Porażka z Pyrą, zwycięstwo z Polonią

Porażka z Pyrą, zwycięstwo z Polonią - Zdjęcie główne

Rawia Rawicz przegrała we własnej sali z Pyrą Poznań w 13 serii spotkań Wojewódzkiej Ligi Juniorów. Kadeci Rawii pokonali Polonię Leszno. \r\n\r\nPyra wyszła na prowadzenie w drugiej „ćwiartce” i nie oddała do końca zawodów. Rawia nie znalazła recepty na M. Walczaka. Reprezentant Polski U-16 swobodnie operował pod rawickim koszem, pochłaniając połowę punktowego dorobku całej drużyny (33).Po dwóch wyjazdowych meczach z najlepszymi drużynami ligi kadetów Rawia podejmowała w sali sierakowskiego gimnazjum jeden z najsłabszych. W 3 kolejce rundy rewanżowej pokonała pewnie Polonię 1912 Leszno 63:37. Goście stawiali opór w pierwszej połowie. W drugiej przewaga Rawii systematycznie rosła. 26 punktów zdobył M. Moryson.

\r\n.\r\nRawia Rawicz - Pyra Poznań 59:67

\r\n22:16 10:22 12:15 15:14

\r\nRawia: Szymkowiak 14, Krystian Matuszewski 2, Kulon 2, Grybczyński 8, Bawolski 7, Moryson 10, Kajetan Matuszewski 16

\r\nRawia Rawicz - Polonia Leszno 63:37

\r\n14:11 13:7 17:8 9:11

\r\nRawia: Moryson 26, Zelek 0, Klupś 10, Maciejewski 0, Nadrowski 10, Kulon 11, Pacholczyk 2, Stelmach 4 Polonia: Dawidziak 0, Maj 4, Zielony 13, Bojanowski 0, Kusik 0, Pietrzak 7, Szulczyk 6, Suchanecki 2, Ławecki 0