Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Przechytrzyć cukrzycę i nadciśnienie

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    16.05.2019
Anna Siecla
komentarzy 0 ocen 4 / 75%
A A A
Ubiegłoroczna akcja cieszyła się zainteresowaniem mieszkańcówUbiegłoroczna akcja cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców fot. Anna Siecla

Rawicz. Już po raz dwudziesty pierwszy nauczyciele i słuchacze „Medyka” będą prowadzili akcję prozdrowotną na terenie miasta.

Nauczyciele oraz słuchacze Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu będą wykonywali pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz poziomu cukru we krwi. Słuchaczki wydziału Technik Usług Kosmetycznych będą prezentowały pokazy makijażu dziennego i wieczorowego oraz malowanie dziecięcych twarzy. Akcja odbędzie się w piątek, 24 maja w godz. 11.00-16.00, a w przypadku złych warunków atmosferycznych - 31 maja.

Punkty będą rozmieszczone na terenie rawickich deptaków i osiedlu Westerplatte. Partnerem przedsięwzięcia, już po raz kolejny, jest firma „Diagnosis” z Białegostoku, która będzie promowała aparaty do pomiaru cukru we krwi. Jest również sponsorem pasków do glukometrów, które zostaną wykorzystane podczas badań. Ponadto, osoby, u których zostanie wykryty podwyższony poziom glikemii, będą miały możliwość bezpłatnego uzyskania sprzętu pomiarowego.

Słuchacze oraz nauczyciele poprowadzą edukację prozdrowotną dla mieszkańców w zakresie chorób cywilizacyjnych. Będzie możliwość uzyskania materiałów z informacjami na temat postępowania i zapobiegania tym chorobom. Partnerem w realizacji akcji jest rawicki urząd miejski, który dofinansowuje m.in. zakup materiałów.

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!