Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Protest przeciwko likwidacji. Banery na gimnazjach

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    5.12.2016
Karol Pospiech
komentarzy 36 ocen 17 / 76%
A A A
 fot. G. Heluszka

„Nie dla likwidacji gimnazjów” oraz „Nie likwidujcie naszego gimnazjum” - banery z takimi hasłami pojawiły się na budynku Gimnazjum w Sierakowie. - To nasz protest przeciwko planowanej reformie edukacji - podkreśla Piotr Mosiek, dyrektor placówki.

R E K L A M A

Projekty ustaw w sprawie reformy edukacji (Prawo Oświatowe i Przepisy wprowadzające Prawo Oświatowe) na początku listopada przyjął rząd. Zgodnie z zapisami, w miejsce obecnie istniejących szkół mają funkcjonować: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe. Projekty zakładają likwidację gimnazjów. Zmiany miałyby rozpocząć się od września.

Nie wieszamy tego, myśląc o efekcie finalnym. Chcemy w symboliczny sposób zaprotestować przeciwko takiemu rozwiązaniu. Mamy świadomość wartości naszej instytucji, którą tworzyliśmy przez 17 lat i istotnego miejsca, jakie odgrywa w środowisku lokalnym - zaznacza Piotr Mosiek pytany o to, czy liczy, że wywieszenie banerów przyniesie jakikolwiek skutek.

Baner „Nie dla likwidacji gimnazjów” to autorski projekt społeczności sierakowskiego gimnazjum. Z kolei napis „Nie likwidujcie naszego gimnazjum” umieszczony na czarnym tle jest ogólnokrajowym hasłem przygotowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Baner z tym hasłem pojawił się również na budynku Gimnazjum nr 1 w Rawiczu.

