Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego

Prezydent podpisał nowelizację. Pamiętaj o korytarzu życia i jeździe na suwak

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    7.11.2019
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. D. Bela (archiwum)

Jesteś kierowcą? Zapoznaj się z istotnymi zmianami. - Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 5 listopada 2019 r. przygotowaną przez Ministerstwo Infrastruktury nowelizację ustawy - Prawo o ruchu drogowym, wprowadzającą przepisy dotyczące tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak. Nowe przepisy zaczną obowiązywać po upływie 21 dni od publikacji w Dzienniku Ustaw - czytamy na stronie ministerstwa infrastruktury.

Co to oznacza w praktyce? Gdy dostrzeżesz korek na autostradzie czy drodze ekspresowej dwupasmowej, powinieneś zjechać maksymalnie do lewej strony (na pasie szybkim) lub prawej (na wolnym). Na środku powstanie przestrzeń, którą będą mogły wykorzystać pojazdy uprzywilejowane. Jeśli są trzy pasy (lub więcej), wtedy ci na lewym zjeżdżają do lewej strony, a pozostali do prawej. Zobacz materiał wideo, dlaczego tworzenie korytarza życia jest tak istotne - TUTAJ

"W przypadku jazdy na suwak przepisy precyzyjnie określają zasady pierwszeństwa jazdy z poszczególnych pasów ruchu, gdy następuje zmniejszenie ich liczby, a w miejscu zwężenia powstaje zator. Ustalają ponadto zasadę naprzemiennego wjazdu po jednym pojeździe z każdego pasa ruchu" - czytamy na stronie internetowej resortu infrastruktury.Od dziś obowiązują także nowe zasady przy kontroli policyjnej. Przeczytaj o tym TUTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ PawcioD
3 miesiące temu ocena: 33%  2
TAK DLA PETARD W SYLWESTRA NA RYNKU ORAZ RAKIET WOLNOLATAJĄCYCH (KRUTKIEGO ZASIĘGU)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BibiAgnesRawicz
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Teraz auta będą kraść metodą na policjanta pod pretekstem sprawdzenia licznika. Kupić policyjny strój cosplejowy to żaden problem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji