Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Przetarg na planty. Inwestycja podzielona na osiem pakietów

› Aktualności ponad rok temu    3.02.2018
Karol Pospiech
komentarzy 61 ocen 46 / 48%
A A A
 fot. archiwum portalu

Do 14 lutego można składać oferty w przetargu na rewitalizację rawickich plant. Jedna z największych tegorocznych inwestycji obejmuje wymianę nawierzchni, przebudowę zejść, fontanny, montaż nowych ławek i tablic informacyjnych. Wymieniona ma zostać także kanalizacja w rejonie Szkoły Podstawowej nr 3.

Jak podaje Centrum Informacyjne Burmistrza, przetarg został podzielony na osiem pakietów, w ramach których mają zostać wykonane poszczególne prace.

R E K L A M A

Rozpisujemy przetarg aż na osiem elementów, aby łatwiej było znaleźć ewentualnych wykonawców. To bardzo prestiżowa inwestycja, szczególnie, że jej rezultatem ma być wyeksponowanie piękna rawickich plant (...) - zaznacza burmistrz Grzegorz Kubik.

Nowa nawierzchnia zostanie wykonana z minerałów. Poprawione będą również murki oporowe w części plant, a zejścia na jezdnie zmienią swoją lokalizację tak, aby nie wychodziły na skrzyżowania. Fontanna z niedźwiedziem zostanie przebudowana oraz uzyska funkcje multimedialne. Będą także nowe ławki i kosze na śmieci. Pojawią się tablice informacyjne, na których umieszczone zostaną m.in. informacje historyczne.