R E K L A M A
+ 13 głosów: 17 (76%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (36)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 100%  36
Uczęszczały tam moje dzieci nie wspominam tego dobrze nauczyciele szkoda gadać patrzą usadzić ucznia.A woźni tam pracujący oj za duże słowo pracujący obserwatorzy kamer to dopiero zbyteczni ludzie nie potrafią zrobić za wiele na szkole ale uważają się za nie wiadomo co ich pierwszych bym wywaliła ,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawiczanka
ponad rok temu ocena: 86%  35
Powinni zlikwidować gimnazja może wtedy będzie mniej przemocy wśród młodzieży
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ktoś ....
ponad rok temu ocena: 100%  34
ma pani rację
~ ktoś ....
ponad rok temu ocena: 92%  33
Dobrze że likwidują gimnazjum :) tylko szkoda tych dzieci co teraz do gimnazjum poszły ... bo tam jest bardzo wysoki poziom i nie wszzyscy mogą zdać do kolejnej klasy . No a Ci którzy nie przejdą nie cofną się o rok lecz o 2 lata . Mogli wogóle nie zaczynać tego gimnazjum . :| :/ :\
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 74%  32
nie likwidujcie nam Przedszkola - zlikwidowali, nie likwidujcie Gimnazjum - zlikwidują.... A tak na serio to banery pożyczyli o przedszkolaków. Żenada...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ janek
ponad rok temu ocena: 25%  31
A co z Gimnazjum nr 1? Tam nikt nie protestuje, tam się nic nie dzieje, tam siedzą cicho, tak komuś na czymś zależy???!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Racjonalny
ponad rok temu ocena: 79%  30
I bardzo dobrze, klamka już zapadła, to koniec gimnazjów. Po co bruździć, jak słyszę Dyrektorów gimnazjów jak płaczą, to wiem, że chodzi tylko o stołki, chociaż ponoć będą mieli zagwarantowane stanowiska v-ce w SP.
~ Szkoda
ponad rok temu ocena: 27%  29
Żal mi tego Gimnazjum.Wspaniała szkoła.Moje dziecko rozwinęło się tam bardzo.Poziom nauczania dobry.Wyniki egzaminu db.Nauczyciele jedni lepsi inni gorsi ale z przewagą tych pierwszych.Dzieci mają wiele wspomnień.Wszystko poukładane.Stawiają na rozwój.Są wymiany międzynarodowe;chór ,galeria aż żal tego obiektu na podstawówkę.Z biegiem lat gimnazja zmieniły się na korzyść.Przykre,że wypowiadają się tu ludzie,którzy nie mają juź dzieci w tym wieku.Świat się zmienia .Nauczycieli też mi żal i im współczuję.Nie popieram tego projektu PiS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 29%  28
Muszę się przeciwstawić. Mam w domu 2 wychowanków gimnazjum w Sierakowie. Spędzili trzy lata pełnego rozwoju. Skorzystali z każdej możliwości, jaką stworzyła szkoła. Dzisiaj bazują na podstawach, które wypracowali w szkole I i II etapu. Może piszący poniżej byli odporni na ofertę szkoły? A na ten stan żadna reforma, szkoła nie pomoże.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kozak młody
ponad rok temu ocena: 72%  27
No jakbym nauczycielkę czytał... Słownictwo jakby ulatniało się z ciała pedagogicznego (bazują... na podstawach... pełen rozwój...) Ho, ho , pozdrawiam belfra!
~ Rawiczanin
ponad rok temu ocena: 67%  26
Narbardziej patologiczne gimnazjum w rejonie !!! Pierwsze do likwidacji niech idzie !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 33%  25
Zawsze jak ktoś chce broić to będzie to robił.Nie masz racji.Fajna szkoła.Popieram ich protest.
~ SETH
ponad rok temu ocena: 70%  24
Najpierw tak się burzono, że likwidują ostatnie klasy podstawówek, a teraz wielki bunt, że w końcu robią porządek z tworem zwanym gimnazjum, który dzieciakom / młodzieży przynosi więcej szkody, aniżeli pożytku. Moim zdaniem osiem klas podstawówki, to na dłuższą metę idealne rozwiązanie. Uczniowie nie są narażeni na stres związany z przejściem do gimnazjów, mogą w spokoju przygotować się do kolejnego etapu zwanym szkołą średnią. No i te młokosy, które myślą, że jak wychodzą z podstawówki do gimnazjów, to nagle są mega dorośli i wszystko im wolno..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tak
ponad rok temu ocena: 93%  23
przeciez zona dyrektora sekretarka jest w 4 sp niech sie przyjmie na stolek woznego i ok
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lolson
ponad rok temu ocena: 95%  22
albo na stopka lub bezrobocie
~ LOL
ponad rok temu ocena: 72%  21
PO W RAWICZU JEST OGROMNA WIADOMO CZEMU ................... MLASKAJA ALE GIMNAZJA TO ZŁE BARDZO ZŁE ................... MAMY PRZYKŁAD W KIBELKACH ZA 5 ZŁ ITP ... LEPIEJ NIE KOMENTOWAC .... SUWEREN WYBRAŁ ZA LIKWIDACJA GIMNAZJOW I POWROTU DO STAREGO SPRAWDZONEGO OD WIELU WIELU LAT SYSTEMU WARTOSCI I SZACUNKU DO OJCZYZNY I TAK BEDZIE A BANEREK MOGA JUZ SCIAGNAC BO NIC NIE ZROBIA JUZ POSTANOWIONE! DLA DOBRA OJCZYZNY~!!!!!........... ZLIKWIDOWAC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 72%  20
Gimnazjum to jest nieudany twór ministra Handkego - wszyscy wtedy bojkotowali i byli przeciwni powstawaniu. Teraz uważam ,że słusznie są likwidowane . Nauczyciele niech nie marudzą - bo "ciężko pracowali" 4 godz dziennie i teraz nagle boją się utracić tę ciężką harówkę ?> a Gimnazjum w Sierakowie przerabiałam z dwójką moich dzieci i negatywnie wspominam ten czas . Nauczyciele chamscy , zarozumiali . za wszystko ujemne punkty . Gdzy dzieci poszły do liceum nagle 'olśnienie' - wzorowe zachowania i dobre wyniki w nauce . Czyli nauczyciele do du...y !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Były uczeń
