Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Policzono eksponaty w muzeum, wskazano braki

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    8.02.2018
Karol Pospiech
komentarzy 138 ocen 38 / 8%
A A A
 fot. archiwum portalu

Brak niektórych dzieł, błędy w ewidencji i oznaczeniach oraz nieodpowiednie zabezpieczenie zbiorów - to wynik inwentaryzacji w Muzeum Ziemi Rawickiej. Kto odpowiada za ten stan? Jaki wpływ na funkcjonowanie placówki i wynik inwentaryzacji miał przedłużający się remont ratusza?

R E K L A M A

Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza wysłał do mediów komunikat, w którym podał szczegółowe wyniki inwentaryzacji. Z tej informacji dowiadujemy się, że stan ilościowy zbiorów w księgach inwentarzowych wynosi 3.324 (spisano 4.700 pozycji, wykazano brak 1.376). Z kolei stan księgozbioru - według ksiąg inwentarzowych - to 2.969 jednostek (brakuje 172 tytułów). Braki są również - jak wskazuje CIB - w niektórych księgach, np. Korpusu Kadetów, Artystyczno-Historycznej czy Etnograficznej.

Część eksponatów nie została prawidłowo wpisana do ewidencji oraz właściwie oznaczona. Są poważne braki w programie MUSNET czy w dokumentacji fotograficznej eksponatów (...) - zaznacza Adriana Miara, dyrektor Muzeum Ziemi Rawickiej.

Czego konkretnie brakuje? - Archiwalia, zbiory kartograficzne, fotografie, kolekcja sztuki współczesnej, narzędzia, medale, przedmioty codziennego użytku - wylicza dyrektor. Jak udało nam się dowiedzieć, szacunkowa wartość wszystkich brakujących zbiorów, to około 1.400 zł.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, po wykryciu utraty, uszkodzenia lub zniszczenia rzeczy ze zbiorów muzealnych, sprawę należy zgłosić do prokuratury (taką informację przekazano też w komunikacie prasowym). Czy, kiedy i przez kogo sprawa zostanie zgłoszona? Czego miałoby dotyczyć ewentualne zawiadomienie? - Termin nie został jeszcze określony, ponieważ trwają nadal czynności wyjaśniające - przekazała portalowi w ubiegłym tygodniu Adriana Miara.

Do komunikatu prasowego załączono zdjęcia strojów ludowych na dowód, że „przez ostatnie lata nie zostały odpowiednio zabezpieczone, przez co dostęp do nich miały np. mole”.

Przez ostatnie lata, czyli od 2012 do stycznia 2017 roku, pracą muzeum kierował Jacek Jarczewski. Pytany przez redakcję o sprawozdanie z inwentaryzacji twierdzi, że jest to burza medialna, która - jego zdaniem - wynika z braku woli dotarcia do faktów lub ma przykryć niekompetencję przy remoncie ratusza.

Jestem przekonany, że zbiory są kompletne i były właściwie zabezpieczone. Najcenniejsze m.in. portrety właścicieli miasta z innymi były zdeponowane w sejfie - uważa poprzedni dyrektor. 

Pytany o zapowiedź złożenia zawiadomienia do prokuratury, dodaje:

(...) No cóż, czekam na rozwój sytuacji zupełnie pewny swoich racji, w nadziei, że podjęte zostaną, również tematy dewastacji budowlanej i historycznej ratusza oraz niegospodarności w tym budynku.

Rozmowa z Jackiem Jarczewskim, stanowisko Rady Muzeum i jej przewodniczącego Mariusza Suchaneckiego w aktualnym wydaniu „Życia”.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 38 (8%) 35 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (138)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sandokan
ponad rok temu ocena: 0%  138
Moje pytanie dotyczy tego w jaki sposób przyjmowane są eksponaty ? Otóż według mojej wiedzy jest to z rączki do rączki - czasami jest to gest patriotyzmu i wtedy eksponat ląduje w szafie do dyspozycji kustosza , czasami ofiarodawca otrzymuje do łapy parę złotych . Co się dzieje z tymi przedmiotami ? - Popuśćmy wodze fantazji ! Rynek handlu przedmiotami zabytkowymi kwitnie !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ....
ponad rok temu ocena: 20%  137
Odwracacie temat. Wyjaśnić braki jak wyszły . Z drugiej strony to ktoś tam za coś odpowiadał ?. No bo po to płacimy podatki na tych kierowników aby dbali o wszystko. W każdych warunkach inwentaryzację da się zrobić to czemu jej nie było wtedy kiedy powinna być
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sr
ponad rok temu ocena: 93%  136
Przy okazji ratusza jest wiele więcej spraw do wyjaśnienia. Były dyrektor za dużo wie i dlatego próbuje się go zdyskredytować, żeby był cicho i nie gadał. Nikt nie odwraca tematu. bo nie ma tematu.
