Przełamanie Rawii

Przełamanie Rawii - Zdjęcie główne

Słabo sezon 2018/2019 zaczęła rawicka Rawia. Na 1. kolejkę do Rawicza przyjechał spadkowicz z IV ligi północnej - GKS Dopiewo.

Od pierwszych minut goście przejęli inicjatywę. Długo utrzymywali się przy piłce, ale klarownych sytuacji nie stwarzali. Drużyna Jerzego Radojewskiego skupiła się na rozbijaniu ataków przyjezdnych. Co jakiś czas rawiczanie zapuszczali się pod pole karne GKS-u, przy okazji kontrataków, ale zagrożenia nie było żadnego. Pierwsza połowa była raczej nudnym widowiskiem i bramek żadnej ze stron nie przyniosła. W drugiej odsłonie obraz gry był bardzo podobny. Również stroną dominującą byli goście, z tą różnicą, że tym razem pokazali skuteczność. Rawia straciła dwie bramki, sama nie strzeliła żadnej i w pierwszej kolejce musiała uznać wyższość rywala.

Na drugą serię gier rawiczanie udali się do Poznania. Meczu z Wiarą Lecha podopieczni Jerzego Radojewskiego także nie będą miło wspominać. Przegrali bowiem 0:3 i na pierwsze punkty nadal musieli czekać. Podczas trzeciej kolejki w Rawiczu zameldowała się inna drużyna z Poznania - Akademia Reissa. Rawia po dwóch porażkach w pierwszych meczach na kolejną nie mogła sobie pozwolić. - Gdybyśmy przegrali trzeci mecz z rzędu, byłoby naprawdę bardzo źle - mówił po spotkaniu trener Rawii Jerzy Radojewski. Rawiczanie od pierwszych minut chcieli narzucić swój styl gry. W pierwszej połowie przeprowadzili jednak tylko jedną skuteczną akcję, którą zakończył Cezary Lorenc.

Jak wyglądał mecz w drugiej połowie, przeczytasz we wtorkowym wydaniu "ŻR".

Rawia Rawag Rawicz - Akademia Reissa Poznań 3:0 (1:0)

1:0 - Cezary Lorenc (28'), 2:0 - Piotr Łoskot (87'), 3:0 - Tomasz Wawrzyniak (90')

Rawia: Sebastian Cieśla - Patryk Wawrzyniak, Tomasz Skrzypczak, Bartosz Materkowski, Patryk Siniecki, Cezary Lorenc, Mariusz Molka, Arkadiusz Wąchała (69'Seweryn Materkowski), Mateusz Pijanowski, (90'Tomasz Wawrzyniak), Oskar Maciejewski (67'Patryk Biegała), Piotr Łoskot (87'Szymon Zaborowski)