Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Ponad tysiąckilometrowa wyprawa rawiczanina

› Aktualności 3 miesiące temu    16.05.2019
Honorata Dmyterko
komentarzy 6 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. M. Duda

1.159 kilometrów na dwóch kółkach, z ważącymi ponad 30 kilogramów sakwami, wydane nieco ponad 1.000 zł i stracone 1,5 kilograma wagi - tak podsumowuje swój ostatni wyczyn Marek Duda z Rawicza, który właśnie wrócił z rowerowej wyprawy do chorwackiej Rijeki.

- To był spontan - wspomina Marek Duda. - Na podrozerowerowe.org znalazłem ogłoszenie o poszukiwaniu partnera do wyjazdu rowerem do Chorwacji. Wahałem się, ale po spotkaniu z pomysłodawcą zdecydowałem się na uczestnictwo. Wolne mam (Marek Duda od kilku lat jest emerytem), sprzęt też, więc w dwa dni mogłem się spakować i jechać.

Ze swoim towarzyszem podróży umówił się w Międzylesiu.

Dojazd z Rawicza zajął mu jeden dzień. Trasa z Międzylesia do Rijeki liczy... 740 km. - Korzystając z nawigacji, w Czechach zrobiliśmy pierwszy błąd, do którego trudno się przyznać. Przegapiłem zjazd z drogi głównej, bo była to jakaś gruntówka i jadąc na azymut zatoczyliśmy koło. Kosztowało nas to 20 km i ponad godzinę czasu - relacjonuje Marek Duda.

W dziewiątym dniu podróży, rowerzyści przekroczyli chorwacką granicę.

Jednak do Rijeki dzień później Marek Duda dotarł już sam - 3 maja. - Mój kompan stwierdził, że chce zostać jeden dzień w Krivac. Ja jednak, wiedząc, że następnego dnia ma padać, zdecydowałem się na dalszą podróż. Nie uśmiechało mi się jechać w deszczu - wspomina. Kolejny dzień spędził na zwiedzaniu tego chorwackiego miasta z największym w tym kraju portem handlowym. Wieczorem, już razem ze swoim towarzyszem podróży, autobusem wyruszyli w drogę powrotną do kraju. - W niedzielę, 5 maja, przed południem dotarliśmy do Wrocławia. Tam skręciłem rower, pożegnałem się z kolegą i w ciągu 3 godzin dojechałem do Rawicza - wspomina.

Więcej o wyprawie Marka Dudy do Chorwacji można przeczytać w Życiu Rawicza

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ...
3 miesiące temu ocena: 100%  6
Gratulacje Nocny Jastrzębiu, życzę powodzenia i wyników- kolega ( S ) od Alana CT-152 :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alina
3 miesiące temu ocena: 100%  5
emeryturka wpolicji po 15 latach to młody chłop
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ddfs
3 miesiące temu ocena: 100%  4
od dawna marzą mi się wyprawy rowerowe po europie, ale niestety sytuacja życiowa to albo mieć albo być. Praca albo życie... Może na emeryturze też będę tak sprawny że wtedy się uda. powodzenia !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pogratulować3
3 miesiące temu ocena: 100%  3
~ Pogratulować2
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pogratulować
3 miesiące temu ocena: 67%  2
Pogratulować kondycji i zdrowia przede wszystkim. Kilka lat już na emeryturze to znaczy się wiek już sędziwy, tzn. koło 70tki i jeszcze taka kondycja! Pozazdrościć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pogratulować2
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Pan Marek ma około 50 lat, chyba był policjantem. Ale i tak pogratulować kondycji i zdrowia!