~ WALĘ TYNKI SKRUSZONEGO RIGIPSU 2018
ponad rok temu ocena: 80%  135
Skruszony Rigips zaprasza 14.02.2018 roku na WALĘ TYNKI 2018! "Ogrom wydarzenia" odbędzie się w rawickim ratuszu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łysy
ponad rok temu ocena: 29%  134
14 lutego jest środa popielcowa. I nie wal tynków tego dnia i zastanów się nad sobą. I tak cię nikt nie lubi. Jak są braki to je wyjaśnić , rozliczyć
R E K L A M A
~ sond
ponad rok temu ocena: 80%  133
Ludzie nie wiedzą co tak naprwdę się dzieje. Burmistrz blokuje informacje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do " Do fejsmen"
ponad rok temu ocena: 90%  132
Samemu chwalić się nie wypada. Wtedy widać sukces gdy cię inni chwalą. Czyli powinien się cieszyć z tego, że opozycja chwali jego czyny. Ale niestety każda władza używa propagandy !!! szczególnie propagandy sukcesu. A to niestety są sukcesy nie burmistrza a nas wszystkich, bo jakby nie patrzeć to my go zatrudniamy i my mu płacimy za dobrą robotę. Nie będzie dobrze działał to mu podziękujemy. I nie potrzeba krzyku i lajkatorów w internecie że coś zrobiłem. Ulicę widać że ma nowy asfalt.
~ Do fejsmen
ponad rok temu ocena: 22%  131
No że burmistrz informuje to jest ok bo to jego sukcesy ale jego sukcesami chwali się też oPOzycja . Wyobrażam sobie jak to musi ich boleć .Najpierw przeszkadzają , protestują a potem się chwalą .No cóż wybory niedługo a tu zero własnych sukcesów. I tylko Walę Tynkiwanie w internecie pozostało.
~ Sond
ponad rok temu ocena: 22%  130
Blokowanie to wy macie w tych swoich hejterskich głowach. Tylko beton i tynk. Gdyby było coś nie tak to już dawno by sądy się tym zajęły.
~ Fejsmen
ponad rok temu ocena: 93%  129
Ja uważam że nawet nadinformuje. Wejdź na fejsa i zobacz jak się uwija i ze swoimi udostępniaczmi i lajkatorami sławi swe gminne czyny. To co chce żeby wiedzieli to wiedzą.
~ fdf
ponad rok temu ocena: 75%  128
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Niejeden przekręt przy remoncie odszedł. Nie zrobią z nikogo głupka.
~ :-)
ponad rok temu ocena: 71%  127
WALĘ-TYNKI jutro i drzwi zamknięte, i "ogrom prac" remontowych :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kolejny temat dotyczący Ratusza
ponad rok temu ocena: 80%  126
Cytat z artykułu "Termomodernizacja budynków historycznych" "Doprowadzenie istniejących budynków do stanu spełnienia współczesnych wymagań w zakresie oszczędności energii wiąże się ze znacznymi kosztami. W praktyce okazuje się, że nie wszystkie działania termomodernizacyjne są racjonalne ekonomicznie i ekologicznie, stąd proponowane rozwiązania powinny podlegać procedurze optymalizacji." Co na to dobry gospodarz ? http://www.izolacje.com.pl/art...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WALĘ-TYNKI!
ponad rok temu ocena: 88%  125
Gospodarz na to: WALĘ-TYNKI!
~ Pytania
ponad rok temu ocena: 89%  124
Czy termomodernizacja ratusza była racjonalna ekonomicznie i ekologicznie ? Jakie były procedury optymalizacji ?
~ "Walęty"
ponad rok temu ocena: 93%  123
To już jutro 14 lutego WALĘ-TYNKI !!!! zapraszamy na imprezę walę-tynkową do RATUSZA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MISTRZ
ponad rok temu ocena: 89%  122
WALĘ-TYNKI!!! Czołem po ziemi! :-) Tekst roku! :-) Berety z głów! :-)
~ Koniec z "politykom"
ponad rok temu ocena: 88%  121
A mówicie że tu same trolle i hejterzy , proszę proszę a tu takie " mondre" głowy "piszom" i " znajom" się na prawie i nawet się "straszom" prokuratorem. Tak jak podejżewam 90% wisów to nasi dzielni politycy" samorzondowi" tu się "produkujom"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ "....."
ponad rok temu ocena: 90%  120
"........" cudzysłów do podejżewam
~ zxcxz
ponad rok temu ocena: 100%  119
Kolejny cytat: 1.12. Powoływanie dyrektora lub kierownika. Stanowisko dyrektora lub kierownika muzeum ma znaczenie kluczowe i dlatego gdy przystępuje się do jego obsadzenia, organy zarządzające powinny brać pod uwagę wiedzę i uzdolnienia wymagane przy efektywnym jego obsadzaniu. Do takich kwalifikacji zaliczać należy odpowiednie uzdolnienia intelektualne i wiedzę zawodową, a nadto przestrzeganie w wysokim stopniu standardów etycznego zachowania się. Gdzie wiedza zawodowa ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do - No i
ponad rok temu ocena: 80%  118
Obrażasz Rawiczan. Ratusz dla Rawicza jest tak samo ważny jak Wawel dla Krakowa. Obrażasz Polaków, Wawel to nie jakieś tam cudo tylko siedziba królów Polskich. Jesteś może jednym z tych spoza Rawicza zatrudnionych przez burmistrza ? Rawiczanin by tak nie napisał. Więc odpowiadam. No i.. Trochę więcej szacunku do miasta, które daje ci pracę.
~ Wyborca
ponad rok temu ocena: 89%  117
Gmina nie jest prywatną własnością burmistrza, żeby sobie sam decydował kiedy jakieś prawo obowiązuje a kiedy nie.
~ No i..
ponad rok temu ocena: 15%  116
Oj przestań już te dyrdymaĺy wypisywać. To nie Wawel ani jakieś cudo . Te kilka małych sal ot takie muzeum. Po co tu dyrektor na 5 pracowników. A jeśli już jest nowa dyrektor to jej nie obrażaj bo kobieta ma wykształcenie i doświadczenie na kierowniczym stanowisku i dobrze sobie radzi i porządkuje wszystko . Okazuje się, że nie ma ludzi niezastąpionych .
~ zxcxz
ponad rok temu ocena: 94%  115
Może mi ktoś wytłumaczy, jaką wiedzę zawodową dotyczącą zawodu muzealnika ma ktoś kto nie ma odpowiedniego wykształcenia ani nie pracował nigdy w muzeum? Jest tu jakiś prawnik ?
~ zxcxz
ponad rok temu ocena: 87%  114
Kolejny paragraf naruszony przez burmistrza:: Organ zarządzający powinien zapewnić muzeum posiadanie odpowiednich pomieszczeń wraz ze stosownym jego wyposażeniem, umożliwiającym wykonywanie funkcji muzeum wyznaczonych przez jego misję.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A mi cię żal.
ponad rok temu ocena: 100%  113
Obrażalski prawnik !!! Już leżę ze śmiechu. Rozważaj rozważaj tylko na wagę uważaj abyś się nie przeważył. Uważaj na te naruszone dobra abyś się nie obruszył. Organy to najlepsze są w Białym Kościele możesz je powiadomić. A jak już je powiadomisz to prawo uzna cię za współwinnego za to że wspólnie z kościelnym wino księdzu wypiłeś.
~ Do prawnika
ponad rok temu ocena: 86%  112
Ależ ty mądry troll jesteś. Lubię takich straszących i wzywających innych do ujawnienia się i przestrzegania prawa. No to zrób to pierwszy "cfaniaku"
~ prawnik
ponad rok temu ocena: 15%  111
Dlaczego mnie obrażasz, nazywając "pseudo prawnikiem" Rozważę pozew za naruszenie dóbr osobistych. Jeśli posiadasz domniemanie o popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia, masz obowiązek prawny powiadomić o tym organa ścigania. jeśli tego nie uczyniłeś, prawo traktuje ciebie jako współwinnego naruszenia kodeksu karnego
~ zxcxz
ponad rok temu ocena: 75%  110
Nie masz racji pseudo prawniku od tego jest Rada do Spraw Muzeum przy MKiDN Raczej ty masz duży problem teraz.
~ prawnik
ponad rok temu ocena: 80%  109
Od tego jest prokuratura. Rozumem, ze już zgłosiłeś naruszenie. Nie? To masz problem.
~ zxccxz
ponad rok temu ocena: 92%  108
A kiedy będzie skontrolowana prawidłowość przeprowadzenia konkursu na dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej. Czy wszystko było zgodne z prawem ? Np paragraf Ustawy o muzeach mówi: 9. Rada muzeum, w przypadku ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora, wyznacza do składu komisji konkursowej określonej w art. 16 ust. 4 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej dwóch dodatkowych członków. Czy było dwóch wyznaczonych przez radę muzeum członków komisji? Czy był jeden !!!.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawnik
ponad rok temu ocena: 50%  107
Od tego jest prokuratura. Rozumem, ze już zgłosiłeś naruszenie. Nie? To masz problem.
~ sr
ponad rok temu ocena: 75%  106
ich nie obowiązuje prawo
~ "Walęty"
ponad rok temu ocena: 94%  105
Przypominam Silnemu Regionowi i włodarzom że w środę 14 jest święto WALĘ-TYNKI .. Proponuję je godnie uczcić w RATUSZU !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
ponad rok temu ocena: 88%  104
Jak Kubik przegra wybory, ci których pozatrudniał spoza Rawicza rozjadą się, a my zostaniemy z tą nienawiścią, której tyle naprodukował Kubik i jego radni. Tak zachowuje się odpowiedzialny i gospodarny burmistrz. Gdzie są kandydaci na burmistrza ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca do wyborcy
ponad rok temu ocena: 33%  103
To jest pomówienie. Dosyć już obrażania radnych i pracowników.Pora na działanie. To właśnie takie wpisy jak twoje sieją nienawiść i tworzą podziały.I odwal się od ludzi spoza Rawicza, bo tu wielu jest spoza np. księża, lekarze itd
~ Silny Fan
ponad rok temu ocena: 50%  102
sr !! o czym ty mówisz ? prawo jest dla ludu, a my jesteśmy silni
~ sr
ponad rok temu ocena: 46%  101
Najpierw niech nauczy się przestrzegać prawa.
~ Silny Fan
ponad rok temu ocena: 43%  100
sr !!! z kim przegrał ? nie ma tu żadnego godnego siebie przeciwnika. A my mu pomożemy wygrać.
~ sr
ponad rok temu ocena: 70%  99
Kubik już przegrał. Tylko tego nie widzi, bo dla niego tylko stołek się liczy.
~ Silny Fan
ponad rok temu ocena: 22%  98
Kubik nigdy nie przegra !!!! Kubik jest wieczny !!!
~ IQ
ponad rok temu ocena: 100%  97
Brakuje lipy drobnolistnej! Brakuje pałacu Przyjemskiego! A przede wszystkim zdrowego rozsądku!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wybory
ponad rok temu ocena: 43%  96
Może Silny Region zmienić na Myślący Region? Ooo! Albo Spin Region?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do wybory
ponad rok temu ocena: 100%  95
Ooo a Ty im radzisz bo już trzeci raz zmieniłeś nazwę na PRA czy cóś tam. Tylko słabi tak postępują.W każdym roku inna nazwa.
