Przełamanie Rawii. „Przed nami kluczowe mecze”

Przełamanie Rawii. „Przed nami kluczowe mecze” - Zdjęcie główne

Wiadomości

W końcu zwycięstwo - tak w trzech słowach można opisać ostatni triumf podopiecznych Macieja Maciejewskiego. Rawiczanie pokonali w koszykarskim starciu KS Sudety Jelenia Góra - 84:75.

Droga do piątej wygranej w sezonie nie była usłana różami. Od kilku tygodni, koszykarze Rawii Rawicz mieli bowiem problem z pokonaniem swoich przeciwników. Dodatkowo, spotkania często kończyły się różnicą tylko jednego punktu. Wniosek? Drużynie Maciejewskiego brakowało naprawdę niewiele do tego, aby sukcesywnie dokładać „cegiełkę” i obudować się w tabeli rundy zasadniczej. Przełamanie przyszło jednak w porę i Rawia powalczyła o kolejne ligowe punkty.

Sobotni mecz pomiędzy ekipą z Rawicza a jeleniogórskimi Sudetami od początku był bardzo wyrównany. W jego pierwszej części gospodarze, co prawda, pokonali rywali, ale dość nieznacznie, bo tylko 30:26.

Warto jednak zaznaczyć, że podopieczni Macieja Maciejewskiego już z ośmiopunktową przewagą schodzili na przerwę. To wróżyło, że w kolejnych kwartach mogą powoli przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę. Rawiczanie na drugą połowę meczu wyszli w bojowych nastrojach i sukcesywnie utrzymywali wypracowaną w poprzednich częściach przewagę aż do jego końca.

- Po pechowych porażkach w ostatnich meczach przełamujemy się w meczu z Sudetami. Gratulacje dla drużyny. Mecz od początku pod naszą kontrolą. Byliśmy lepsi i zasłużenie wygraliśmy. Przed nami kluczowe mecze - podkreśla Maciej Maciejewski, trener Rawii, która jest obecnie uplasowana na 11. miejscu w tabeli.

Do wyprzedzającego ją wrocławskiego Gimbasketu traci tylko dwa punkty, a do lidera - Weegree AZS Politechniki Opolskiej - aż 11. W najbliższym czasie dowiemy się, czy drużyna z Rawicza w końcu przestawiła swój tryb na zwycięstwa i będzie próbowała wzbić się jeszcze wyżej.

RKKS Rawia Rawag Rawicz - KS Sudety Jelenia Góra (84:75)
Kwarty
: 30:26, 20:16, 21:15, 13:18.
Punktowali: Maciej Muskała - 11 (3x3, 6zb, 5as, 1p, 1bl), Szymon Maciołek - 6 (3as), Bartłomiej Rodak - 15 (2x3, 5zb, 3as, 1p), Miłosz Olejniczak - 2 (1zb, 2as, 2p), Bartosz Zając 8 (2x3, 8zb, 6as), Ernest Wacyra - 0 (1as, 1p), Wiśniewski - 11 (6zb, 2as), Kacper Kurkowiak - 8 (1x3, 5zb, 2as, 1p), Aleksander Styła - 13 (3x3, 5zb, 1p), Mateusz Popiel - 2, Adam Staśkowiak - 8 (2x3, 4zb, 1as, 1p).