Porażka rawickich koszykarzy. Zawiodła skuteczność

› Sport i rekreacja› Aktualności 9 miesięcy temu    9.01.2018
Weronika Skrzypczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
Najlepiej punktującym zawodnikiem Rawii Rawicz był Grzegorz Paszek. Podczas spotkania z wrocławskim Śląskiem zdobył 14 oczekNajlepiej punktującym zawodnikiem Rawii Rawicz był Grzegorz Paszek. Podczas spotkania z wrocławskim Śląskiem zdobył 14 oczek fot. D. Bela

Zespół Macieja Maciejewskiego został pokonany na własnej hali pierwszy raz od kilku tygodni. Tym razem, jego pogromcą okazał się wrocławski Śląsk.

Choć gospodarze wygrali pierwszą kwartę 24:12, to kolejna rozegrana została pod dyktando zespołu ze stolicy Dolnego Śląska (12:25).

W drugiej połowie spotkania było już tylko gorzej i ostatecznie Rawia Rawicz uległa ekipie Exact Systems Śląsk II Wrocław 60:81. Rawiczanie nadal plasują się na 9. miejscu drugoligowej tabeli - 7 zwycięstw i 9 porażek.

Jak informuje trener drużyny Maciej Maciejewski, powodem tak słabego spotkania w wykonaniu rawiczan była niska skuteczność.

- Z
decydowanie najsłabszy mecz. Przerwa wybiła nas z rytmu. Grając na takiej skuteczności na swojej sali, ciężko będzie o zwycięstwa gdziekolwiek - zaznacza szkoleniowiec Rawii.

Najlepiej punktującym zawodnikiem gospodarzy okazał się Grzegorz Paszek, który spotkanie zakończył z 14 oczkami na koncie.

Na kolejne spotkanie rawiccy koszykarze pojadą do Pleszewa, gdzie zmierzą się z zespołem Kosz Pleszew. Mecz wyjazdowy odbędzie się 13 stycznia o godz. 18.00.

RKKS Rawia Rawag Rawicz - Exact Systems Śląsk II Wrocław (60:81)

Kwarty: 24-12, 12-25, 21-25, 3-15

Statystyki: Szymon Maciołek - 10, Maciej Krówczyński - 5, Grzegorz Paszek - 14, Dawid Kołakowski - 6, Bartłomiej Rodak - 1, Kacper Kuta - 7, Jędrzej Jankowiak - 7, Kacper Samuła - 9, Adam Staśkowiak - 1. W meczu grali również: Ernest Wacyra, Patryk Maciejewski oraz Aleksander Styła.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -