Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Przelew zagraniczny – zakupy za granicą nigdy nie były prostsze!

ponad rok temu    11.05.2017
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 2 / 0%
A A A

Zagraniczne sklepy internetowe kuszą oryginalnymi towarami i atrakcyjnymi cenami. Przelew z konta złotówkowego na konto w obcej walucie jest obarczony wysokimi kosztami samego przewalutowania i dodatkowych prowizji za przeprowadzenie transakcji. Z kolei posiadanie konta walutowego może wiązać się z opłatami za jego prowadzenie, a ponadto wymaga dokonania wymiany waluty przed zakupami. Co zrobić, aby zakupy były korzystne i bezproblemowe?

R E K L A M A

Konto walutowe – czy zawsze jest potrzebne podczas zakupów zagranicznych?

Kantory internetowe, w porównaniu z bankami i kantorami stacjonarnymi, oferują korzystniejsze warunki wymiany walut. W związku z systematyczną aktualizacją kursów – średnio co 10 sekund – nie muszą posługiwać się wysokim spreadem w celu finansowego zabezpieczenia przed ewentualnymi wahaniami na rynku walutowym. Im niższy spread, czyli różnica między kursem kupna i sprzedaży waluty, tym korzystniejsza cena dla klientów. Spread w bankach utrzymuje się na poziomie 5-7%. Kantory stacjonarne mają lepszą ofertę, ponieważ kształtuje się w okolicach 2,5%. Kantory internetowe są bezkonkurencyjne, gdyż różnice w cenach kupna i sprzedaży walut wynoszą zwykle 0,2-1%, ale jeszcze do niedawna ich wadą była konieczność posiadania konta walutowego. Każdy, kto chciał zrobić zakupy za granicą musiał przekazywać środki z konta złotówkowego, które e-kantor przewalutowywał, a one trafiały na konto walutowe i posługując się nim można było dopiero robić zakupy zagraniczne bez ponoszenia nadmiernych kosztów. W przypadku zakupów w różnych walutach rodziło to konieczność dysponowania kilkoma kontami walutowymi, co jest szczególnie kłopotliwe, jeżeli zakupów zagranicznych nie dokonuje się systematycznie. Obecnie istnieje jednak usługa, która gwarantuje możliwość zamówienia produktów w EUR, USD lub innej walucie bez konieczności zakładania konta w danej walucie i jednocześnie z pominięciem wysokich opłat generowanych w przypadku bezpośredniego przelewu z konta złotówkowego. Wystarczy skorzystać z nowej usługi kantoru internetowego dostępnej pod tym adresem: https://internetowykantor.pl/jak-to-dziala/przelewy-zagraniczne/

Jak przesłać pieniądze za granicę?

Przelew zagraniczny za pośrednictwem kantoru internetowego przesyła się w prosty sposób. Wystarczy podać imię i nazwisko odbiorcy lub nazwę firmy, adres odbiorcy oraz walutę, w jakiej jest prowadzony rachunek odbiorcy i nr konta czyli IBAN. Numer rachunku może składać się z różnej ilości znaków, ale najczęściej składa się z poniższych elementów:

  • kod kraju (2 litery),
  • suma kontrolna (2 cyfry),
  • kod banku i oddziału,
  • numer właściwy rachunku.

Państwa takie jak Australia, Kanada i Rosja nie spełniają warunków IBAN i w takiej sytuacji należy podać główny numer rachunku, a także kod SWIFT oraz Branch Code. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu należy podać również swoje dane zgodne z dokumentem tożsamości.

Szybka realizacja przelewów zagranicznych

Konieczność oczekiwania na przewalutowanie środków finansowych z konta złotówkowego na konto walutowe sprawiała, że zakupów nie można było zrobić szybko. Teraz, wysyłając przelew bezpośrednio na konto sklepu lub innego zagranicznego odbiorcy, skracamy sobie czas transakcji. W przypadku płatności w EUR i USD przelewy mogą trafić na wskazane konto nawet w dniu przelewu.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A