Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Potrąciła 71-latkę. Wmawiała jej, że przewróciła się sama

› Aktualności› Na sygnale 9 miesięcy temu    9.08.2018
Karol Pospiech
komentarzy 16 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. archiwum portalu

Nagranie z prywatnego monitoringu pomogło ustalić sprawczynię wypadku na rawickim Placu Wolności. Okazało się, że 18-latka z gminy Jutrosin potrąciła 71-letnią mieszkankę Rawicza.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 7 sierpnia, około godz. 10.20.

R E K L A M ASRT 20-24 maj 2019 MOŻDŻANOWSKA

- 18-latka, jadąca osobowym volvo, nie zastosowała się do znaku „STOP” i skręcając w lewo, najechała na schodzącą z jezdni pieszą - relacjonuje mł. asp. Katarzyna Starczewska z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Uderzona 71-latka straciła równowagę, przewróciła się i złamała nos.

Z ustaleń policji wynika, że nastolatka zatrzymała samochód i pomogła kobiecie usiąść na ławce. Pokrzywdzona krwawiła, dlatego wezwano pogotowie.

- Według relacji pokrzywdzonej, 18-latka mówiła jej tuż po zdarzeniu, że to ona sama się przewróciła się, że jej nie potrąciła. Taką też informację otrzymało pogotowie i lekarz w szpitalu, który udzielał pomocy seniorce. Policja więc nie otrzymała zgłoszenia o zdarzeniu drogowym - dopowiada mł. asp. Katarzyna Starczewska.

Właściwy przebieg wypadku udało się ustalić dzięki nagraniu, które policja tego samego dnia po południu otrzymała od mieszkanki miasta.

- Nagranie ukazuje, jak kierująca volvo nie zatrzymuje się przed znakiem „STOP” i skręca w lewo w ulicę Plac Wolności, potrącając 71-latkę. Następnie po krótkiej rozmowie z pokrzywdzoną odjeżdża z miejsca zdarzenia - podkreśla policjantka.

Funkcjonariusze zatrzymali 18-latce prawo jazdy. - Kobieta została poinformowana, że przeciwko niej będzie prowadzone postępowanie o spowodowanie wypadku drogowego - dodaje mł. asp. Katarzyna Starczewska.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (16)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pawel
9 miesięcy temu ocena: 33%  16
Bo ludzie w Rawiczu niepatrza zanim wejdą na pasy tylko idą jak święte krowy i sami wchodzą pod koła więcej patroli na rawickich ulicach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Damian
9 miesięcy temu ocena: 67%  15
W Rawiczu jest Bydło a nie kierowcy wszedzie w Polsce kierowcy z usmiechem na twarzy przystana przed pasami usmiechna sie przepuszcza a w Rawiczu? Bydło- zapomnij by stanał!!!
~ Gaweł
9 miesięcy temu 14
Ci sami ludzie w Rawiczu jeżdżą po drogach jak śnięte ryby i wjeżdżają na pasy na pieszych. Więcej patroli przy przejściach.
~ Ide
9 miesięcy temu ocena: 100%  13
Zamiast auta niech rodzice krowę jej dadzą może się nauczy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Załamana ludźmi
9 miesięcy temu ocena: 88%  12
Większość komentarzy stara się usprawiedliwić dziewczynę która kierowała ale dajmy trochę więcej na liczniku i z osoby poszkodowanej pani zamieniła by się w osobę zmarłą. Ludzie to była starsza kobieta równie dobrze mogła to być matka z dzieckiem w wózku lub młoda osoba w wieku kierowcy. Poniesie konsekwencje to będzie miała więcej czasu na naukę znaków one nie stoją tam żeby było kolorowo przy ulicach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ UCIECZKA Z MIEJSCA
9 miesięcy temu ocena: 80%  11
POWINNA STRACIĆ PRAWO JAZDY NA MINIMUM 5 LAT BY ZROZUMIAŁA CO ZŁEGO ZROBIŁA Z PREMEDYTACJĄ. MORALNOŚĆ NA POZIOMIE -1.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Samuel
9 miesięcy temu ocena: 8%  10
Nie widzicie ile ma lat? Pewnie niecały rok prawko a policja takich kierowców się doczepia. Biorą prawko bo mają za to punkty. Za takie coś nie powinno być brane! Niech zajmą się pijanymi za kółkiem lepiej bo coraz więcej ich! A biednej dziewczynie niech dadzą spokój
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ masza
9 miesięcy temu ocena: 100%  9
Ciekaw jestem komentarza do tego wydarzenia SAMUELU, w sytuacji gdybyś Ty był wtedy na tych pasach.
~ Załamana ludźmi
9 miesięcy temu ocena: 100%  8
Ahaaaa więc lepiej żeby czepiali się ludzi z dłuższym stażem kierowania i większym doświadczeniem niż osoby która dopiero co odebrała plastik i myśli że może teraz wszystko?
~ Emanuel
9 miesięcy temu ocena: 100%  7
Niech ta starsza pani wypłaci odszkodowanie kierowcy , że ośmieliła się przechodzić przez pasy kiedy ona tam jechała. Kto to widział w ogóle aby chodzić po mieście kiedy jeżdżą tam młodzi kierowcy. Skandal.
~ babcia
9 miesięcy temu ocena: 82%  6
na deptaku na Woj. Pol. jest strasznie niebezpiecznie czy piesze patrole mogłyby chodzić miedzy tymi dzikusami na rowerach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sam
9 miesięcy temu ocena: 9%  5
Dlaczego za takie przewinienie zabierają prawko?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dejw
9 miesięcy temu ocena: 100%  4
Nie zabierają tylko zatrzymują do wyjaśnienia. Ostateczną decyzję podejmuje sąd
~ Damian
9 miesięcy temu ocena: 95%  3
A dlatego ze potracila piesza starsza pania a oklamala wszystkich co jest totalnym swinstwem i beakiem moralnej odpowiedzialnosci czyli inaczej mowiac potencjalny przestepca:)
~ R7
9 miesięcy temu ocena: 20%  2
Dlaczego w takim przypadku zatrzymują prawo jazdy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Załamana ludźmi
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
Bo ta osoba mogła tam zginąć przez tak niepoważne zachowanie.
R E K L A M A
R E K L A M A