Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Przejazd kolejowy zamknięty na dłużej. Co z ciągnikami?

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    7.03.2019
Dawid Bela
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. D. Bela

Rawicz. Obwodnica Rawicza. We wrześniu 2013 roku oddano do użytku obwodnicę Rawicza w ciągu drogi krajowej nr 36. Przez lata kierowcy ciągników i pojazdów wolnobieżnych mieli zakaz wjazdu na tę trasę na odcinku od Ronda Sarnowskiego im. Jerzego Zelka do Ronda Załęcze. Zmiany nastąpiły wraz z rozpoczęciem remontu linii kolejowej E59 na terenie powiatu rawickiego.

Pierwotnie, od 6 marca 2018 roku do 6 marca 2019 roku miał być zamknięty przejazd kolejowy na ul. Piłsudskiego. Dodatkowo, obowiązywała zgoda na przejazdy pojazdów rolniczych i wolnobieżnych po krajowej "36" na kilkukilometrowym odcinku. Wydała ją Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Tyle wynika z tablic, zamontowanych przy Rondzie Załęcze. Choć wczoraj się zdezaktualizowały, prawdopodobnie... szybko nie znikną. 

Mamy 7 marca 2019 roku. Zapytaliśmy Alinę Cieślak z GDDKiA, czy kierowcy ciągników dalej mogą korzystać z obwodnicy Rawicza. - Wydaliśmy pozytywną opinię - przyznaje w rozmowie z portalem rzeczniczka poznańskiego oddziału. Na jak długi okres? Na ten moment nie ma ustalonych konkretnych dat. 

Wszystko zależy od wyboru przez PKP PLK firmy, która zmodernizuje linię kolejową pomiędzy Lesznem a granicą województwa dolnośląskiego. Dopiero wtedy nowy wykonawca ma zasiąść do rozmów z GDDKiA o tym, na jaki czas zgoda na przejazd ciągników po fragmencie obwodnicy będzie obowiązywała. 

Docelowo zostanie wybudowany tunel pod linią kolejową w ciągu ul. Piłsudskiego. Wtedy - na krajowej "36" pomiędzy rondami - zakaz zapewne zostanie przywrócony. 

Według ostatnich zapewnień Jarosława Szczepaniaka z PKP PLK, który pojawił się na spotkaniu w Szkole Podstawowej w Masłowie, remont linii kolejowej potrwa do końca 2020 roku. Pisaliśmy o tym TUTAJ. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marcin
5 miesięcy temu ocena: 100%  5
Tylko czy biorą pod uwagę że maszyny rolnicze są duże i zmieszczą się w tunelu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ olo
5 miesięcy temu ocena: 56%  4
Cała S5 dla tiaktolów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ John
5 miesięcy temu ocena: 38%  3
Cała obwodnica powinna być otwarta dla ciągników
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ On
5 miesięcy temu ocena: 86%  2
Chyba cie wali
~ Osa
5 miesięcy temu ocena: 43%  1
Traktory na polne drogi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji