Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Prawica Ziemi Rawickiej: "Wasze problemy są naszym programem" [FOTO]

› Aktualności› Samorząd 9 miesięcy temu    7.10.2018
Dawid Bela
komentarzy 37 ocen 55 / 82%
A A A
 fot. D. Bela

Kandydaci na radnych stowarzyszenia zaprezentowali się na konwencji wyborczej. Odbyła się ona w piątek w Restauracji Leśna.

Spotkanie rozpoczęła prezes ugrupowania Urszula Taraska. Przyznała, że stowarzyszenie wystawi kandydatów w dwóch z trzech rawickich okręgów do rady miejskiej. - Jak państwo widzicie, na naszej konwencji nie znajdziecie ani ozdobnych bilbordów, ani kolorowych baloników - mówiła na wstępie. - Nie chcemy państwa zwodzić, oczarowywać, mamić. (...) Staramy się pracować dla dobra gminy cały czas. (...) Stajemy przed państwem, mówiąc: "jesteśmy gotowi do pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców" - podkreślała Urszula Taraska.

Jak wygląda program stowarzyszenia na najbliższe lata? - Nie znajdziecie spisu dróg i chodników, które muszą być naprawione czy zbudowane. (...) Stoimy na stanowisku, że powinien powstać długoterminowy plan, realizowany zgodnie z harmonogramem, który jest niezależny od kalendarza wyborczego - podkreślała Urszula Taraska, która po chwili wymieniła także podstawowe elementy programu. Wśród nich znalazły się, m.in. doprowadzenie do zmiany planu zagospodarowania Sierakowo I i II tak, by nie było tam możliwości ulokowania uciążliwego przemysłu; stworzenie małych, osiedlowych targowisk, jak i modernizacja tego przy ul. Marcinkowskiego; zwiększenie wsparcia i promocji lokalnych przedsiębiorstw czy zagospodarowanie obszaru dawnego poligonu na cele rekreacyjne.

Stowarzyszenie chciałoby, aby rawicka młodzież miała co robić w mieście. W tym celu proponuje budowę centrum edukacyjno-kulturowo-rozrywkowego. Z kolei ci uczniowie, którzy muszą dojeżdżać do Rawicza, powinni mieć zapewnioną dobrą komunikację. Grzegorz Balcerek zwrócił uwagę, że młodzież z gminy Pakosław czy Jutrosin chętnie wybiera Milicz, bo łatwiej się tam dostać. W jaki sposób - zdaniem kandydata na radnego - skusić młodzież do skorzystania z oferty rawickich szkół? - Można wydłużyć trasy autobusów szkolnych - twierdził. Oprócz tego stowarzyszenie chciałoby, aby w Rawiczu uruchomiono otwartą kręgielnię, a zimą - mobilne sztuczne lodowisko (na dawnym torze speedrowerowym).

Urszula Taraska zapewniała, że ugrupowanie nie zapomniało o osobach starszych. Proponuje, m.in. wprowadzenie "złotej rączki"  (osoby, która na rzecz seniorów wykonywałaby nieodpłatne usługi - na zlecenie gminy) czy "teleopiekę" (urządzenie, które pozwala na błyskawiczną pomoc lekarską w nagłych wypadkach).

- Wasze problemy są naszym programem. Nadszedł czas na ich realizację - podsumowała swoje wystąpienie prezes stowarzyszenia.

Obecni na konferencji kandydaci na radnych zarzucili także Bezpartyjnym Silny Region, że w swoim programie umieścili zadanie, o które Prawica Ziemi Rawickiej wnosiła od dawna. Chodzi o kwestię "złotej rączki". - Przedstawiłem ten projekt na sesji rady miejskiej. (...) Odczuwałem spojrzenia co niektórych państwa radnych: "co on tam sobie wymyślił, bo to wiąże się z kosztami" - podkreślał Roman Krupieńczyk. - Chcąc przeszczepić na teren Rawicza, nie udało mi się tego dokonać. Stwierdzono, że Rawicz jest za biedny. (...) No i teraz się okazało, że gdy jest kampania wyborcza, to można nadać inną nazwę: "Majster". (W ten sposób - przyp. red.) pomysł nie jest Krupieńczyka, a już jest pana burmistrza. Myślę, że taka polityka nie jest najlepszą wizytówką dla Silnego Regionu - skonkludował Roman Krupieńczyk.

+ 45 głosów: 55 (82%) 10 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (38)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Xxx
  9 miesięcy temu ocena: 0%  38
  "złota rączka" głupszego pomysłu nigdy w życiu nie słyszałem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lew
  9 miesięcy temu ocena: 100%  37
  Ale jaja. Pisiory i Platformersy chowają się jak lisy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obrażona na świat
  9 miesięcy temu ocena: 13%  36
  A dlaczego Pani nie kandyduje Z PIS?zaufali Pani 4 lata temu, tylko dlatego że Pani przegrała? Jak dla mnie kolejny farbowanych lis.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ :-)
  9 miesięcy temu ocena: 100%  35
  No i jeszcze została im pani Aleksandra, opoka PiS w Rawiczu
  ~ no cóż
  9 miesięcy temu ocena: 100%  34
  No coż obrazona na cały świat - chyba nie jesteś w temacie - to Pani Ula im zaufała - a nie oni jej - póki u nich była mieli szanse zaistnieć a tak cóż? zostały im tylko schrony. Poza tym z ich guru Kubikiem chyba nie było jej po drodze ...
  ~ Zauważyliście?
  9 miesięcy temu ocena: 89%  33
  Zauważyliście radni pojechali złotym autobusem i komentarze takie mało zjadliwe. Szkoda że tylko do jutra....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Silny
  9 miesięcy temu ocena: 94%  32
  Silny siedzi codziennie przed misiem polarnym. pilnuje fontanny. Ludzie powoli zaczynają myśleć, czy to nie jakiś kloszard
  ~ Już widać.
  9 miesięcy temu ocena: 94%  31
  Poczekaj, zaraz "silni bezpartyjni" się uaktywnią i zaczną podszywać się pod opozycję i przeciwników politycznych. To ich celowe działanie, tak jak twój wpis, prowokatorze. Czuć cię Regionem na odległość.
  ~ rawi
  9 miesięcy temu ocena: 91%  30
  napisz coś na burmistrza to zaraz skasują
  ~ rawi
  9 miesięcy temu ocena: 76%  29
  Brawo Brawo macie mój głos i moich bliskich szkoda tylko że Pani Ulka niestartuje na burmistrza
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dobrze będzie
  9 miesięcy temu ocena: 87%  28
  No to szykują się duże przetasowania na rawickiej scenie samorządowej. Jedno jest pewne, że dla uzyskania większości konieczna będzie koalicja, gdyż takich dyspozycyjnych zależnych "niezależnych" już nie będzie. Szkoda, że pani Ula nie zdecydowała sie kandydować na burmistrza, bo bardzo by była interesująca jej rywalizacja z panem Jackiem w drugiej turze. Bezsilni co mieli lepszego, to dali do powiatu, więc do gminy jak dostaną po jednym mandacie w każdym okręgu, to będą mogli mówić o sukcesie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ menager Mark Borsuck
  9 miesięcy temu ocena: 82%  27
  Tacy sami "champions" jak nasi piłkarze na Mundialu, nawet trener Nawalanka podobny.
  ~ we are the champions
  9 miesięcy temu ocena: 24%  26
  Tak masz rację, teraz będziemy mieli 21 radnych z Bezpartyjnego Silnego Regionu. Reszta się nie, absolutnie liczy nie mamy konkurencji. A burmistrz Kubik minimum 80% poparcia i głosów w wyborach.
  ~ Ani ani
  9 miesięcy temu ocena: 63%  25
  Pani Ula to ani prawica ani lewica tylko rozsądna babka z charakterem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bezpartyjny
  9 miesięcy temu ocena: 73%  24
  Pani Urszulo. Nie jestem za prawicą, ale powiem szczerze, macie w miarę program wyborczy. Mało tego, nie robicie takich cyrków , jak Silni. Pani Urszulo, czy poprze Pani Pana Gwizdka, bo jak tak, to ja głosuje na radnych Pani, i na Pana Gwizdka. I to może być alternatywa, a nie jak teraz. Nagle rewitalizacja plant, komunikacja. Mam 58 lat, i myślą obecne władze, że można z człowieka robić prostaka? To jest brak kindersztuby. Nie szanują ludzi. Powodzenia dla Pani.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do do staruszka
