Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Prawie dwugodzinne spotkanie z Antonim Piechniczkiem [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    13.06.2018
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Antoni Piechniczek okazał się skromnym i dowcipnym człowiekiem Antoni Piechniczek okazał się skromnym i dowcipnym człowiekiem  fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W Sali Portretowej rawickiego ratusza odbyło się, zorganizowane przez Rawicką Bibliotekę Publiczną, spotkanie z Antonim Piechniczkiem, legendarnym trenerem polskiej reprezentacji piłkarskiej.

Rozpoczęła je piosenka Bohdana Łazuki „Tajemnica mundialu”, która była przebojem w 1982 roku, podczas Mundialu w Hiszpanii. Antoni Piechniczek opowiadał o swoim dzieciństwie, grze w Legii Warszawa, początkach kariery trenerskiej i kulisach mistrzostw świata, gdy prowadził polską reprezentację.

R E K L A M A

- Moim mottem były trzy słowa - powiedział. - Wszystko można zmienić. Ale nie od razu - dodał po chwili z uśmiechem. - Najważniejszą w pracy trenera jest odwaga w podejmowaniu decyzji i trochę szczęścia.

Antoni Piechniczek podkreślił, że trzeba szczęściu pomagać wytrwałą pracą, dbając o stabilność składu i zaufanie piłkarzy. To - według niego - przepis na sukces. Atrakcją spotkania były puszczane na ekranie fragmenty meczów polskiej reprezentacji i prywatne slajdy trenera. Piechniczek bardzo cenił wszystkich zawodników, do każdego podchodził indywidualnie, z sercem. Był trenerem wymagającym, gdyż to jedyna droga do sukcesu. Za jego kadencji trenerskiej najwięcej goli strzelił Dariusz Dziekanowski, ale najwięcej goli decydujących wbił Włodzimierz Smolarek.

- Dla mnie fenomenem piłkarskim był Grzegorz Lato - powiedział. - Wystąpił na trzech mundialach, strzelił 10 bramek. Życzę Robertowi Lewandowskiemu takich sukcesów.

Antoni Piechniczek swoje wspomnienia ubarwił licznymi anegdotami, mówił ze swadą i bardzo barwnie. Z jego wypowiedzi przebijała skromność, ale podkreślił też swoje sukcesy.

- By wyrównać osiągnięcia Kazimierz Górskiego potrzebowałem 8 lat - powiedział. - Czekam już 36 lat, by reprezentacja piłkarska zdobyła medal na mistrzostwach świata, jak prowadzona przeze mnie w Hiszpanii. Życzę tego obecnej drużynie w Rasji, gdyż ma potencjał na bardzo dobre wyniki.

Podczas spotkania można było kupić „Piechniczek. Tego nie wie nikt” Pawła Czado i Beaty Żurek, a także przewodnik kibica na rosyjski mundial. Rozmowę z Antonim Piechniczkiem prowadził Dariusz Rekosz.
 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ jan
  9 miesięcy temu ocena: 100%  2
  a w TVP mecz w tym czasie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sala Multimedialna
  9 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Spotkanie odbyło się w Sali Portretowej? Nie. Spotkanie nie odbyło się w Sali Portretowej. Na zdjęciach jest widoczna inna sala ratuszowa. Niby szczegół, ale jednak.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A