Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Przejazd w Masłowie na razie bez zmian. Budowa tunelu się opóźnia

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    8.02.2018
Dawid Bela
komentarzy 7 ocen 4 / 50%
A A A
 fot. K. Pospiech (archiwum)

Do Urzędu Transportu Kolejowego w ostatnich tygodniach wpływało wiele skarg podróżnych na powtarzające się opóźnienia pociągów na linii Poznań - Wrocław. Prezes UTK, Ignacy Góra, interweniował w tej sprawie u zarządcy infrastruktury, PKP PLK.

Modernizacja na siedemdziesięciokilometrowym odcinku linii kolejowej nr 271 od granicy województwa dolnośląskiego do Czempinia daje się we znaki szczególnie podróżnym. W związku z pracami torowymi (m.in. między Korzeńskiem a Rawiczem oraz Bojanowem a Lesznem) w pierwszej połowie stycznia wprowadzono ograniczenia prędkości na torze obok miejsca robót.

Te ograniczenia nie były uwzględnione podczas tworzenia rozkładu jazdy. Efekt był łatwy do przewidzenia. Doprowadziło to do wielu opóźnień składów przewoźników.  

- "Urząd Transportu Kolejowego wystąpił do PKP PLK o pilne podjęcie działań w celu poprawy punktualności pociągów na  tej trasie. PKP Polskie Linie Kolejowe zapewniły, że ograniczenia są wprowadzane jedynie tam, gdzie jest to konieczne i na są bieżąco usuwane. (...) Aby uniknąć kolejnych utrudnień i opóźnień zarządca infrastruktury nie wyraził zgody na planowane wcześniej zamknięcie torów na stacji Rawicz w okresie od 5 lutego do 10 marca 2018 r." - czytamy na stronie UTK.

Oznaczałoby to, że nie wcześniej niż w marcu rozpoczną się prace na stacji Rawicz. Na luty planowane było rozpoczęcie modernizacji peronu nr 2 i przejścia podziemnego. Opóźnienie ma także budowa tunelu, który ma powstać w miejsce obecnego przejazdu kolejowego na ul. Piłsudskiego.

Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie 11 marca. Na modernizowanym odcinku będzie mniej pociągów pasażerskich. Część ze składów ominie Rawicz. Niektóre z pociągów, pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem, pojadą okrężną trasą przez Ostrów Wielkopolski i Jarocin. 

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Aga
ponad rok temu ocena: 100%  7
Byle był chociaż jeden pociąg rano do pracy dla ludzi którzy pracują we Wrocławiu i jeden normalny powrotny. Nic nie mówię na temat zastepczej jazdy autobusów kd bo to jest dopiero porażka. Raz autobus, raz nie ma autobusu jedzie się bezpośrednio, rano pociągi normalnie dojeżdżają ... tragedia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
ponad rok temu ocena: 100%  6
Do wroclawia z Rawicza przez leszno i ostrow wielkopolski lub przez poznan i ostrow to wielka porazka . Lepiej jednym torem ale z,opuznieniem .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwaq
ponad rok temu ocena: 100%  5
I bardzo dobrze. Objazdy nie są gotowe. Droga redakcjo proponuję pojechać i zdjęcia Fiołkowej, którą ma prowadzić objazd zrobić. Dziura na dziurze, że można samochód uszkodzić, przejazd wąski, że dwa auta razem nie przejadą. Mieszkańcy Masłowa jak postoją 20 minut czekając na pociąg widmo docenią jak mieli dobrze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gfgd
ponad rok temu ocena: 80%  4
"Dziura na dziurze, że można samochód uszkodzić" czyli w sumie tak samo jak na rawickim rynku, rawiczanie są przyzwyczajeni do takich dróg
~ Pracownik
ponad rok temu ocena: 57%  3
Bardzo dobrze na wiosne niech zamkną dopiero i rowerkiem do pracy:-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ On
ponad rok temu ocena: 100%  2
A czy pociągi mogą jechać przez Rawicz wschód? Tam jeszcze są tory chociaż mają zlikwidować...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pkp
ponad rok temu ocena: 93%  1
dopiero co zaczeli ,a juz problemy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A