~ mole kontratakują, powrót mola
ponad rok temu ocena: 100%  94
https://pl.wikipedia.org/wiki/... "Samica składa 50-60 jaj wielkości główki od szpilki. Składane są na potencjalnym źródle pożywienia lub koło niego. Młode wykluwają się po 4-10 dniach, w niskiej temperaturze do 3 tygodni. W zależności od warunków, stadium larwalne trwa 35 dni do 2 lat. Przepoczwarzanie się trwa 8-10 dni w lecie i 3-4 tygodnie w zimie. Dorosłe osobniki nie odżywiają się, żyją około miesiąca" Spin sprawdził cykl życiowy mola? ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tynk i sufit
ponad rok temu ocena: 92%  93
"Do komunikatu prasowego załączono zdjęcia strojów ludowych na dowód, że „przez ostatnie lata nie zostały odpowiednio zabezpieczone, przez co dostęp do nich miały np. mole”. Spin popłynął! No tak! Przygotowując wyjaśnienia w sprawie spieprzonego remontu w ratuszu i "ogromu prac" remontowych dołączy do komunikatu prasowego skuty tynk z sal ratuszowych?
~ Edward
ponad rok temu ocena: 84%  92
Ciekawe jak się zachowa w tej sytuacji nowa pani dyrektor. Władze sobie zrobiły z niej pionka w swojej grze politycznej a do tego musi uruchomić muzeum po nieudolnym remoncie. Nie będzie na pewno łatwo. A doświadczenia w pracy w muzeum i polityce samorządowej brak. Na razie mam wrażenie zachowuje się jak słoń w składzie porcelany. Proszę nie odbierać tego jako krytykę nowej dyrektor, jest nowa, młoda, nie jest długo dyrektorem ale postępowanie obecnych władz budzi duży niesmak. Widać, że boją się utraty stołków. Ale tak je stracą a co robili zapamiętamy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja...
ponad rok temu ocena: 88%  91
Jeżeli w księgach było 3324 a spisano 4700 to znaczy, że nastąpiło rozmnażanie chyba spisali jakieś kserokopie. Jeżeli jednak Pan CIB źle podał informacje i faktycznie są braki to i tak za nie odpowiada nowy dyrektor bo obowiązkiem było przeprowadzenie spisu podczas przyjęcia jednostki. Chyba ktoś znowu sobie strzelił w kolano no i jeszcze sam na siebie do prokuratury doniesie masakra" jaki Pan taki kram"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przyjma Przyjmowski.
ponad rok temu ocena: 91%  90
Wyszynk w ratuszu móg tylko wymyśleć ignorant grupy pierwszej. Była Staromiejska , Polonia to padły i zlikwidowali. Budynek po Staromiejskiej gmina sprzedała zamiast tam urządzić knajpę to ratusz zdewastują. Elita przbierze się w surduty i będą lans uskuteczniać. Może jeszcz z tego idiotyzmu zrezygnować. Gdzie speve od zabytków?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do mimochodem
ponad rok temu ocena: 83%  89
To kto wcześniej sprzedał parter tej innej instytucji , skoro górę sprzedawała gmina ? Coś to wszystko mimochodem się odbywało. A skoro nie sprzedawała to mogła kupić a parter ratusza to kto sprzeda , inna instytucja ? Tu się wywija.
~ Mimo chodem
ponad rok temu ocena: 13%  88
Budynku po Staromiejskiej a raczej jego parteru nie sprzedawała gmina bo wtedy inna instytucja była właścicielem
~ Przykre i smutne 2
ponad rok temu ocena: 98%  87
Chamstwo nie zna granic, Przykre i smutne, jak można rzucać oszczerstwami na człowieka i nadużywać anonimowo publicznej strony. Podpisz się człowieku i ujawnij swoje nazwisko jeśli podajesz czyjeś! Takiej patologii jeszcze nie było. To świadczy o przyjętych zwyczajach obecnej władzy. Jednak portal, też powinien reagować!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do koniec
ponad rok temu ocena: 97%  86
Tylko po co wyłączyć ? Podaj powód.
~ koniec
ponad rok temu ocena: 5%  85
moze ktos wkoncu wylaczy te komentarze?
~ Prawda to
ponad rok temu ocena: 96%  84
Gdyby to dotyczyło nazwiska jakiegoś silnego, to już by straszenie sądem było, u nich to takie normalne im wolno oczerniać innych, natomiast o nich złego słowa nie powiedz choćby prawdą najświętszą było.
~ Patologia elyt.
ponad rok temu ocena: 98%  83
Jak tak sobie czytam te wpisy to dochodzę do wniosku że tu się wszyscy znają, chyba rozpoznają się po charakterze pisma czy sposobie i stylu wypiwiedzi. Mówią sobie po imionach bądź przezwiskach a nawet czasami po nazwiskach. I co najgorsze to te określenia w większości pasują do naszych radnych bądź ludzi z pierwszych rzędów. Zadaje więc sobie pytanie. Gdzie ja jestem? O co tu Quźwa chodzi czy to jest jeszcze Rawicz? Do czego zmierza obecna elyta rządząca ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do klika
ponad rok temu ocena: 96%  82
o czym ty mówisz nie można rozbić kliki drugą kliką !!!
