Postrzelali w drugiej połowie

Postrzelali w drugiej połowie - Zdjęcie główne

Na ostatnią jesienną kolejkę, zawodnicy rawickiej Rawii udali się do Ostrzeszowa. Biorąc pod uwagę ostatnie porażki rawiczan i fakt, że Victoria jest wyżej w ligowej tabeli, faworytem „na papierze” byli gospodarze.

Pierwsza połowa meczu nie była porywającym widowiskiem i nie przyniosła goli żadnej ze stron. Strzelanie zaczęło się dopiero w drugiej odsłonie. W 57. minucie bramkę dla Rawii zdobył Stanisław Kołeczko. Po tym trafieniu rawiczanie zbyt mocno się cofnęli i pozwolili gospodarzom wyrównać. Drużyna Radojewskiego w ostatnich pojedynkach po stracie gola przestawała grać. Stąd właśnie między innymi brały się wysokie porażki rawiczan. Na szczęście w Ostrzeszowie było zupełnie inaczej. Zawodnicy Radojewskiego po stracie bramki zareagowali bardzo dobrze i już 3 minuty później ponownie wyszli na prowadzenie. Drugiego gola w tym meczu strzelił Stanisław Kołeczko. Pomocnik Rawii tym razem trafił z rzutu karnego. W polu karnym sfaulowany został Dominik Mucha i sędzia był zmuszony podyktować „jedenastkę”. Goście grali bardzo mądrze i konsekwentnie. W końcówce trzecią bramkę zdobył Jakub Borowczyk i to Rawia mogła cieszyć się z trzeciej wygranej w obecnym sezonie. Rundę jesienną drużyna Radojewskiego zakończyła więc na 14. miejscu, mając 15 punktów na koncie (tyle samo co dwunasty w tabeli Biały Orzeł i trzynasta Kania). Biorąc po uwagę przedsezonowe wzmocnienia, taki wynik w Rawiczu można uznać za spore rozczarowanie.

Co po meczu powiedział trener Radojewski, przeczytasz we wtorkowym wydaniu "ŻR".

Victoria Ostrzeszów - Rawia Rawag Rawicz 1:3 (0:0)

0:1 - Stanisław Kołeczko (57'), 1:2 - Stanisław Kołeczko (74'), 1:3 - Jakub Borowczyk (86')

Rawia: Karol Danek - Patryk Wawrzyniak, Tomasz Skrzypczak, Patryk Siniecki, Damian Walkowiak (74'Tomasz Wawrzyniak), Kamil Niedźwiedź, Stanisław Kołeczko (87'Kamil Cheba), Arkadiusz Wąchała, Dominik Mucha, Marcin Masełkowski (78'Jakub Borowczyk), Oskar Maciejewski (80'Szymon Zaborowski)