  9 miesięcy temu ocena: 85%  23
  Ta pycha Was z piedestału spycha
  ~ Do staruszka
  9 miesięcy temu ocena: 29%  22
  Eeee to ty już stary jesteś, odpocznij na ławeczce przy fontannie, pospaceruj po super alejkach, przejdź się ne górki i do parku przy domu kultury. To dla ciebie najlepsze rozwiązanie. O Silny Region się nie martw bo my wygrywamy bezkobkurencyjnie. A burmistrzem i tak zostanie pan Kubik.
  ~ nie Urszula
  9 miesięcy temu ocena: 78%  21
  nie widzę żadnej mozliwości żeby Pani Ula poprała Kubika więc zostaje tylko Jacek .Zwłaszcza że widac że opozycja w Rawiczu dosyć dobrze sie dogaduje - zobaczcie kto był na ich konwencji
  ~ Filip
  9 miesięcy temu ocena: 70%  20
  Głosuję na radnych z Prawicy bo jak jednak Kubik zostanie burmistrzem to przy Taraskowej nie podskoczy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ masz rację Filip
  9 miesięcy temu ocena: 82%  19
  Też tak mówię, przy mądrych radnych nie będzie taki cwaniak. Trzeba wybrać mądrą radę a nie tylko głosującą.
  ~ Jestem na tak
  9 miesięcy temu ocena: 77%  18
  Fajny program fajni ludzie:)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ALA
  9 miesięcy temu ocena: 64%  17
  Gruszek na wierzbie nie obiecują więc pewnie ludzie pójdą za bajkami obecnego
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tak
  9 miesięcy temu ocena: 80%  16
  Brawo. Jak prawica rozmawia z lewicą, to znaczy że jest źle. Tak jest źle. To wina obecnego Burmistrza i jego radnych. Z mieszkańców robia deb...... Czy tego ludzie nie widzicie? Gdyby nie Taraskowa to bycie mieli smród! Trzeba się obudzić.! Trzeba odsunąć od władzy w sposób demokratyczny obecnego Burmistrza i jego ugrupowanie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ...
  9 miesięcy temu ocena: 0%  15
  Co to za prawica.Słabe to Jaja sobie robisz.Animex u nas nikt by nie zatrzymał. Tylko sytuacja z tym co na świecie się dzieje i pomór świn
  ~ Tak
  9 miesięcy temu ocena: 81%  14
  Brawo. Jak prawica rozmawia z lewicą, to znaczy że jest źle. Tak jest źle. To wina obecnego Burmistrza i jego radnych. Z mieszkańców robia deb...... Czy tego ludzie nie widzicie? Gdyby nie Taraskowa to bycie mieli smród! Trzeba się obudzić.! Trzeba odsunąć od władzy w sposób demokratyczny obecnego Burmistrza i jego ugrupowanie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wyborca
  9 miesięcy temu ocena: 78%  13
  Macie mój głos .Pani Ula udowodnił już swoją odwagę i siłę. Takich radnych nam potrzeba a nie maszynek do głosowania
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Teeteska
  9 miesięcy temu ocena: 7%  12
  I co sama o sobie piszesz strasna tesko
  ~ taka prawda
  9 miesięcy temu ocena: 82%  11
  Bardzo dobry i wyważony program, bez silnej demagogii i populizmu. Tych kandydatów nie można lekceważyć, gdyż wiele wskazuje na to, że główna rozgrywka w tych wyborach będzie między nimi a PRA.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Słabe to
  9 miesięcy temu ocena: 28%  10
  Słaby ten program i słabi kandydaci . Nie ma opcji ,aby te osoby przekonały mnie do zagłosowania na nich. To co przedstawili to tematy , które mają inne komitety.Ot, powstał sobie taki twór na potrzeby wyborów. Liderów też oceniam jako słabych działaczy uaktywnionych tylko przed wyborami.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Populiści tacy sami jak PiS
  9 miesięcy temu ocena: 82%  9
  Słaby to jest "Bezpartyjny" Silny ( tylko w nazwie) Region.
  ~ Rawiczanka
  9 miesięcy temu ocena: 84%  8
  BRAWO WY!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji