Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Projekt przebudowy rynku i deptaków gotowy. Co dalej?

› Aktualności› Samorząd 10 miesięcy temu    13.09.2017
Karol Pospiech
komentarzy 17 ocen 28 / 39%
A A A
 fot. archiwum

Roman Rutkowski, zgodnie z terminem umowy, złożył w rawickim urzędzie projekt przebudowy rynku i deptaków. - Ostateczna dokumentacja ma charakter społecznego konsensusu - uważa burmistrz Grzegorz Kubik. Szczegóły przyjętych rozwiązań mamy poznać jeszcze we wrześniu.

Biuro Romana Rutkowskiego wygrało ubiegłoroczny gminny konkurs na opracowanie koncepcji rewitalizacji centrum i oprócz nagrody finansowej (20 tys. zł), architekt mógł negocjować z gminą warunki opracowania finalnej dokumentacji. Strony porozumiały się i ustalono, że projekt - za 260 tys. zł - zostanie przygotowany do 31 sierpnia.

R E K L A M A

Dokument wpłynął do urzędu zgodnie z umową - przekazał portalowi burmistrz Grzegorz Kubik.

Przez kilka miesięcy mieszkańcy - za pośrednictwem specjalnie uruchomionej strony internetowej i osobiście - mogli składać uwagi do koncepcji i proponować własne rozwiązania. Odbyły się również dwa spotkania z projektantem.

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie, wpłynęło kilkadziesiąt e-maili, wiadomości (poprzez serwisy społecznościowe) oraz pisemnych wniosków.

W większości poruszane sprawy dotyczyły lokalizacji niedźwiedzia na rynku, planowanej zmiany organizacji ruchu na rynku oraz w wewnętrznej części plant, jak również budowy parkingu podziemnego. (...) Oficjalną prezentację końcowego projektu planujemy na drugą połowę września - podkreśla burmistrz.

O dofinansowanie na odnowienie centrum gmina zamierza starać się w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. - Konkurs będzie ogłoszony pod koniec roku z terminem składania wniosków w pierwszym kwartale 2018 roku - dopowiada włodarz.

R E K L A M A
+ 11 głosów: 28 (39%) 17 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (20)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rynek ważny
9 miesięcy temu ocena: 78%  20
Kubik rusza tematy trudne.Zmienia Rawicz.np.zmiana w Domu Kultury,tylko na dobre wyszła tej instytucji.Zmiany w organizacji sprzątania w mieście-jest o wiele czyściej,w końcu remonty kamienic komunalnych,do tago inwestycje w budynkach oświatowych ,budowa świetlic wiejskich i nowych dróg.W końcu poważne zajęcie się rynkiem.,czy górkami.Przegrani będą zawsze krytykować władzę,zwłaszcza anonimowo w internecie.Jednak my zwykli mieszkańcy widzimy zmiany.Poprzedni burmistrz też coś tam robił ale zmiana była potrzebna. Rawicz jest coraz lepszym miastem do życia.I wcale nie mamy dość tego burmistrza.Tą czerwoną kartkę wystaw sobie wicznie niezafowolony krytykancie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 15 nowych szachownic
9 miesięcy temu 19
Grażyna, znów jesteś
~ Czerwona kartka
10 miesięcy temu ocena: 36%  18
Mieszkańcy spodziewali się czegoś innego po kubiku. Tyle negatywnych opinii jego poprzednik miał dopiero po około 8 latach zarządzania. Obecnego mają dość po 3 latach. Nie ma pomysłu na nasze miasto.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do pra
10 miesięcy temu ocena: 75%  17
takie opinie jak twoja pisza tylko samorządni :)
~ Iwo
10 miesięcy temu ocena: 64%  16
Bardzo dobrze,że jest już projekt.Poprzednik podobno na 2025 rok dopiero planował remont Rynku.Oby tylko otrzymali dofinansowanie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ meteorolog
10 miesięcy temu ocena: 50%  15
Planów ci u nas dostatek! Plan był genialny, dopóki nie lunął deszcz! Przesłanie meteorologa!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Owi
10 miesięcy temu ocena: 89%  14
Pisz sobie co chcesz z tym deszczem,ale fakt jest taki,że projekt mają gotowy.I tego dotyczy artykuł .
~ GK
10 miesięcy temu ocena: 43%  13
zgłaszajcie co sobie chcecie a ja wasz PAN wiem najlepiej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DOPÓKI NIE LUNĄŁ DESZCZ!
10 miesięcy temu ocena: 63%  12
DOPÓKI NIE LUNĄŁ DESZCZ!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak trzymać!!!!!!
10 miesięcy temu ocena: 42%  11
Brawo projekt jest bardzo dobry i w końcu ktoś się podjął tego trudnego zadania bo czas najwyższy. Jak zwykle Ci co nic nie zrobili w tej kwestii będą mieli najwięcej do powiedzenia oczywiście negatywnego no cóż taki jest nasz kraj ,ale bądżmy dobrej myśli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dopóki nie lunął deszcz!
10 miesięcy temu ocena: 44%  10
Tak trzymali! Dopóki nie lunął deszcz!
~ do Krystyna
10 miesięcy temu ocena: 43%  9
Weź i głupot nie pisz.Lud wcale nie jest ciemny i nie obrażaj mieszkańców Rawicza,bo sobie tego nie życzymy..Mieszkańcy Rawicza to ludzie pracowici i świadomi,Wnioski o środki unijne składa się wtedy ,gdy są konkursy ogłaszane.Mają projekt Rynku a to jest już bardzo dużo i to dobrze,że bedą się starali o dofinansowanie,bo tylko głupi by nie starał się o to.a konkursy dotyczące tego tematu będą ogłaszać dopiero pod koniec roku 2017 Miej pretensję do poprzednich władz,że nie wyremontowali rynku .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gacie śmiechłem
10 miesięcy temu ocena: 45%  8
Pisze się "gadki"od gadania a nie "gatki"od gaci.No chyba,że o gacie ci chodzi.I nie wyskakuj z tym zakłamaniem .Kubik jest dobrym burmistrzem i swój program realizuje.Ja mu życzę ,aby miasto otrzymało dofinansowanie na remont rynku i powodzenia.
~ Wyborca
10 miesięcy temu ocena: 59%  7
Myślicie, że znowu uda wam się nabrać ludzi na obietnice wyborcze. Głosowałem na Kubika i uważam, ze głupio zrobiłem. Już nie dam się nabrać na te gatki kubikowe. Tylko zakłamanie i niekompetencja.
~ Krystyna
10 miesięcy temu ocena: 67%  6
W 2018 wybory. Trzy lata nic nie zrobili, to w przyszłym przed wyborami trzeba chociaż miasto rozkopać. I będzie: WYBIERZCIE MNIE, TO DOKOŃCZĘ. A cimny lud ma to kupić i tyle.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
10 miesięcy temu ocena: 14%  5
To fakt.Ja nabrałem się na zadbanie o planty (jedna część na jeden rok)i co glina na wierzchu bo zachciało się nowych lamp.
~ fizyczny
10 miesięcy temu ocena: 76%  4
grzegorz ze swoją świtą łopaty i grabie w łapy i do roboty!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Umysłowy
9 miesięcy temu ocena: 75%  3
Czy tobie się czasami świty nie pomyliły.Oni przynajmniej pracują a tamci nic nie robią.Tylko są.O połowie nikt nie wie,że istnieją,bo nic nie wnoszą swoją osobą.
R E K L A M A