~ klika
ponad rok temu ocena: 7%  81
w koncu Kubik rozbił ta klike przyjaciol i widac jak w komentarzach jak bardzo boli.
~ Przykre i smutne
ponad rok temu ocena: 10%  80
Brawo Panie Jarczewski. Zamiast zadbać o porządek w papierach i zbiorach to wolał pan snuć plany polityczne dla swoich kolesi z Platformy Obywatelskiej i bractwa kurkowego. Nie jest dziwne że kurkowy brat Tadeusz Pawłowski i Pan Suchanecki jako Przewodniczący rady muzeum nigdy pana nie skontrolowali. Bo i poco kontrolować swoich kolegów partyjnych. Wartość szkody mała, ale braki w prowadzeniu muzeum potężne. Pan wiedział że musi zrobić tą inwentaryzację bo Pana nowy szef wymagał by tego. Więc najlepiej było zawinąć tyłek i nie podejść do konkursu. Pan świadomie uciekł z miejsca z wielkim bałaganem, który sam pan zrobił. Tak to jest jak pracuje się w dwóch miejscach naraz. Powinno się jeszcze poinformować Pana aktualnych pracodawców czy tam gdzie Pan pracuje też pan czasem nie zapuszcza miejsca pracy. Braki organizacyjne i wielka Żenada !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do " Do spin "
ponad rok temu ocena: 89%  79
Aleś ty " mondrala " jest . A o odpowiedzialności z tytułu nadzoru ty słyszał ? To gdzie był ten nadzorca co ? Czemu to tenże nadzorca nie powołał komisji inwentaryzacyjnej podczas przekazywania muzeum przez dyrektorów co ? Nie miał czasu zajęty był .......... z animexem ? Czy też myślał o większej powierzchni dla knajpy w ratuszu ? To dopiero jest żenujące prawda ? Biznes ponad wszystko !!!
~ Do spin
ponad rok temu ocena: 42%  78
.To po jaką cholerę był tam dyrektor jak za nic nie odpowiadal i nie czuł się gospodarzem?. No chyba że tylko od brania wypłaty był i od tego aby być fajnym, miłym . Takie tlumaczenie jest żenujace.
~ Do pana Tomasza
ponad rok temu ocena: 100%  77
Widzi pan ten układ? Prawdę o mendzie wyczyścili a jego oszczerstwa dalej widnieją. Nie ma się czemu dziwić .
~ Tomasz Jarczewski
ponad rok temu ocena: 98%  76
do przykre i smutne: Chętnie się z Panem spotkam, powtórzy mi to Pan osobiście. Skąd taka nienawiść do mojego ojca ? Kim Pan jest aby tak się wypowiadać ?
~ SPIN
ponad rok temu ocena: 95%  75
Do: Przykre i smutne. Przeczytaj, co jest w statucie muzeum "Ogólny nadzór nad Muzeum sprawuje minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, a bezpośredni Burmistrz Gminy Rawicz." Bezpośredni nadzór nad muzeum sprawuje Pinokio, Reksio, czy burmistrz? Poza tym, popracuj nad ortografią i pamiętaj, że to dopiero początek igrzysk.
~ qqwe
ponad rok temu ocena: 100%  74
Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo jakie sprawy się chce za tym ukryć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SYGNALISTA
ponad rok temu ocena: 92%  73
Kto podliczy "ogrom prac" w ratuszu? http://www.rawicz24.pl/artykul... Pamiętajcie, że ratusz jest zabytkiem? Dobra zmiana wprowadzi instytucję Sygnalisty! Roztrąbią się rawickie Sygnalistów trąby!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ s...pin
ponad rok temu ocena: 100%  72
Do: do sygnalisty. Fejsikowy inżynier światła promilowy tzn. profilowy? Zadam fundamentalne pytanie: czy czujesz szczęśliwy?
~ do sygnalisty
ponad rok temu ocena: 80%  71
Karol odpuść. Zapytaj o farby
~ hiphip
ponad rok temu ocena: 88%  70
Wszystko rozumiem, trzeba komuś przywalić, nie lubi się poprzedniego Dyrektora, to znajdźmy coś na niego, ale wychodzi śmiech na sali - 1376 niby zaginęło za 1400 zł - znaczki są tańsze. A nie wyjaśnia się że to błędy w katalogowaniu tych samych rzeczy robią różnicę. Tylko piękny tytuł - odkryliśmy braki!!! ręce opadają. CIB miał przywalić, ale mu nie wyszło:)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cel
ponad rok temu ocena: 15%  69
patrzac na komentarze walnal celnie
~ SPIN
ponad rok temu ocena: 100%  68
SPIN - Socjotechniczne Piruety Indyferentnych Neurotyków?
