Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Przedsiębiorca z Żylic na liście najbogatszych Polaków

› Aktualności 9 dni temu    7.07.2018
Karol Pospiech
komentarzy 8 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. archiwum portalu

Zbigniew Woźniak, twórca ferm drobiu w Żylicach, zadebiutował na liście 100 najbogatszych Polaków, przygotowanej przez tygodnik „Wprost”.

Z majątkiem szacowanym na 2,5 mld złotych został sklasyfikowany na 12. pozycji. Jest jednym z szesnastu debiutantów w tegorocznym rankingu.

R E K L A M A

„Najbogatszy z nich (debiutantów - przyp. red) to Zbigniew Woźniak. Twórca gigantycznych ferm drobiu w Żylicach w województwie wielkopolskim. Największy producent jaj w Europie. Dziennie produkuje ich 8 mln sztuk” - podaje tygodnik opisując przedsiębiorcę.

Przed Zbigniewem Woźniakiem znalazł się Tomasz Biernacki z powiatu krotoszyńskiego, właściciel sieci marketów „Dino” (majątek wart 5,2 mld zł, 7. miejsce w rankingu).

Potrzebował zaledwie roku, żeby podwoić majątek i wskoczyć do grona 10 najbogatszych ludzi w kraju. Akcje kontrolowanej przez Biernackiego w 51%. sieci marketów Dino tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy podrożały o ponad 130%. W maju bieżącego roku spółka poinformowała, że dysponuje już siecią 800 placówek w całej Polsce. Ale to dla zarządu mało. Celem jest 1,2 tys. sklepów do 2020 r. (...)” - pisze „Wprost”.

Listę 100 najbogatszych Polaków „Wprost” publikuje od 1990 roku. Tym razem, na pierwszym miejscu rankingu znalazł się Michał Sołowow, którego majątek jest szacowany na 10,8 mld złotych. Sołowow od lat inwestuje w branżę nowych technologii w sektorach medycyny, biotechnologii i chemii. Listę najbogatszych zamyka Jan Lubomirski - Lanckoroński z majątkiem o wartości 329 mln zł.

R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ziomek
6 dni temu 9
A Antoni który jest?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pracownik
9 dni temu ocena: 45%  8
Brawa dla właściciela!!! Zbudował jajeczne imperium.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pot
9 dni temu ocena: 75%  7
super. Skoro pracodawca jest tak bogaty, to z pewnością pracownicy też mają świetne pensje zasadnicze. Szkoda, że tam nie pracuję.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ J23
8 dni temu ocena: 67%  6
Pracujący nie zarabiają zbyt wiele, bo musi zostać dla biznesmena i dzięki temu jest na liście najbogatszych.
~ Qwerty
8 dni temu ocena: 67%  5
Za 1.800zł możesz przyjść gibać takich teraz szukają
R E K L A M A
~ cymeon x
9 dni temu ocena: 92%  4
Nieprawda, ze Woźniak jest twórcą fermy drobiu w Żylicach. Twórcami fermy drobiu był Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Łaszczanie i Izbicach i ludzie, którzy tam pracowali. A fermę tą budowały czeskie przedsiębiorstwa w latach 80 tych za pieniądze wypracowane przez spółdzielców . Wożniak te fermę przejął w latach 80- tych od spółdzielni, tak jak to się wtedy przejmowało firmy, żeby w sztuczny sposób budować tzw polski kapitalizm.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do niezwiązany
9 dni temu ocena: 100%  3
To było sprostowanie do tego co napisano w artykule. Boisz się prawdy ? O co ci chodzi. "Najważniejsze, ze daje pracę" - tak się robi z ludzi niewolników, tylko dlaczego tak dużo ludzie ucieka z tego kraju za pracą. Jak ludzie zaczną wracać z zagranicy i zaczną porównywać ten polski pseudo kapitalizm z tym co mieli za granicą zobaczymy, jak to wszystko wypadnie
~ kll
9 dni temu ocena: 67%  2
Cymeon x to był zespół hc punk.
~ cymeon x
9 dni temu ocena: 71%  1
Miało być, ze przejął w latach 90- tych.,
R E K L A M A