ponad rok temu ocena: 47%  19
W końcu z likwidują gimnazjum. :) Anonim ma rację niektórzy nauczyciele mieli dobro uczniów w głębokim poważaniu zwłaszcza vice dyrektor pani Popielas która tylko próbowała usadzić uczniów zamiast pomagać im skończyć :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawiczqu
ponad rok temu ocena: 81%  18
Kto jest za likwidacja łapka zielona kto przeciw czerwona
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WÓJTT
ponad rok temu ocena: 87%  17
Przecież nauczyciele mówią że to bardzo CIĘŻKA I SŁABO płatna praca , teraz mają okazje zmienić ją na LŻEJSZĄ I LEPIEJ PŁATNĄ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anonim
ponad rok temu ocena: 95%  16
Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą, że to tylko walka o stołki, bo większość nauczycieli (tzw."duraczyciele"), dobro ucznia ma w głębokim poważaniu. Najpierw protestowali przeciwko utworzeniu gimnazjów, teraz są przeciwko ich likwidacji: http://niewygodne.info.pl/arty...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
ponad rok temu ocena: 87%  15
Do Gimnazjum . Chodziłem do Gimnazjum w Sierakowie i powiem szczerze na nic mi się to nie przydało to czego uczyli w gimnazjum to głupota dotyczy wszystkich nauczycieli ,a teraz uczęszczam do ZSZ i nie żałuje wyboru dobra szkoła super nauczyciele zrobić swoje i do domu o to chodzi , a że nie ma turniejów ? przecież to jest szkoła średnia komu by się chciało .A że pan M chce zrobić z Sierakowa nie wiadomo co i pokazać co w tym gimnazjum nie ma to robi różne rzeczy.gimnazjum należy do gminy ,można powiedziec gimnazjum to druga podstawówka
~ :)
ponad rok temu ocena: 89%  14
Masz Anonimie całkowitą rację a najśmieszniejsi w tych protestach są ci, którzy tak zdecydowanie protestowali przeciwko powoływaniu gimnazjów z niezatapialnym Broniarzem na czele.
~ Gimnazjum
ponad rok temu ocena: 23%  13
Co do tej wypowiedzi musze sie nie zgodzić, w gimnazjum w sierakowie jest wspaniała atmosfera, ukończyłem je i wiem ze nauczyciele sa tam do rany przyloz, nie to co w zsz aktualnie, szkola jest przytlaczajaca, nauczyciele byle odbebnic swoje i do domu, a w gimnazjum bylo swietnie, mikolajkowe turnieje, puchar drektora itd. Duzo by wymieniać, a co do wiedzy jaka byla w gimnazjum, to kazda ta wiedza byla przydatna, tylko trzeba mozgu uzyc zeby wiedziec jak ja wykorzystac. Taka moja opinia
~ jadzia
ponad rok temu ocena: 20%  12
Swoją niezgodę na głupotę rządu trzeba pokazać! Brawo dla protestujących. Wczoraj trybunał, dziś gimnazja a co jutro??!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stary człowiek
ponad rok temu ocena: 73%  11
Dawno temu likwidowano ośmioletnią podstawówkę. Mówiłem wtedy podobnie jak jadzia teraz: "dzisiaj podstawówki, a jutro..." i przyszło najgorsze - PEŁO. Oby się nie powtórzyło!
~ Ja
ponad rok temu ocena: 90%  10
Gimnazjum to jest nieudany twór ministra Handkego - wszyscy wtedy bojkotowali i byli przeciwni powstawaniu. Teraz uważam ,że słusznie są likwidowane . Nauczyciele niech nie marudzą - bo "ciężko pracowali" 4 godz dziennie i teraz nagle boją się utracić tę ciężką harówkę ?> a Gimnazjum w Sierakowie przerabiałam z dwójką moich dzieci i negatywnie wspominam ten czas . Nauczyciele chamscy , zarozumiali . za wszystko ujemne punkty . Gdzy dzieci poszły do liceum nagle 'olśnienie' - wzorowe zachowania i dobre wyniki w nauce . Czyli nauczyciele do du...y !!!!
~ jadziunia
ponad rok temu ocena: 92%  9
Zarówno trybunał jak i gimnazja do likwidacji.
~ Racjonalny
ponad rok temu ocena: 89%  8
Likwidacja Gimnazjum to bardzo dobry pomysł. A protesty, po pierwsze nic nie dadzą, bo klamka już zapadła, a po drugie chodzi tylko o ochronę stołków dyrekcji gimnazjów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mi
ponad rok temu ocena: 87%  7
Narzekają no boją się o swoje stołki....gimnazjum to zło niczego nie uczy ....w 100%jestem za zlikwidowaniem.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ on
ponad rok temu ocena: 75%  6
Cały powiat rawicki Nie dla " kopalni ,likwidacji gimnazjum ,farm wiatrowych ,nostop ludzie narzekacie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bla bla bla
ponad rok temu ocena: 90%  5
bla bla bla
~ amieszanie
ponad rok temu ocena: 88%  4
po co Mosiek krzyczy? Reforma juz jest i gimnazjów nie bedzie. Komu on to cche powiedziec? Szydło i tak nie patrzy na gmnazjum w raiwczu wiec be sensu robic zamieszanie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mała
ponad rok temu ocena: 100%  3
Nie dostał stołka bo takiemu jednemu zależy żeby nie opuścił gima, bo on pójdzie razem z nim jak przyjdzie ktoś nowy. Wszyscy wiedzą o kim mowa. O serdecznych tajemnicach się nie opowiada wszem i wobec, ale z wiekiem tak już jest u ludzi że język się rozwiązuje. Przyjemnej drzemki w pracy panu......
~ MU
ponad rok temu ocena: 100%  2
Miki z Manchesteru United musi szukać nowego klubu, jest miejsce w Sarnowiance.
~ Donald
ponad rok temu ocena: 95%  1
"Miki" nie dostał stołka naczelnika to trzęsie portkami bo już nie będzie dyrektorem.
R E K L A M A
R E K L A M A