Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Przejazd kolejowy w Rawiczu zamknięty na półtora roku

› Aktualności› Wydarzenia 10 miesięcy temu    2.12.2017
Karol Pospiech
komentarzy 46 ocen 11 / 73%
A A A

Przejazd kolejowy na ul. Piłsudskiego, w związku z budową tunelu, ma być zamknięty na ponad półtora roku. Jak będzie wyglądać zmieniona organizacja ruchu między Rawiczem a Masłowem, na razie nie wiadomo.

Tunel zostanie wybudowany w trakcie remontu linii kolejowej E-59. Pierwsze roboty na terenie gminy Rawicz już się rozpoczęły. 

Inwestycja spowoduje utrudnienia dla podróżujących pociągami. Na początku 2018 roku rozpocznie się modernizacja peronu nr 2, przejścia podziemnego, torów oraz budowa tunelu na ul. Piłsudskiego, który połączy Rawicz z Masłowem.

R E K L A M A

W związku z tymi pracami, za niektóre pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Żmigród - Rawicz. Będzie ona dotyczyła tylko składów regionalnych relacji Wrocław - Rawicz - Wrocław, które będą kończyć i rozpoczynać jazdę na stacji Żmigród. Pociągi dalekobieżne spółki InterCity będą kursować bez komunikacji autobusowej - zaznacza Zbigniew Wolny z Biura Komunikacji i Promocji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

Komunikacja zastępcza ma funkcjonować przez trzy miesiące.Znacznie dłużej, bo ponad półtora roku potrwają utrudnienia dla kierowców. Na czas budowy tunelu całkowicie wyłączony z ruchu zostanie przejazd kolejowy na ul. Piłsudskiego.

W jaki sposób będzie odbywał się ruch samochodowy i pieszych między Rawiczem a Masłowem?

Wykonawca robót jest na etapie przygotowywania projektu tymczasowej organizacji ruchu w czasie robót przy wiadukcie. Projekt będzie uzgodniony z zarządcą drogi - zaznacza Zbigniew Wolny.

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie miejskim (to gmina jest zarządcą drogi), odbyły się już dwa spotkania w tej sprawie z wykonawcą, planowane jest kolejne.

R E K L A M A
+ 8 głosów: 11 (73%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (47)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MM
9 miesięcy temu ocena: 100%  47
Wczoraj przejechałem się tym objazdem. Urzędnicy z Piłsudskiego weźcie się do roboty. Na kilka dni przed puszczeniem tam ruchu nic, ale kompletnie nic nie jest tam przygotowane. Błoto, dziury, piasek. Samochód można uszkodzić. Nic więcej. Błoto po sam dach pryska. Panie Kubik czy Pan tamtędy jechał? Czy Pana zdaniem to coś nadaje się jako objazd? Jeśli tak to ma Pan jak w banku sprawy za uszkodzenie samochodu itd. Nic nie zostało przygotowane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RAB
9 miesięcy temu ocena: 100%  46
Najpierw zrobcie konkretny objazd tego przejazdu! Zanim go zamkniecie! Jesli myslicie ze dwa boczne przejazdy odbiora ten ruch w takim stanie jakim one sa teraz to bedzie niezly bajzel. Juz jakis czas temu podczas malego remontu te dwie drogi byly w oplakanym stanie a to co sie tam dzialo wolalo o pomste do nieba. Po opadach nie szlo tam normalnie mijanki wykonac nie mowiac juz o tym ze podloze sie rozplywalo. Tylko utwardzona droga zastepcza dla tego ruchu ktory tam bedzie jechal (mysle tylko o osobowkach). Inaczej ktos za to zaplaci w najbliszych wyborach. A miarka sie juz dawno przebrala. (ANIMEX). Objazd to jest podstawa dla takich inwestycji dziwic moze tylko ze na chwile przed rozpoczeciem nie ma zadnego konkretnego planu. A asfaltu sie nie leje w minusowych temp. bo mija sie to z celem. Zabezpieczenie objazdu powinno byc wykonane maksymalnie do wiosny uboeglego roku. Obym nie byl zlym prorokiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yty
10 miesięcy temu ocena: 42%  45
zanim zaczniecie się wypowiadać poczytajcie dlaczego rondo ma powstać. dzięki niemu ruch w mieście będzie mniejszy a ludzie chcący się dostać do dworca nie będą musieli jechać przez centrum,korkować go,i nadrabiać 2 km. brak ronda spowodowalby że jadąc od masłowa na dworzec dostac by się można tylko poprzez ul.hallera wjeżdżając na skrzyżowaniu Hallera i Piłsudskiego.jak będzie rondo dojazd do dworca będzie poprzez dzisiejsza tzw.alejke przy byłych działkach.Burmistrz wie co robi. malkontentami nie ma się co przejmować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ GK
10 miesięcy temu ocena: 57%  44
Rondo nie ma z tym nic wspólnego, to osobny temat i słusznie że może tam powstać. Tu chodzi o brak przewidywania i brak Świętojańskiej z dojazdem do Bocianiej w Masłowie.
~ aaa
10 miesięcy temu ocena: 35%  43
Dobrze burmistrz robi. Poprzednik też podobno o to się starał ale mu się nie udało . Znowu hejterzy są na nie.Zgoda buduje .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Hejter
10 miesięcy temu ocena: 56%  42
Hejterzy jak hejterzy raz na nie raz na tak wszystko zależy od tego gdzie sidzą.I czy są od Kubika czy taż z innej opcji. aaa ty taż hejter jesteś. Ha ha ha .
~ smieszny region
10 miesięcy temu ocena: 62%  41
należy przypomnieć, że to Kubik z ferajną wywalili z budżetu budowę Świętojańskiej i Bocianiej, które były zaplanowane właśnie z myslą o tej budowie i wygodnym objeździe...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
10 miesięcy temu ocena: 95%  40
Zero konkretów. O zamknięciu wiadomo nie od dziś, Ludzie woleliby wiedzieć na czym stoją, a dosłownej gdzie będą jeździć po zamknięciu przejazdu. Miesiąc do końca roku, z początkiem następnego mają ruszyć prace a wciąż nic nie wiadomo jak będzie zorganizowany ruch. Jakiś czas temu zrobiono hałas, że Rawicz zostanie bez połączeń do Żmigrodu, teraz się okazuje, że to tylko kilka wybranych połączeń KD na busach. Drogie Życie Rawicza, może więcej konkretów, a nie wypełnianie stron krzykliwymi tytułami, a w treści same pytania co będzie (podobny artykuł o parku handlowym - tytuł jakie sklepy, a w treści wymienione trzy czy cztery, a o reszcie nic nie wiadomo) Niestety podobna sytuacja jest w wydaniu papierowym. Nagłówek o zamkniętym przejeździe, a w środku trzy zdania ze go zamkną, ale nikt nic nie wie kiedy co i jak będzie. Więcej konkretów, mniej wypełniaczy, bo ludzie przestaną Was kupować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bnj
