Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Profesorski wykład dla rawickich zawodowców

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    13.03.2018
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy -1 ocen 0 / 0%
A A A
Profesor Okrasiński jest częstym gościem ZSZProfesor Okrasiński jest częstym gościem ZSZ fot. ZSZ w Rawiczu
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się wykład prof. Wojciecha Okrasińskiego z Politechniki Wrocławskiej, dla grupy uczniów zaangażowanych we wdrażanie projektu modelowania matematycznego na poziomie ponadgimnazjalnym.

Tematem prezentacji było zagadnienie: „Moje przygody z modelowaniem matematycznym”. Profesor Okrasiński krótko scharakteryzował pięć wybranych przez siebie projektów opracowywanych metodą modelowania matematycznego, bardzo zróżnicowanych tematycznie: „Po jakim czasie skażone zostaną studnie wody pitnej przez zanieczyszczenia ze zbiornika poflotacyjnego?” (projekt rozpoczęty w 1978 roku i trwający 20 lat), „Czy można bezinwazyjnie zmierzyć ciśnienie międzygałkowe w oku?” (projekt rozpoczęty w 2012 roku, stanowiący pionierskie badania w tym względzie na świecie), „Jak dobrze wysuszyć kiełbasę?” (projekt realizowany na zlecenie przedstawiciela branży mięsnej w 2009 roku), „Jak określić położenie satelity?” (projekt zainicjowany w 2013 roku) i „Czy pies może wejść pod maskę samochodu?” (projekt zainicjowany w 2015 roku).

R E K L A M A

Całość spotkania przeplatana była dygresjami dotyczącymi realizacji poszczególnych projektów i zakończyła się dyskusją nad możliwościami wykorzystania metody modelowania matematycznego do rozwiązywania wybranych problemów codziennego funkcjonowania człowieka.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A