'Porażkę biorę na siebie'

'Porażkę biorę na siebie' - Zdjęcie główne

- Przepraszam wszystkich kibiców i zawodników Pelikana za ten mecz. Porażkę w derbach z Awdańcem biorę na siebie - takimi słowami pomeczową rozmowę zaczął trener Pelikana Łukasz Bojdo. W minioną sobotę na stadionie w Dębnie Polskim zameldował się pakosławski Awdaniec, byliśmy więc świadkami derbów powiatu w A klasie.

Od pierwszych minut inicjatywę przejąć się starali przyjezdni. Drużyna Nowickiego częściej miała piłkę i stwarzała okazje bramkowe, szwankowała jednak skuteczność. Na pierwsze trafienie czekaliśmy niespełna kwadrans. Wynik spotkania w 13. minucie otworzył Wojciech Cieplik. Goście parli po kolejne bramki, a Pelikan sprawiał wrażenie zagubionego. Zawodnicy Nowickiego mieli jednak duże problemy z wykończeniem akcji. W końcówce pierwszej odsłony pokonali po raz drugi Przemysława Miśka, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Krenc.

W drugiej połowie, tuż po wznowieniu gry, na 0:3 podwyższył ponownie Krenc. Wraz z upływem czasu odważniej atakować zaczęli gospodarze. - Były fragmenty gry, że nie byliśmy w stanie wyjść z własnej połowy - tłumaczył trener Awdańca Krzysztof Nowicki. W 58. minucie, pięknym strzałem w „okienko” bramki Szymon Krawczyka, kontakt dla Pelikana złapał Wojciech Niedźwiecki. Drużyna Bojdo atakowała i starała się strzelić kolejne bramki, ale goście umiejętnie się bronili. Ostatnie słowo należało do drużyny Nowickiego. W 90. minucie wynik spotkania na 1:4 ustalił Wiktor Marchewka.

Następny mecz Awdaniec zagra na własnym obiekcie. W sobotę o 17.00 podejmować będzie LUKS Stare Bojanowo. Pelikan z kolei uda się na trudny teren do Pogorzeli. Mecz z Lwem zacznie się w sobotę także o 17.00.

Pelikan Dębno Polskie - Awdaniec Pakosław 1:4 (0:2)

0:1 - Wojciech Cieplik (13'), 0:2 - Bartosz Krenc (37'), 0:3 - Bartosz Krenc (47'), 1:3 - Wojciech Niedźwiecki (58'), 1:4 - Wiktor Marchewka (90')

Pelikan: Przemysław Misiek - Tomasz Ekstedt (65'Szymon Juskowski), Bartosz Chociaj, Kacper Szczęsny (45'Wojciech Niedźwiecki), Jakub Ryznar, Szymon Świtała, Tomasz Leciejewski, Dawid Kmieć (67'Andrzej Niedźwiecki), Bartłomiej Guzy, Norbert Hodura, Marek Bagiński