W ramach przetargu gmina chce przebudować kanalizację deszczową w rejonie Szkoły Podstawowej nr 3. Dobudowane zostaną dodatkowe przykanaliki. - Podczas spotkania z mieszkańcami tej części miasta zadeklarowałem, że podczas rewitalizacji plant postaramy się zmniejszyć problem zalewania pobliskich ulic. W 2017 roku został opracowany projekt, a w 2018 wykonamy prace - dodaje włodarz.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 22 głosów: 46 (48%) 24 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (62)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Czekamy
ponad rok temu ocena: 0%  62
Inwestycja bardzo potrzebna. I się uda podobnie jak 40 innych z ubiegłego roku http://www.rawicz.pl/urzad-mie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dotowany.
ponad rok temu ocena: 100%  61
Jiżik ty wiesz co to pozyskane dotacje? Czy choć 1 zł został pozyskany od prywatnygo sponsora? Nie te wszystkie pieniądze to nasze podatników złotówki, tyle że krążą jako różnego rodzaju dotacje, fundusze,przez różne urzędy i ministerstwa po to aby rzesze urzędników miało co robić.Dlateg wymyślają jakieś składanie wniosków i inne skomplikowane procedury. Im tych procedur więcej tym urzędnikom żyje się lepiej. A nam nawijają makaron na uszy jak to się napracowali pozyskując dla nas NASZE pieniądze. Ktoś kiedyś mądrze powiedział że z każdej publicznej złotówki 50 gr znika w kieszeniach urzędników.
~ jiżik
ponad rok temu ocena: 0%  60
Te inwestycje to konkrety. Do tego dodać należy ponad 30 mln pozyskanych dotacji, tylko w jednej, niecałej kadencji
~ do czekamy
ponad rok temu ocena: 100%  59
Marzenia i obiecanki nie kosztują.
~ piñcet pakietów
ponad rok temu ocena: 100%  58
Bez kozery powiem ze piñcet.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ masza
ponad rok temu ocena: 60%  57
Jedno pytanie: czy na plantach pojawią się ubikacje dla spacerujących?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kibel
ponad rok temu 56
Ponoć mają być na targowisku wyremontowane i udostępnione
~ ...
ponad rok temu ocena: 67%  55
przecież drzewa są
~ mieszkaniec Rawicza
ponad rok temu ocena: 65%  54
To kolejna beznadziejna decyzja burmistrza. Nic nowego. Do tego już zdążył nas przyzwyczaić. :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do też mieszkańca
ponad rok temu ocena: 100%  53
Widać że jesteś mocno umoczony(a) w te propagande sukcesu bo nieźle potrafisz manipulować słowem : nie niwe przedszkole na Sarnowskiej a wyremontowany budynek po żłobku.Park na górkach!!! W mieście dziurawe chodniki a ktoś sobie spacerniak w lasku robi. Sukces, wybrukowano las. Urządzenia fitnes na plantach? Tłok na nich że przejść nie można.Wysoki Poziom DK to określenie względne bo o gustach się nie dyskytuje tak jak i o poziomie sztuk serwowanych przez placówkę.Tobie może się podobają.Dlatego lepiej powiedzieć że jakoś działa.Natomiast szczycenie się odnowieniem elewacji czy remontem hali w szkole zakrawa trochę samochwalstwem a jest to poprostu za....y obowiązek gminy i urzędu. Zatrudniamy ich i za to im płacimy.Dobrze że jesteś takim zorientowanym hejterem.
~ Też mieszkaniec Rawicza
ponad rok temu ocena: 0%  52
Oby więcej takich "beznadziejnych decyzji" dzięki nim mamy nowe przedszkole na Sarnowskiej, nową halę sportową przy SP 4, wyremontowaną elewację SP1, wybudowaną Wrocławską w Dębnie ,kilka placów zabaw i park na górkach, wyremontowaną salę gimnastyczną przy SP3, urządzenia fitness na Plantach i w parku i Dom Kultury działa na wysokim poziomie . Oby tak dalej, bo zdążył nas przyzwyczaić do tego , że za tych władz dużo się dzieje dobrego.I widzisz niezorientowany hejterze mam zupełnie inne zdanie.
~ podsumowanie
ponad rok temu ocena: 79%  51
"Gdybyśmy mieli blachy, to byśmy produkowali konserwy. Ale nie mamy mięsa." ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sienkiewicza
ponad rok temu ocena: 38%  50
Ja wiem jedno poprzednik nic o rewitalizacji plant nie wspominał centrum miasta miał głęboko w.......a i o inwestorach jakoś cicho było co by nie mówić idzie ku dobremu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ idzie
ponad rok temu ocena: 69%  49
Ty wiesz jedno? Ty nawet tego nie wiesz! :-) Idzie ku dobremu? Ba! Idzie!!! Stary! Pisząc swą myśl złotą stałeś na skraju przepaści. Od tej pory zrobiłeś ogromny krok naprzód! ;-)
~ masza
ponad rok temu ocena: 100%  48
Czy taki podział na osiem pakietów i tym samym, prawdopodobnie aż ośmiu wykonawców to dobry pomysł? Czy nie będzie problemu z koordynacją prac? Czy ci wykonawcy nie będą sobie wzajemnie przeszkadzali?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Masza
ponad rok temu ocena: 100%  47
A jak mieliby sobie przeszkadzać? Jak jeden np.zajmie się remontem wiat koło DK a inny nawierzchnią Plant. Dobry pomysł
~ przedsiebiorca
ponad rok temu ocena: 21%  46
bardzo rozsadna decyzja bo jednego z tyloma podwykonawcami by nie znalezli
~ Sasza
ponad rok temu ocena: 44%  45
Wydaje mi się że tak biorąc pod uwagę sytuację na rynku pracy.
~ PRAcodawca
ponad rok temu ocena: 43%  44
Tutaj dobrze komentujecie, tak trzymać, a podniesiemy wam stawkę za komentarz. Można by jeszcze o tych korzeniach drzew coś dopisać, a i hejtu na Kubika jest trochę za mało. Poprawcie to, moi PRAcownicy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PRA - SRA
ponad rok temu ocena: 63%  43
