Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 ZS Jutrosin
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Program Rodzina 500 plus po roku. Ile wypłacono?

› Aktualności› Wydarzenia 11 miesięcy temu    27.04.2017
Karol Pospiech
komentarzy 13 ocen 4 / 25%
A A A
 fot. archiwum

Rządowy program „Rodzina 500 plus” wymaga korekty. Minister rodziny Elżbieta Rafalska zapowiedziała zmiany. Przez rok funkcjonowania programu do rodzin z naszego powiatu trafiło ponad 45 mln złotych.

Program ruszył w kwietniu ubiegłego roku. Pierwsze pieniądze na konta rodziców przelano w maju. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane jest na każde drugie i kolejne dziecko do 18 lat. W mniej zamożnych rodzinach (po spełnieniu kryterium dochodowego w wysokości 800 zł na osobę w rodzinie lub 1.200 zł w przypadku rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi), świadczenie przysługuje również na pierwsze dziecko.

R E K L A M A

W skali kraju z programu korzysta 2 mln 560 tys. rodzin. Na terenie naszego powiatu prawie 5 tys. rodzin.


Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej już kilka miesięcy temu zapowiedziała korektę w programie. Na początku kwietnia przedstawiono wnioski z „Przeglądu systemów wsparcia rodzin”. W dokumencie znalazły się propozycje zmian nie tylko w obszarze świadczenia wychowawczego, ale również świadczeń rodzinnych, ściągalności alimentów, opieki nad dziećmi do lat 3, czy Karty Dużej Rodziny.

Jak informuje ministerstwo, proponowane zmiany mają na celu przede wszystkim uszczelnienie systemu oraz zwiększenie ułatwień dla rodzin przy składaniu wniosków.

Fundamenty się nie zmienią. To, co proponujemy, to doprecyzowanie wielu przepisów, które nastręczają trudności interpretacyjne - zapowiedziała podczas konferencji prasowej minister Rafalska.

R E K L A M A
+ 1 głosów: 4 (25%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xxx
11 miesięcy temu ocena: 100%  13
Widze, ze cenzura dziala. Zniknelo kilka komentarzy. Prawda w oczy kole. Widac kto w tym kraju rzadzi. Wracamy do PRL-u.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ olo
11 miesięcy temu ocena: 86%  12
Powinno być 300+
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczak
11 miesięcy temu ocena: 100%  11
zróbcie sobie dzieciaki to bedziecie dostawć 500+ , krytykują tylko te osoby co nie mają dzieci , nie wiecie ile to jest poswiecanie czasu nad tymi pociechamii i ile wszytstko na nie kosztuje(nie piszcie ze kto ci kazal robic dzieci bo dla mnie to jest żałosne) ..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
11 miesięcy temu ocena: 59%  10
Moim zdaniem to te 500 plus to jest bezsens. Lepiej gdyby obniżyli cenę np za wodę?? Bo jeszcze troszkę woda będzie cenniejsza niż złoto. . . Niby dają 500 ale opłaty idą w górę więc jaki w tym sens i logika?! Niech przestaną nam brać to będzie lepiej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
11 miesięcy temu ocena: 75%  9
Moim zdaniem pomysł katastrofalny dla gospodarki, ale pomijając to, dlaczego ktoś dostaje a ja nie dostaję 500 np za to że pracuję ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ a
11 miesięcy temu ocena: 100%  8
Bo pracujesz?
~ Obywatel
11 miesięcy temu ocena: 82%  7
Pomysł jak najbardziej fajny ale według mnie powinien wyglądać nieco inaczej. Pieniążki powinny być wypłacane jedynie w postaci np bonów, do wykorzystania w sklepach z odzieżą, medykamentami bądź na artykuły spożywcze. I problem kupowania alkoholu za te pieniądze z głowy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kejti
11 miesięcy temu ocena: 82%  6
Tez tak myślę. Bony byłyby lepsze. Ale patologiczna rodzina te bony by sprzedała za tańsze cenę niż są warte, aby tylko mieć na % niestety. . .
~ Tomasz Chudy
11 miesięcy temu ocena: 75%  5
Dokładnie tak powinno być.Oprócz tego w całej Polsce powinni dmuchać w alkomat podczas składania wniosków wypłacania odbierania pieniędzy.Powinny być kontrole niezapowiedziane raz w miesiącu.W przypadku promili zabranie świadczeń na stałe lub chociaż na miesiąc.Przede wszystkim powinno być na każde dziecko bez wyjątków po za wyjątkiem picia nie podejmowania pracy powinno być tylko dla pracujących mających najniższy dochód oraz w przypadku chorób niepełnosprawnych itp.itd.
~ Michał
11 miesięcy temu ocena: 79%  4
500+ powinno być tylko dla ludzi, którzy pracują. Dla bezrobotnych nierobów nie powinno być nic. Pracujesz i się starasz? Państwo pomoże. Siedzisz w domu i nie ma ciebie żadnego pożytku w społeczeństwie? To też gówno dostajesz. Proste
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elvis
11 miesięcy temu ocena: 64%  3
500+ fajna sprawa. Można zapewnić dzieciom lepsze życie. Dzieci z biednych rodzin nie czują się gorsze poprzez pieniądze które rodzice dostają, nareszcie nie ma tego porównania które było za moich czasów "tu jesteś gorszy bo nie masz na lepsze ubrania"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczqu
11 miesięcy temu ocena: 25%  2
321 zaczynamy czekamy na komentarze hejterow i tych zazdrosnych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
11 miesięcy temu ocena: 50%  1
a moze ty nie dostajesz 500+ i to ty jesteś zazdrosny ze inni dostaną a ty nie
R E K L A M A
R E K L A M A