Powiatowe derby dla Rawii II

Powiatowe derby dla Rawii II - Zdjęcie główne

W sobotnie popołudnie grała pierwsza drużyna Rawii i tak się ułożył terminarz, że grała także druga drużyna. Rawia II w wyjazdowym starciu mierzyła się w derbach powiatu z Ruchem Bojanowo. Drużyna Goliny przed tygodniem na własnym boisku doznała dotkliwej porażki (0:5) z Awdańcem Pakosław. Rawia II z kolei dość niespodziewanie ograła Sokół Chwałkowo 4:2. Nastroje przed tym meczem w obu ekipach były więc zgoła odmienne.

Rawiczanie zanotowali świetne otwarcie, ponieważ objęli prowadzenie już w 3. minucie meczu. Bramkę dla drużyny Tomasza Skrzypczaka zdobył Stanisław Kołeczko, który tego dnia wystąpił wyjątkowo w Rawii II. Pierwszy kwadrans należał do przyjezdnych, ale później do głosu zaczęli dochodzić miejscowi. Przewaga bojanowian rosła i wyrównali po pół godzinie gry. Bramkę strzałem głową zdobył Grzegorz Potoczny. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem 1:1. W drugiej połowie Kamil Kuźnik dał się pokonać po raz drugi. Tym razem bramkę dla Rawii strzelił Arkadiusz Wąchała i Ruch ponownie musiał gonić wynik. Ta pogoń okazała się jednak nieskuteczna. Podopieczni Goliny nie zdołali pokonać Zawidzkiego i musieli przełknąć drugą derbową porażkę na własnym stadionie. - Uważam, że w tym meczu nie zasłużyliśmy na porażkę, dlatego szkoda mi moich zawodników. Zagraliśmy dobry mecz i powinniśmy zdobyć przynajmniej punkt, niestety stało się inaczej - mówił trener Ruchu Karol Golina. W następnej kolejce Ruch na wyjeździe zagra z Piastem Poniec. Pierwszy gwizdek w sobotę o 14.30. Rawia z kolei na własnym boisku podejmować będzie Awdańca Pakosław. Mecz zacznie się w niedzielę o 15.00.

Ruch Bojanowo - Rawia II Rawag Rawicz 1:2 (1:1)

1:0 - Stanisław Kołeczko (3'), 1:1 - Grzegorz Potoczny (30'), 1:2 - Arkadiusz Wąchała (70')

Ruch: Kamil Kuźnik - Zbigniew Lipowicz, Dawid Kubacki, Waldemar Grygowski, Patryk Cheba, Przemysław Lipowicz, Ryszard Lipowicz, Grzegorz Potoczny, Piotr Cheba, Arkadiusz Talarczyk (60'Szymon Juszczak), Marek Lutowicz

Rawia: Kosma Zawidzki - Bartosz Frąszczak, Sławomir Albrewczyński, Patryk Skrzypczak, Szymon Świtała, Marcel Kubeczka, Arkadiusz Wąchała, Mariusz Molka, Seweryn Materkowski, Kamil Duda (80'Kacper Jarus), Stanisław Kołeczko