania rozmów i zrzucenia winy na Związkowców postanowiliśmy nie uczestniczyć w tym spotkaniu. Należy nadmienić, iż większość aktów prawnych jest tworzone w MSWIA a Służba Więzienna jest tylko dopisywana do nich a My stoimy na stanowisku, że uzgodnienia, które będą dotyczyły naszej formacji były konsultowane także z nami. Na posiedzeniu Rady Federacji po raz kolejny zapadła decyzja, że na spotkania dotyczące akcji protestacyjnej i
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ LIdka
4 miesiące temu ocena: 80%  43
Popieram Aspiranta wypisałem sie ze zwiazkow 2 lata temu oni tylko spotykaja sie za zwiazkowe pieniazki na imprezach a dzieciakom na dzien dziecka serwuja kiełbase słąska :) haha oczywiscie jak zapłacisz:)
~ aspirant
4 miesiące temu ocena: 89%  42
Kolego - już dochodzi do rozłamu w służbach(chodziło o to Brudzińskiemu ). Macie bardzo słabe związki zawodowe. Przewodniczący, zarząd i skarbnik !!!!! są "LEŚNYMI DZIADKAMI ""Nie widzą potrzeb pracujących funkcjonariuszy tylko apanaże, wyjazdy i spotkania razem z szefostwem służby. ( służbowe samochody, mieszkanie służbowe w Warszawie, Watykan i inne ). Wystarczy tylko przeglądać uważnie wasze strony internetowe. Jeśli wasze związki zawodowe się nie zmienią jesteście na przegranej pozycji.
~ Wcześniejsze emerytury dla policjantów
4 miesiące temu ocena: 58%  41
Jestem za wcześniejszymi emeryturami dla policjantów, ale na pewnych warunkach tzn. jeśli policjanci trafią pod ZUS tzn. będą sami opłacać swoje emerytury. Dotychczas jest tak, że emerytury dla policjantów są wypłacane ze składek ludzi, którzy pracują do 65 roku życia i biorą emeryturę krótko, a wpłacone przez nich składki nie otrzymuje rodzina, tylko przepadają w systemie. Policjanci mogli by mieć możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę, jeśli przez te powiedzmy 15 lat dokładali by się do ZUSu, a po tym okresi ZUS wyliczyłby im emeryturę w kwocie powiedzmy 300 złotych, proporcjonalnie do wpłaconej kwoty do wspólnej ZUSowskiej puli. I proszę nie narzekać, że tylko 300 złotych, bo co z tego, że ktoś po przepracowaniu do 65 roku życia będzie miał emeryturę w prognozowanej kwocie 900 złotych, jak ją odbierze przez rok czy dwa. A w ogóle to wszystkim, nie tylko policjantom powinno się dać taką możliwość tzn. wcześniejszego przejścia na emeryturę, ale zgadzając się na konsekwencje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ filozof :)
4 miesiące temu 40
~Do racjonalisty animalsa o d dbania o psy. Rozumiem, że służby są użyteczne i że władza się boi, żeby nie mieć ich przeciwko sobie, ale chce mieć ich poparcie. Politycy boją się i płacą. NIestety nie ze swoich pieniędzy.
~ do filozofa od wcześniejszych emerytur
4 miesiące temu ocena: 60%  39
Filozof grecki i radziecki się znalazł. Pokaż mi państwo w którym policjanci nie mają przywilejów, Chcesz mieć dobrego i wiernego psa, musisz o niego dbać. Właściciel który nie dba o swojego psa, źle go karmi i bije może się spodziewać że wcześniej czy później pies go pogryzie.
~ Jestem za
4 miesiące temu ocena: 42%  38
No i bardzo dobrze robią!! Inaczej nic sobie nie wywalczą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 0rmowiec
4 miesiące temu ocena: 54%  37
Pozwalniac nierobow
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Borewicz
4 miesiące temu ocena: 0%  36
Szkoda że twój tato nierobem nie był i ciebie zrobił. Wielkaszkoda dla społeczeństwa
~ Jan
4 miesiące temu ocena: 59%  35
Policjanci przesadzili z tym L4 tak maja duze udogodnienia. Wczesniejsza emerytura niby za co ? Panstwo powinno olac ich strajk bo sa ludzie ktorzy za ciezka prace dostaja owiele mniej. Policja niech sie ogarnie bo za lekka prace ma niezla wyplate.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Borewicz
4 miesiące temu ocena: 0%  34
Ale ty chory jesteś
~ Jonh
4 miesiące temu ocena: 74%  33
Jak się nie podoba w policji zawsze można iść za najniższa krajową pracować w zakładzie produkcyjnym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kowalski
4 miesiące temu ocena: 94%  32
Dobrze by było gdyby jednym z ich postulatów była likwidacja norm mandatowych (lub jak to tam nazywają), żeby skończyły się mandaty za bzdety, byleby kasa płynęła do budżetu. Tak to skończy się protest i wszystko będzie po staremu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiesz co Kowalski
4 miesiące temu ocena: 88%  31
Dobrze gadasz!!!!
~ !!!
4 miesiące temu ocena: 87%  30
Bulwersuje mnie to,że pisze się i mówi otwarcie, że to po prostu wykorzystywanie zwolnień chorobowych jako "jakiegoś tam wyjścia, rozwiązania itp its jakby to zwał" a człowiek jak jest naprawdę na zwolnieniu z powodu choroby albo np po operacji to po jakimś czasie jest wzywany na komisję lekarską i lekarz orzecznik go uzdrawia i nikt nie pyta czy Cię coś jeszcze boli, czy możesz pracować Jest decyzja i tyle!! A jeśli jest plaga zwolnień w policji to niech się ktoś zainteresuje jaki to wirus konkretnie żeby się nie rozprzestrzeniał hahaha Bo ostatnio trąbi się o niebezpieczeństwie po kilku przypadkach zachorowań na poważną chorobę a tutaj mamy kilkadziesiąt?!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Popieram policjantów
4 miesiące temu ocena: 48%  29
Ta choroba nazywa się PiSooszołomus. Jak na razie nie ma na nią szczepionki. A chłopcy widzą jak ich starszym kolegom po fachu PiSowcy zabrali emerytury za to że kiedyś bronili władzy, więc przejrzeli na oczy i wolą nie ryzykować. Mają rację.
~ ZRELAKSOWANY
4 miesiące temu ocena: 58%  28
NIECH SIĘ WSZYSTKIM WYPISUJĄCYM NEGATYWNE OPINIE I BĘDĄCYM NA NIE....... SPEŁNIĄ WSZELKIE PRAGNIENIA, ŻYCZĘ MIŁEGO DNIA. SPOKOJU.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michał
4 miesiące temu ocena: 100%  27
Ilu jest w Rawiczu policjantów?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zlodziej
4 miesiące temu ocena: 65%  26
O polowe za duzo
~ Nie policjant.
4 miesiące temu ocena: 61%  25
W końcu się chłopaki zorientowali że PiS z nimi ostro w członka leci i wykorzystuje przeciwko obywatelom, do robienia własnych politycznych interesów. Po co narażać własne życie dla polityki. Dlatego popieram wasze działanie. A ci mądrzy pyskacze niech ubiorą mundury.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Danny
4 miesiące temu ocena: 86%  24
ZUS tu akurat nie ma nic do gadania
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ /.../
4 miesiące temu ocena: 74%  23
zwykłego robola zus już dawno sprawdziłby,a święte k....wy są nietykalne,zająć się tym
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fd
4 miesiące temu ocena: 89%  22
od kiedy Policjanci płacą Zus??
~ Polska
4 miesiące temu ocena: 57%  21
ZUS powinien sprawdzać oszustwo to jest z tego co wiem to składają przysięgi a oszustwo jest karalne na bruk ich niech idą do innej pracy jak im źle tu gdzie są chapac za 1600 zł na budowę po 12 godz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ serio?
4 miesiące temu ocena: 100%  20
Kto pracuje za 1600 PLN ...... Nie ma takich osób. A już na pewno nie po 12 h na budowach ...... Najniższa krajowa jest fikcją.
~ jarek
4 miesiące temu ocena: 63%  19
popieram :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ROMAN
4 miesiące temu ocena: 100%  18
Będzie premia za sprzedawanie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ trzeźwy
4 miesiące temu ocena: 0%  17
Nie pij.
~ Pielęgniarka
4 miesiące temu ocena: 48%  16
Bardzo dobrze! Popieram i trzymam kciuki :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kilko
4 miesiące temu ocena: 81%  15
Ciekawe jaki wirus panune czy ptasia grypa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)
4 miesiące temu ocena: 100%  14
Powiadają, że psia grypa
~ mars
4 miesiące temu ocena: 65%  13
Do lopaty za 1500 zľ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pies bez kości
4 miesiące temu ocena: 42%  12
Do łopaty bym poszedł ale Ty jej z rąk nie wypuścisz z Twoim wykształceniem
~ XXX
4 miesiące temu ocena: 68%  11
Pracujesz za 1500 zł ???
~ buhahah
4 miesiące temu ocena: 77%  10
A Służba Wiezienna też choruje ???tak jak policja ??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dzony
4 miesiące temu ocena: 67%  9
jeszzcze nie ............. tu bedzie gorzej jak zaczna chorowac................. o wiele gorzej
~ Garus
4 miesiące temu ocena: 88%  8
Brak im odwagi !
~ lewy
4 miesiące temu ocena: 66%  7
jak się komus nie podoba w policji to niech szuka sobie innej pracy niech sprzataja miasto
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BYŁY FUNKCJONARIUSZ
4 miesiące temu ocena: 45%  6
Popieram WAS!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pies bez kości
4 miesiące temu ocena: 29%  5
Dzięki kolego
~ niki
4 miesiące temu ocena: 57%  4
Wyglada na to ze jest ich za duzo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A