Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Pożar budynku w Wąsoszu. W akcji rawiccy strażacy

› Aktualności› Na sygnale 10 miesięcy temu    6.12.2017
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum

Biegły sądowy ustala, co było przyczyną pożaru w budynku w Wąsoszu (pow. górowski). Źródło ognia znajdowało się w stropie pomiędzy lokalami na parterze i piętrze. Straty wstępnie zostały wycenione na 235 tys. złotych.

Zgłoszenie o pożarze mieszkania na Placu Kościelnym wpłynęło o godz. 5.12.

- Do działań zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej w sile 23 strażaków, w tym z JRG Rawicz. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że paliło się mieszkanie na pierwszym piętrze - mówi w rozmowie z portalem rawicz24.pl mł. bryg. Marcin Klefas, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Górze.

Dodaje, że na zewnątrz obiektu byli wszyscy mieszkańcy, poza jedną osobą o ograniczonej zdolności poruszania się, która przebywała nad mieszkaniem, w którym pożar powstał.

Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udali się do kobiety, ewakuowali ją i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Na szczęście, jak mówi podkom. Agnieszka Połczyk z górowskiej policji, lokatorka nie wymagała hospitalizacji.  

Strażacy prowadzili działania w aparatach ochrony układu oddechowego. Stwierdzili, że płonął strop lokalu na parterze oraz mieszkanie na wyższym piętrze. Po ugaszeniu ognia i przewietrzeniu klatki, przystąpili do częściowej rozbiórki stropu.

- W wyniku pożaru spaleniu uległo mieszkanie na parterze i piętrze wraz z wyposażeniem - dodaje mł. bryg. Marcin Klefas.

Ostatnia jednostka wróciła do swojej remizy po przeszło sześciu godzinach akcji. Na miejscu pracowali także policjanci, przedstawiciele pogotowia gazowego i energetycznego. 
 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A