Przegrali w pucharze, przegrali też w lidze

Przegrali w pucharze, przegrali też w lidze - Zdjęcie główne

Trzy porażki w minionym tygodniu zanotowała miejskogórecka Sparta. Drużyna Waresiaka w środę na własnym obiekcie gościła Koronę Piaski. Był to mecz w ramach II rundy Pucharu Polski. Korona Sparcie nie pozostawiła złudzeń, wygrywając 2:5. Bramki dla Sparty zdobyli Michał Łysiak i Adrian Giezek.

Podczas czwartej kolejki (3 września) drużyna Waresiaka na własnym obiekcie gościła ekipę Orkana Chorzemin. Początek nie zwiastował pogromu, który później zobaczyliśmy. Sparta, dopingowana przez kilkunastoosobową grupę kibiców, nie potrafiła jednak zagrozić bramce Orkana. Goście natomiast raz za razem nękali miejscową defensywę, ale także bardzo długo byli nieskuteczni. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po ponad godzinie gry. Kacper Tomkiewicz po raz pierwszy skapitulował w 64. minucie, a minutę później piłkę z siatki wyjmował po raz drugi. Dwie tak szybko stracone bramki mocno podcięły skrzydła miejscowym. Na kwadrans przed końcem spotkania Orkan podwyższył na 0:3 i jasne stało się, że Sparta nic tego dnia nie ugra. W końcówce goście jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza Sparty i odnieśli efektowne zwycięstwo 0:5.

W minioną niedzielę z kolei spartanie zagrali kolejny mecz ligowy. O 16.30 zaczął się pojedynek wyjazdowy z beniaminkiem - Koroną Wilkowice. Ekipa z Wilkowic przed pojedynkiem ze Spartą doznała tylko jednej porażki i plasowała się na piątym miejscu, podczas gdy spartanie okupowali dwunastą lokatę z trzema porażkami na koncie. Od pierwszego gwizdka inicjatywę starali się przejąć miejscowi, ale niewiele z tego wynikało. Pierwsza połowa nie przyniosła goli. Drugą odsłoną świetnie zaczęli gospodarze. Podczas gdy spartanie myślami chyba byli jeszcze w szatni, Korona zdobyła bramkę na wagę trzech punktów. Do końcowego gwizdka drużyna Waresiaka nie potrafiła odwrócić losów meczu i zanotowała trzecią porażkę w ciągu siedmiu ostatnich dni.

W następnej kolejce Sparta w niedzielę podejmować będzie na własnym boisku Sarnowiankę Sarnowa. Początek derbowego meczu o 16.00.

Korona Wilkowice - Sparta Miejska Górka 1:0 (0:0)

Sparta: Kacper Tomkiewicz - Mariusz Niedźwiedź, Marcin Hądzlik, Robert Siecla, Mateusz Pernak (69'Bartłomiej Nowak), Zbigniew Rak (87'Adrian Giezek), Łukasz Dytko, Edwin Marchewka (71'Kacper Subera), Grzegorz Plawgo, Miłosz Kaczmarek, Damian Gmerek