~ pudrowany spin
ponad rok temu ocena: 96%  67
Za działalność muzealną dostaną nagrodę "LUWR 2018" ;-) A gmina będzie się szczycić wyróżnieniem "TITANIC 2018". Żal patrzeć na ten spin gminny i pudrowanie ogromu prac.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ spinaki
ponad rok temu ocena: 97%  66
Szopkę z muzeum odstawiają, chcą przykryć nieudolność "ogromu prac" w ratuszu! Spinają się! Spinem gmina stoi, a właściwie leży!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ;;;;;;
ponad rok temu ocena: 92%  65
Najpierw rok z kontrolą nękająca muzeum siedział tam Kubik, potem zaczął remont a w zasadzie dewastacje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ed
ponad rok temu ocena: 89%  64
A jakie braki są po inwentaryzacjach np w supermarketach. Ale jakoś nikt nie informuje o tym prasy, bo było by to naruszanie wizerunku firmy. Widocznie burmistrza nie obowiązuje dbałość o dobry wizerunek podległych mu instytucji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do gołej cegły
ponad rok temu ocena: 96%  63
Prokurator wyjaśni kto zaniedbał remont w ratuszu, masz to ja w banku.
~ podate
ponad rok temu ocena: 18%  62
jako mieszkaniec chce wiedziec kto i dlaczego jest nieudolny i doprowadzil do zagubienia!!! to moje podatki
~ zaq
ponad rok temu ocena: 96%  61
Zagrywka przedwyborcza, żeby sprawdzić co opozycja ma na Kubika. Władze chyba się czegoś boją.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec ratuszowej, obserwator
ponad rok temu ocena: 95%  60
urząd to lubi sobie strzelać po kolanach :D część rzeczy może i dobrze że ruszyli z tym ratuszem ale jak są pieniądze to nie sztuka przecież ! Od dawna chodzę i przyglądam się sytuacji, czytam prasę i licząc jakie kwoty wydane zostały na projekty to oczom własnym nie wierzę, Raz chyba pójdę na sesje miasta i przedstawie okrągłą sumę jaką niegospodarnie wydano na to miejsce. Od lat widzę jak ludzie minimalnym nakładem finansowym prowadzili placówkę, która źle nie funkcjonowała, a teraz wydane są miliony pod inwestora restauracyjnego i zniszczenie zabytku w centrum miasta. Dlaczego zniknęły kraty w oknach ? Dlaczego okna zostały wymienione na nowe przeźroczyste ? Pod knajpe i przepisy bhp! ale to zabytek i tak nie wolno! Pani konserwator odpowie jeszcze za to bo już powoli zaczyna mnie to denerwować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do pana z Ratuszowej
ponad rok temu ocena: 50%  59
Jakby bylo rzeczywiście coś nie tak to już dawno by donieśli , więc się nie warto tym denerwować , bo i tak ktoś w końcu zadbał i ten ratusz, który był zaniedbaną ruiną
~ ciemniaków widzę, tzn. ciemność
ponad rok temu ocena: 82%  58
Do: do jacka. Inżynierze światła, twa myśl niczym światło w ciemnym tunelu, bardzo ciemnym tunelu, ciemność widzę, ciemność. Daj spokój!
~ do jacka
ponad rok temu ocena: 10%  57
Jacek od kiedy remont twojego zgnitego ratusza nazywasz niegospodarnoscia? niegospodarnosx to wlasnie wieloletnie zaniedbanie
~ jas
ponad rok temu ocena: 100%  56
Nie rozumiem jaki jest sens podawania takich informacji przez CIB do prasy ? Przecież nic cennego nie zginęło a wartość tego czego nie ma, czy nie udało się odnaleźć w poremontowym bałaganie jest znikoma. A poza tym jest nowy dyrektor. Więc o co tu chodzi ? Kiedyś w hurtowni po inwentaryzacji miałem braków na 10 tysięcy i jakoś nie leciałem z tym do prasy, żeby drukowali na pierwszej stronie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ centralny
ponad rok temu ocena: 36%  55
bo zmieni się burmistrz i dyrektor muzeum i pojadą po Miarze nie za jej winy
~ Pawlo
ponad rok temu ocena: 100%  54
Nie odpuszczę! Niech wiarygodna redakcja napiszę, o konkursie na kandydata na dyrektora muzeum! Jak zmieniały się kryteria naboru? Może się mylę? A, i co nie można używać na forum słowa"Boberek", to może zastąpię je słowem "Bóbr"- inaczej dla cenzury rawickiej, to takie zwierzę pod ochroną w Polsce!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyzet
ponad rok temu ocena: 100%  53
Spróbuj z Borsukiem może będzie łatwiej.
~ Ania
ponad rok temu ocena: 97%  52
Jaki dyrektor takie muzeum!! A szkoda dla mieszkańców. Smutne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yty
ponad rok temu ocena: 95%  51
Muzeum miarą sukcesu . Smutne, ale prawdziwe.
~ xxx
ponad rok temu ocena: 100%  50
Muzeum na miare możliwości! Nic dodać, nic ująć.
~ JA
ponad rok temu ocena: 100%  49
Czyli, miernota.
~ Wyborca
ponad rok temu ocena: 100%  48
Ujawnienie tego co się działo w ostatnich latach wokół remontu ratusza i muzeum było by niezłym studium patologi samorządowych. Już czytając artykuł w gazecie widać, że burmistrza bardziej interesowało nękanie muzeum kontrolami niż organizacja sprawnego przebiegu remontu. Gdzie działania i dokumenty, związane z organizacją remontu? Znając życie wszystko odbyło się na tzw gębę a sprowadzało się do "radźcie sobie sami".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do " Do zxc"
ponad rok temu ocena: 83%  47
A dlaczego mówisz" niestety dopuszczalne" wszechwładza z cenzurą się marzy? I tak już chłopaki z redakcji tną wszystko co niewygodne Silnym i Kubikowi. Wskazywanie błędów, niekonpetencji, ignorancji i przekrętów nazywasz mową nienawiści i hejtowabiem. Właśnie dobrze że każdy może tu pisać, przynajmbiej może co nieco dotrze do władców i jch dworu. A na kredyt to żyj prywatnie a nie na moje konto.
~ Do zxc
ponad rok temu ocena: 20%  46
Przestań p...bo już czytać się nie da. Zalewalo nas zawsze w centrum i poprzednik nic z tym nie robił teraz Kubik przy okazji remontu plant chce poprawić sytuację a i dlugiem problemu nie ma, bo 35 mln pozyskali z UE, to narmalne w samorzadach, bo wskaźniki są zachowane i skarbnik nad tym czuwa, ale ciebie nikt nie przekona, bo ty od mowy nienawiści czyli hejtowania jesteś a pisanie tu przez każdego jest niestety dopuszczalne.
~ ???
ponad rok temu ocena: 88%  45
Do: opowi. Idiotów znajdują w kapuście, czy to rzecz nabyta???
~ zxc
ponad rok temu ocena: 86%  44
burmistrz czyści, sadzi kwiatki na plantach, instaluje nowe okna w ratuszu a jak trochę popada to zalewa pół miasta, bo o kanalizacji nikt nie pomyślał. Ciekawe kto zapłaci za to czyszczenie i upiększanie, łatwo wydaje się nie swoje pieniądze. A zadłużenie rośnie.
~ opowi
ponad rok temu ocena: 10%  43
pognite okna ratusza za poprzednich władz mówia same za siebie. to co robi kubik to czyszczenie bałaganu i widac jak go najbardziej opluwają ci maja cos na sumieniu
~ alen
ponad rok temu ocena: 87%  42
Gratulacje dla nowej pani dyrektor - znakomita promocja Muzeum Ziemi Rawickiej. Co jeszcze wymyślą te władze, żeby przedstawić w złym świetle muzeum i instytucje kultury.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alen
ponad rok temu ocena: 50%  41
A co ty masz do instytucji kultury? Dom Kultury, biblioteki i MZR dzialają bardzo dobrze a inwentaryzacje pewnie powyjaśniają
~ ignoranci
ponad rok temu ocena: 94%  40
Do prokuratury to będzie zgłoszony remont w ratuszu i ogrom prac. Ignoranci robią szopkę! Ręce opadają!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mzr
ponad rok temu ocena: 90%  39
Typowo by przykryć "skandal" jakim jest ponad 2 letni remont, który blokuje pracę Muzeum i użytkowanie ratusza, rzuca się błahy temat do przykrycia. Wszystko jest ale źle skadalogowane
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jasnościk
ponad rok temu 38
Ja też nw kto to ten inżynier od światla? Co to za nowe określenia
~ Dedukator
ponad rok temu ocena: 97%  37
Bo przyszły restaurator potrzebuje więcej pomieszczeń na knajpę i trzeba muzeum zmniejszyć dlatego te braki. Mniej eksponatów mniej pomieszczeń na muzeum. Tak sobie wydedukowałem, czy źle ?
~ do oksfordczyka
ponad rok temu ocena: 89%  36
A kto to ten inżynier światła ? bo czytam to i nie wiem kto. A ciekawy jestem jak cholera.
~ oksfordczyk
ponad rok temu ocena: 87%  35
Inżynierze światła! Zamilcz!
~ Życie Rawicza - gazeta
ponad rok temu ocena: 90%  34
Kupiłam gazete. Śmiech mnie ogarnia jak pomyśle o bredniach Pana Suchaneckiego. Dostawali sprawozdania i nic nie zauważyli. Kawusia i bajerka szła pełną parą. A ratusz sie zawalał. Pan Suchanecki powinien podać się do dymisji bo poza zdjęciami z gazetach nic nie zrobił aby zapobiec tym nieścisłościom. Wstyd !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SPIN
ponad rok temu ocena: 92%  33
Wstyd dopiero nastanie! Oksfordzki spin nie pomoże!!!
~ hejt bezpłatny do odwołania
ponad rok temu ocena: 29%  32
Dalej hejterzy. Jechać z silnymi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Płatny 05 litra
ponad rok temu ocena: 97%  31
Nie ma Sinych jest PiS.
~ BRAWO JANKA
ponad rok temu ocena: 40%  30
oooo już jesteście. Walić w silnych
~ Janka
ponad rok temu ocena: 88%  29
Oni sami się rozjadą takim działaniem :-)
~ Pawlo
ponad rok temu ocena: 97%  28
Wiedziałem, że tak będzie. Swojego wcisnął na dyrektora, teraz coś wywleka, a remont ratusza - cisza. To ja się pytam, jakie kompetencje muzealnicze posiada Pani dyrektor? Studia, kursy, studia podyplomowe w kierunku muzealnictwa? Może docentura lub profesura? Więc jak jest?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ vag
ponad rok temu ocena: 95%  27
I twoja racja ta pani niestety się nie nadaje nic przez tę bibliotekarkę się nie dzieje. Od kiedy muzeum ma za dyrektora panią M.to jest tragedia z polątaniem.A teraz afera ze zbiorami dziwnie dziwne.
~ nauczycielka matmy i logiki
ponad rok temu ocena: 100%  26
SUPER informacja CIB-u. Powinno być 3.324 eksponatów, a jest 1.400. To znaczy że jest więcej jak powinno być o 1376, a nie, że brakuje. Co ten CIB myli ??? Gdyby nawet brakowało 1376 eksponatów i jeszcze 172 tytułów księgozbioru, to razem brakowałoby 1.548 sztuk eksponatów i ksiąg, a ich wartość to 1.400 zł. tj. 1 "brakujący" eksponat jest wart 90 groszy. To jakieś jaja. Ale no cóż, jaka władza, taki cib.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ matma
ponad rok temu ocena: 0%  25
widać że matma i logika to nie są twoje mocne stronie Marku i Jacku. Gdybyście znali się na matematyce (ale to raczej niewykonalne) to zrozumieli.
~ Jan
ponad rok temu ocena: 100%  24
W ratuszu najbardziej brakuje suchych, nieodpadających tynków. Ale za to Jarczewski nie odpowiada.
~ Raw
ponad rok temu ocena: 100%  23
"Czego konkretnie brakuje? - Archiwalia, zbiory kartograficzne, fotografie, kolekcja sztuki współczesnej, narzędzia, medale, przedmioty codziennego użytku - wylicza dyrektor. Jak udało nam się dowiedzieć, szacunkowa wartość wszystkich brakujących zbiorów, to około 1.400 zł." Brakuje tylu cennych pozycji i wyliczyli, że to 1 400 zł? Po 1 zł za sztukę?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ H.N.
ponad rok temu ocena: 100%  22
Od kiedy CIB tak spieszno i z własnej inicjatywy informuje o nieprawidlowosciach wynikających z działalności jednostki gminy. Coz za zagrywka...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do transparentność
ponad rok temu ocena: 80%  21
matma i transparentność my oba to jedna osoba Ha Ha Ha
~ transparetnosc
ponad rok temu ocena: 15%  20
plus za transparentnośc
~ Nocny Patrol
ponad rok temu ocena: 97%  19
( "Z tej informacji dowiadujemy się, że stan ilościowy zbiorów w księgach inwentarzowych wynosi 3.324 (spisano 4.700 pozycji, wykazano brak 1.376). " ) jeżeli w księgach jest 3324 a naliczono 4700 to raczej superata jest a nie brak !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nietypowy Rawiczanin
ponad rok temu ocena: 90%  18
Ja p.....ole jaki bałagan , rok po wywaleniu z wielką pompą poprzednika przeprowadzona jest inwentaryzacja, jakie to PiSowskie. Jasne, prokuratura wyjaśni , na miejscu obecnej dyrektor już bym się bał. Jak przyjęła placówkę? Kto jest jej przełożonym ? co do tej pory robili ? Czekali na kampanię wyborcza i się doczekali . Brawo Silny PiS Regionie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Nnn
ponad rok temu ocena: 100%  17
Silny Region to nie stowarzyszenie , ta partia PiS się nazywa.
~ Nnn
ponad rok temu ocena: 100%  16
Przestań Beti
~ N nn
ponad rok temu ocena: 0%  15
Weź i ty się odczep od tego SR bo Stowarzyszeniu temu nic do tego co tam w tym Muzeum jest i się dzieje. To raczej z PO Suchanecki tam jest w tej radzie i inni ludzie a odchodzący dyrektor powinien też przekazać wszystko i się jakoś rozliczyć. Z drugiej strony strata prawie żadna i nie ma o co się tu bić.
~ XYZ
ponad rok temu ocena: 96%  14
Teraz pytają o znanie Pana Jacka? Może jeszcze zrzucą na niego winę...? Mogli zrobić tę inwentaryzację od razu po zmianie dyrektora, a nie teraz dociekać kto jest winny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ azachiel
ponad rok temu ocena: 96%  13
Trzeba było od początku wszystko sprawdzić spytajcie tę pania gdzie zabytkowe kraty z okien ,zdewastowali całe muzeum a teraz próbują ukryć swoją nieudolność i się wybielić.śmiechu warte
~ gaztea
ponad rok temu ocena: 0%  12
a ile sie liczy 5000 egzamplarzy i balagan po poprzedniku? pytanie do jarczewskiego jak on wykonal inwentaryzacje bo w gazecie mowi ze to za duzo roboty
~ Jakie braki
ponad rok temu ocena: 100%  11
Rok liczyła ? nie bądź śmieszny(a). To taktyczna zagrywka słabych temat zastępczy na inwestora czy skopany remont z wycięciem krat, kuciem tynków i restauracją w ratuszu.
~ do ciekawy
ponad rok temu ocena: 5%  10
nowa dyrektor policzyła braki zostawione przez poprzednika. Niestety dla pana Jarczewskiego to pewnie przykre
~ do ciekawy
ponad rok temu ocena: 100%  9
Tyle że braki wykazano w 2018 r za panowania nowej dyrektor a nie w 2012.Gdyby je wykazano przy przekazywaniu placówki to ok wina Jarczewskiego a teraz to mogą go w pompkę cmoknąć.
~ ciekawy
ponad rok temu ocena: 13%  8
ciekawe co powie prokutaturze jak go zapytaja czy sam w 2012 policzyl eksponaty
~ SZAKAL
ponad rok temu ocena: 91%  7
Ale bajzel jak ze wszystkim zresztą, a jak przejmowali nowi dyrektorzy? Na gębę?Żal to komentować, wydaje się co niektórym że są S ilni HAHAHA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A