Porażki Orli i Sparty

Porażki Orli i Sparty - Zdjęcie główne

Po ubiegłotygodniowej porażce jutrosińskiej Orli 0:3 z Pogonią Śmigiel, do dymisji podał się trener Sławomir Zmuda. Zarząd Orli długo nie czekając podjął współpracę z Jarosławem Plotą, który prowadził już jutrosińską ekipę 3 sezony temu.

Niestety efektu „nowej miotły” nie doświadczyliśmy i w 4. kolejce jutrosinianie także musieli uznać wyższość rywali. Orla tym razem uległa 1:0 na wyjeździe drużynie LZS Stare Oborzyska. Szansa na przełamanie już w najbliższą sobotę. Wtedy do Jutrosina przyjedzie Wisła Borek Wielkopolski. O jakąkolwiek zdobycz punktową może być jednak bardzo trudno, ponieważ Wisła w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Pierwszy gwizdek o 16.00.

Trzeciej porażki doznała także miejskogórecka Sparta. Drużyna Waresiaka na własnym obiekcie gościła ekipę Orkana Chorzemin.

Początek nie zwiastował pogromu, który później zobaczyliśmy. Sparta dopingowana przez kilkunastoosobową grupę kibiców, nie potrafiła jednak zagrozić bramce Orkana. Goście natomiast raz za razem nękali miejscową defensywę, ale także bardzo długo byli nieskuteczni. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po ponad godzinie gry. Kacper Tomkiewicz po raz pierwszy skapitulował w 64. minucie, a minutę później piłkę z siatki wyjmował po raz drugi. Dwie tak szybko stracone bramki mocno podcięły skrzydła miejscowym. Na kwadrans przed końcem spotkania Orkan podwyższył na 0:3 i jasne stało się, że Sparta nic tego dnia nie ugra. W końcówce goście jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza Sparty i odnieśli efektowne zwycięstwo 0:5. Na następną kolejkę spartanie udadzą się do Wilkowic na mecz z miejscową Koroną. Pierwszy gwizdek w sobotę o 16.30.

Sparta Miejska Górka - Orkan Chorzemin 0:5 (0:0)

Sparta: Kacper Tomkiewicz - Mariusz Niedźwiedź, Marcin Hądzlik, Robert Siecla, Mateusz Pernak (72'Bartłomiej Nowak), Zbigniew Rak, Krystian Wierzyk (55'Michał Łysiak), Edwin Marchewka, Grzegorz Plawgo, Miłosz Kaczmarek (57'Łukasz Dytko), Damian Gmerek (75'Adrian Giezek)