Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Przedsiębiorca z Żylic na liście najbogatszych Polaków

› Aktualności ponad rok temu    7.07.2018
Karol Pospiech
komentarzy 11 ocen 4 / 75%
A A A
 fot. archiwum portalu

Zbigniew Woźniak, twórca ferm drobiu w Żylicach, zadebiutował na liście 100 najbogatszych Polaków, przygotowanej przez tygodnik „Wprost”.

Z majątkiem szacowanym na 2,5 mld złotych został sklasyfikowany na 12. pozycji. Jest jednym z szesnastu debiutantów w tegorocznym rankingu.

„Najbogatszy z nich (debiutantów - przyp. red) to Zbigniew Woźniak. Twórca gigantycznych ferm drobiu w Żylicach w województwie wielkopolskim. Największy producent jaj w Europie. Dziennie produkuje ich 8 mln sztuk” - podaje tygodnik opisując przedsiębiorcę.

Przed Zbigniewem Woźniakiem znalazł się Tomasz Biernacki z powiatu krotoszyńskiego, właściciel sieci marketów „Dino” (majątek wart 5,2 mld zł, 7. miejsce w rankingu).

Potrzebował zaledwie roku, żeby podwoić majątek i wskoczyć do grona 10 najbogatszych ludzi w kraju. Akcje kontrolowanej przez Biernackiego w 51%. sieci marketów Dino tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy podrożały o ponad 130%. W maju bieżącego roku spółka poinformowała, że dysponuje już siecią 800 placówek w całej Polsce. Ale to dla zarządu mało. Celem jest 1,2 tys. sklepów do 2020 r. (...)” - pisze „Wprost”.

Listę 100 najbogatszych Polaków „Wprost” publikuje od 1990 roku. Tym razem, na pierwszym miejscu rankingu znalazł się Michał Sołowow, którego majątek jest szacowany na 10,8 mld złotych. Sołowow od lat inwestuje w branżę nowych technologii w sektorach medycyny, biotechnologii i chemii. Listę najbogatszych zamyka Jan Lubomirski - Lanckoroński z majątkiem o wartości 329 mln zł.

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ terazś
9 miesięcy temu ocena: 100%  12
Cieszę się z takiej wiadomości, bo facet ma łeb na karku. Wiele zakładów zostało przejętych w latach 90tych, ale mało kto potrafił tak rozbudować firmę, przecież to potentat na skalę Europy. Co do umów śmieciowych to pretensje trzeba mieć do państwa za skalę obciążeń fiskalnych, pracodawca "dopłaca" do zarobków netto około 50%. Pracowałam tam w czasie, kiedy w okolicy prawie pracy nie było i zapamietałam fdw jako uczciwą firmę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tryujk
10 miesięcy temu ocena: 100%  11
Latami zatrudniano tam pracowników na umowy o dzieło albo na czarno. Nie dziwi ,że ktoś taki, który wykorzystał wielkie bezrobocie , ma teraz fortunę. Pytanie- gdzie wtedy i teraz były służby skarbowe?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Co
11 miesięcy temu ocena: 67%  10
Dokładnie tak ludzie mało zarabiają bo ta praca w tych warunkach przynajmniej 2500zl na 8 godzin pracy a każda nadgodgodzina exstra nic by Panu Wozniakowi się nie stało jakby z kubki ubyło a jak by był chwalony to by było coś w każdej gazecie na 1 stronach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ziomek
ponad rok temu ocena: 100%  9
A Antoni który jest?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pracownik
ponad rok temu ocena: 56%  8
Brawa dla właściciela!!! Zbudował jajeczne imperium.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pot
ponad rok temu ocena: 80%  7
super. Skoro pracodawca jest tak bogaty, to z pewnością pracownicy też mają świetne pensje zasadnicze. Szkoda, że tam nie pracuję.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ J23
ponad rok temu ocena: 67%  6
Pracujący nie zarabiają zbyt wiele, bo musi zostać dla biznesmena i dzięki temu jest na liście najbogatszych.
~ Qwerty
ponad rok temu ocena: 71%  5
Za 1.800zł możesz przyjść gibać takich teraz szukają
~ cymeon x
ponad rok temu ocena: 93%  4
Nieprawda, ze Woźniak jest twórcą fermy drobiu w Żylicach. Twórcami fermy drobiu był Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Łaszczanie i Izbicach i ludzie, którzy tam pracowali. A fermę tą budowały czeskie przedsiębiorstwa w latach 80 tych za pieniądze wypracowane przez spółdzielców . Wożniak te fermę przejął w latach 80- tych od spółdzielni, tak jak to się wtedy przejmowało firmy, żeby w sztuczny sposób budować tzw polski kapitalizm.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do niezwiązany
ponad rok temu ocena: 100%  3
To było sprostowanie do tego co napisano w artykule. Boisz się prawdy ? O co ci chodzi. "Najważniejsze, ze daje pracę" - tak się robi z ludzi niewolników, tylko dlaczego tak dużo ludzie ucieka z tego kraju za pracą. Jak ludzie zaczną wracać z zagranicy i zaczną porównywać ten polski pseudo kapitalizm z tym co mieli za granicą zobaczymy, jak to wszystko wypadnie
~ kll
ponad rok temu ocena: 67%  2
Cymeon x to był zespół hc punk.
~ cymeon x
ponad rok temu ocena: 75%  1
Miało być, ze przejął w latach 90- tych.,