10 miesięcy temu ocena: 18%  39
rondo jest konieczne w przeciwnym razie dojazd do dworca będzie możliwy poprzez ulice Hallera,mieszkańcy masłowa będą musieli pokonywać 2 km więcej bo będą musieli jechać naokoło. to by z kolei kotłowało skrzyżowanie Hallera i Piłsudskiego. rondo tam to super pomysł . a hejterow nie ma co sluchac. ktokolwiek będzie burmistrzem będzie krytykowany. zawsze się znajdą malkontenci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do ronda
10 miesięcy temu ocena: 18%  38
A jednak będzie wjazd na dworzec z ronda. Po to je Kubik zaproponował. Nie łżyj
~ Rondo.
10 miesięcy temu ocena: 81%  37
bnj... ty myślący inaczej , z tego ronda i tak nie będzie zjazdu do dworca więc z Masłowa na dworzec i tak pojedziesz w koło. No ale punkt za pochwałę burmistrza zaliczony.
~ Leszek
10 miesięcy temu ocena: 77%  36
Wybudowanie tunelu to jest najbardziej durny pomysł. Ukształtowanie terenu aż się prosi o wiadukt drogowy. Jeśli rondo ma powstać tam gdzie je planują to samochody z tunelu chyba będą windą wywozic.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie
10 miesięcy temu ocena: 100%  35
Kasa się liczy. Za tunel i utrzymanie płaci PKP za wiadukt Gmina. Proste?
~ bdjd
10 miesięcy temu ocena: 30%  34
tam nie będzie raczej takiego głębokiego tunelu ale delikatnie zejdą pod poziom dzisiejszego przejazdu,za to pociąg pojedzie trochę wyżej niż teraz . tak myślę
~ Xmen
10 miesięcy temu ocena: 100%  33
No to wnioski o trafności decyzji z rondem wyciągają się same. Brawo wy.
~ vbb
10 miesięcy temu ocena: 100%  32
a te przesiadki będą realizowane na dworcu PKS 3 km dalej ? hahha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jony
10 miesięcy temu ocena: 88%  31
Skromnie zapytam.Od kiedy przejazd w Masłowie będzie zamknięty?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nmmk
10 miesięcy temu ocena: 100%  30
"Na początku 2018 roku rozpocznie [...] budowa tunelu na ul. Piłsudskiego, który połączy Rawicz z Masłowem."
~ Cenzor
10 miesięcy temu ocena: 44%  29
Czytając tę błazenadę i d...owłaztwo zaczynam popierać PiS i panią Krystynę Pawłowicz w ograniczeniu dostępu do internetu i jego kontroli.Pełna jawność z imienia i nazwiska . Skończy się szkalowanie , wazelinowanie i słodzenie . Poziom tych dyskusji żenujący. Mowa o przejeździe kolejowym a wy swoje albo dowalić burmistrzowi albo go na cukrzycę narażać bądź leczyć go z gorączki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cenzor
10 miesięcy temu ocena: 100%  28
"Z kim przystajesz taki się stajesz !!! " znasz to minionku ?
~ do Cenzor
10 miesięcy temu ocena: 33%  27
To czemu sie sam nie podpisales skoro takis madry ???
~ Marek G.
10 miesięcy temu ocena: 7%  26
Dawno nikt tak mądrze nie napisał. Po...ło się towarzystwu od wolnośi słowa.
~ marku marku
10 miesięcy temu ocena: 78%  25
Marku Marku Twój guru popełnił błąd za który będą płacic przez conajmniej 2 lata mieszkańcy Masłowa i taka prawda
~ smieszny region
10 miesięcy temu ocena: 78%  24
należy przypomnieć, że to Kubik z ferajną wywalili z budżetu budowę Świętojańskiej i Bocianiej, które były zaplanowane właśnie z myslą o tej budowie i wygodnym objeździe...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tyż hejter
10 miesięcy temu 23
Bocian a ty kto ? Śmieszny rejon....nie dość że śmieszny to tyż hejter.
~ Bocian
10 miesięcy temu ocena: 17%  22
Co ty za bzdury wypisujesz HEJTERZE? nazywający siebie śmieszny region
~ A++++++++++++++
10 miesięcy temu ocena: 94%  21
Będzie Animex i plantacje ryżu będą i A++++++++++++++ będzie!
~ Ppp
10 miesięcy temu ocena: 58%  20
Pawłowski to jest ten co nic dla Rawicza nic nie zrobił zakład sews do Rawicza ściągnol Pan Zelek a on to żadnej firmy nie potrafił sprowadzić a teraz mu przeszkadza firma animex
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanin
10 miesięcy temu ocena: 41%  19
Nasz burmstrz dużo robi dobrego każdy go krytykuje ale nikt nie widzi jak bardzo się stara tak samo jak ma powstać Animex wreszcie jakiś duży zakład po Sewsie a wszystkim od razu zle bo swinki beda przewożone w otwartym transporcie ale w sklepie miesnym mieso z świnki nie śmierdzi wstydzcie sie dzięki niemu będzie praca Rawicz ta firmę krytykuje ciekawe kiedy zacznie narzekać że nie ma pracy a inne miasto przyjmie z chęcią
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tede
10 miesięcy temu ocena: 72%  18
Wasz burmistrz robi naprawdę dużo, ale najwięcej robi chałasu w okół własnej osoby. Zrobi kawałek drogi albo 2 chuśtawki pistawi i już trąbi na swoją chwałę a wtórują mu portale założone przez jego przybocznych . Ochów i achów nie ma końca.
~ niby Rawiczanin albo Rawiczok
10 miesięcy temu ocena: 73%  17
wiesz co znaczy 5 mnl świn ? to nie jest kilkadziesiąt czy nawet kilkaset. Wszystko musi miec swoje miejsce taki zakład też
~ A +
10 miesięcy temu ocena: 83%  16
Cieszmy się! W górę serca! Mamy A+! "Jak będzie wyglądać zmieniona organizacja ruchu między Rawiczem a Masłowem, na razie nie wiadomo."
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abc
10 miesięcy temu ocena: 81%  15
Półtora roku?! W takim czasie można wybudować 50 km autostrady ! A tutaj tunelik pod dwoma torami ! Przepraszam jeszcze rondo ! Przepraszam ,uniosłem się ! Ogromna inwestycja wymaga czasu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maslowianka
10 miesięcy temu ocena: 89%  14
Czy mógłby ktoś wyjaśnić co będzie łączyło Rawicz z Maslowem? Bo w tekście jest raz napisane że tunel a później pisze ze wiadukt ;) także czy mogliby Państwo się określić?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tunel
10 miesięcy temu ocena: 90%  13
Pospiech nie ogarnia takiego przekazu. Może by tak napisał, od kiedy zamykają?
~ obeznany
10 miesięcy temu ocena: 100%  12
Dla kolei to będzie wiadukt, dla samochodów tunel
~ Masłowiak
10 miesięcy temu ocena: 49%  11
Super,że burmistrz Kubik załatwił że będzie rondo przy Podmiejskiej. Pawłowskiemu się to nie udało. Teraz jest obrażony, że trzy lata temu przegrał wybory i zamiast zachować się fer i pogratulować zwycięzcy tylko szkaluje na swojej stronie internetowej.Niech wprowadzi możliwość komentarzy to zobaczy co rawiczanie myślą o nim
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ iżik
10 miesięcy temu ocena: 54%  10
Kto to Pawłowski? To ten gościu co nam zasposorował wschodnia obwodnicę, kilka stacji benzynowych, kilka marketów i wstyd na całą Polskę ze strzelania dla papieża.
~ o jeżu...
10 miesięcy temu ocena: 79%  9
Po co to rondo? Żeby ktoś za szybko przez Rawicz nie przejechał starą DK 36? Wystarczy namalowanie koła i zburzenie wysepek. Jeżeli będzie Klient z listem intencyjnym na mega galerie przy PKP, to przebuduje to skrzyżowanie. Dlaczego MY znowu mamy płacić za fantazję małych ludzi???? Takie ronda malowane to codzienność we Francji czy Szwajcarii. Te Państwa są troche bardziej majętne od Gminy Rawicz. Po co Burmistrz brnie w te projekty? A może ma biuoro projektowe i wtedy jest zasadne to projektowanie? Takie pytanie mnie się nasunęło?
~ WHO IS WHO w
10 miesięcy temu ocena: 65%  8
Kto to jest Pawłowski? To jest gościu, który miał jaja i nie robił z siebie błazna roznosząc kwiatuszki! Jeszcze?
~ Pawlo
10 miesięcy temu ocena: 69%  7
A kto to jest Kubik?? Bo ja nie wiem Karolina. A rondo będzie super. Namalowane pasy na asfalcie.
~ KORMORAN
10 miesięcy temu ocena: 78%  6
A wielki Kubik robi woda na młyn byle tylko dupsko miało ciepło a ludzi ma gdzieś place zabaw stroi Rawicz jak na wystawę a zakłady powstają ale w Lesznie i Gostyniu a ten Animex to jedna wielka bomba i to na tyle
~ Margaryniak
10 miesięcy temu ocena: 62%  5
fitu fitu pitu pitu i już posłodziłeś a pomyśleć nie łaska po co tam teraz będzie potrzebne rondo jak będzie tunel. A pan P robi dokładnie to samo co robił pan K będąc w opozycji. Też mu się nic nie podobało co robił przeciwnik.
~ *
10 miesięcy temu ocena: 79%  4
A po co tam rondo, jeżdżę w tym miejscu często i nie ma potrzeby. Wyrzucone pieniądze, a słaby kierowca i na rondzie będzie miał problemy.
~ Karolina
10 miesięcy temu ocena: 66%  3
A kto to jest ten pawłowski??????????????????
~ bvx
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
wie ktoś może gdzie można znaleźć mapki dotyczące budowy tego tunelu ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RamzesRamzes
10 miesięcy temu ocena: 89%  1
W urzędzie.
R E K L A M A