Do PRAcodawca. Z psychologicznego punktu widzenia, to już nerwica natręctw. Może petycja do starostwa w sprawie tablic rejestracyjnych? Hmm! Dlaczego na każdej jest PRA a nie SRA... ;-) Czas na kulturę wyższą. Inżynier światła purpurowy? Hmm. A! "Zegarmistrz Światła purpurowy" tak to leciało! ;-)
~ Who you
ponad rok temu ocena: 24%  42
Jak trzeba być chorym z nienawiści żeby być przeciw tej inwestycji podpiszcie się z imienia i nazwiska to wyrobicie sobie opinię w mieście na zawsze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Smiechłem x2
ponad rok temu 41
Przegrani kąsają przed wyborami .No fakt inwestycje im nie pasują .No fakt to musi boleć. Ponad 40 inwestycji tylko z 2017 roku a tu jeszcze Planty wyremontują i na zadaszenie orlika przy SP1 jeszcze dostali , no i hala sportowa przy SP4 będzie skończona. Cóż tylko hejt pozostał oczywiście anonimowy bo przeciwnicy oficjalnie to się inwestycjami Kubika chwalą i wstawiają #budujemy rawicz więc pk raz kolejny" śmiechłem"
~ Do obatel nie świata
ponad rok temu ocena: 25%  40
O czym ty piszesz człowieku. Jaką nienawiść. I mów za siebie . W krótkim czasie za Kubika wykonano kilkadziesiąt inwestycji . Pozyskali również rekordową kwotę środków unijnych. Nic nie zostało spartolone . To twój hejterski punkt widzenia .I dobrze że Kubik robi porządek z tym całym rawickim syfem. Twoje hejty są już nudne. I fakt podpisz się chory z nienawiści człowieku. Podajesz Ratusz jak jakaś katarynka jeden z drugim a remont tej zaniedbanej budy jest faktem.I co z tego, że poprawki były takie rzeczy się zdarzają ale elewacja zrobiona, dach zrobiony , okna, drzwi , pomieszczenia na górze, łazienki .Dawajcie sobie te linki z ŻR .I pamiętaj SR nie jest partią ani PO ani PIS i jest Silny a słaby i sfrustrowany jak tacy jak ty.
~ kuchnia, niby nic, a jednak
ponad rok temu ocena: 25%  39
Co ma kuchnia do inwestycji? Wiem, że dla ciebie nic! Pomyśl, wiem trudne zadanie! Remontujesz/termomodernizujesz/rewitalizujesz swój dom. Finał projektu, kuchnia jest piękna, taka amerykańska, taka wypasiona! Miód! I co? Posiłki dowozi catering! Dlaczego? No właśnie zadaj sobie to pytanie i spróbuj uzyskać odpowiedź. Dodatkowe pytanie, czy są jeszcze takie "kuchnie"? Rozumiesz?
~ do 100%
ponad rok temu ocena: 81%  38
Robicie za moje pieniądze więc róbcie tak żeby nie trzeba było tego krytykować. Natomiast krytykowanie po zakończeniu prac to już tak zwana musztarda po obiedzie. Jak już coś spieprzone to solenie nie pomoże. A z tymi nierobami daj sobie spokój bo lepiej nic nie robić niż narobić bałaganu pracusiu ty silny.
~ do inżynierka vel statystyka
ponad rok temu ocena: 36%  37
Chciałeś wiedzieć, więc podałem ci 40 inwestycji i rok. Szczena ci opadła, więc zmieniasz temat na jakąś kuchnię w przedszkolu. Tobie płacą od komentarza, czy od jego jakości?
~ 100 %
ponad rok temu ocena: 30%  36
Zgadzam się w 100% najwięcej do powiedzenia i krytykowania mają zawsze ci co w życiu mało czego dokonali nieroby jedne, przynajmniej nie przeszkadzajcie krytykujcie sobie po zakończeniu prac.
~ 100 %
ponad rok temu ocena: 25%  35
Zgadzam się w 100% najwięcej do powiedzenia i krytykowania mają zawsze ci co w życiu mało czego dokonali nieroby jedne, przynajmniej nie przeszkadzajcie krytykujcie sobie po zakończeniu prac.
~ inżynier
ponad rok temu ocena: 67%  34
He, he, he! Oto inwestycje tylko w 2017, czyli w poprzednich latach nic się nie działo? A robi to społecznie, czy dostaje za to wynagrodzenie i podwyżkę? http://www.rawicz24.pl/artykul... Ratusz jest kontynuacją i wpisuje się w listę dokonań 2018 roku! To jest sukces! ;-) http://www.rawicz24.pl/artykul... A pieniądze są nasze-podatników, czy prywatne burmistrza? Kuchnia w przedszkolu jest od tego, żeby w niej gotować, czy służy do wydawania posiłków? Inwestycje w Rawiczu? Prusice, przykład pierwszy z brzegu http://www.umwd.dolnyslask.pl/... Prusice maja ponad 2 tys. mieszkańców, Rawicz ponad 20 tys. przelicz! Jeszcze?
~ Samo za siebie
ponad rok temu ocena: 22%  33
Oto inwestycje tylko w 2017. https://esesja.pl/zalaczniki/1...
~ statystyk
ponad rok temu ocena: 69%  32
Do samo za siebie. Kubik zrobił w ciągu roku 40 inwestycji? Dawaj! Jakie to inwestycje, który to rok?
~ samo za siebie
ponad rok temu ocena: 21%  31
kubik zrobił w ciagu roku 40 inwestycji. To mówi samo za siebie
~ do Who you
ponad rok temu ocena: 71%  30
Do Who you Pamiętasz??? To o remoncie ratusza „Warto, aby mieszkańcy zobaczyli na własne oczy ogrom prac remontowych w tym obiekcie. Myślę, że mają oni prawo do obiektywnej informacji i zweryfikowania nieprawdziwych oskarżeń i plotek.” http://www.rawicz.pl/attachmen... sesja walentynkowa z 14 lutego 2017 roku! I co było w grudniu 2017??? "Rok od oficjalnego zakończenia remontu, który pochłonął prawie 670 tys. zł, w rawickim ratuszu... skuwają tynki. Byliśmy tam z kamerą." http://www.rawicz24.pl/artykul... Sorry, taki nick wybrałeś „Who you” chcesz jeszcze, cytaty czekają??? Nikt racjonalnie myślący nie jest zwolennikiem "stagnacji gospodarczej"! Wszyscy, którym bliski jest Rawicz chcą dla niego jak najlepiej! Chcesz usłyszeć o "ogromie prac" wykonanych podczas rewitalizacji plant??? Bo ja nie!!!
~ Obatel nie świata
ponad rok temu ocena: 74%  29
Tu nie ma nikogo przeciwko tej inwestycji !! Ludzie się tylko obawiają jej spartolenia jak wielu innych robionych przez silnych inwestycji. A tak generalnie mówiąc bez ogródek to są przeciw Kubikowi i Silnemu Regionowi. Już dość dali się ludziom we znaki to dlatego jest jak jest. To oni tą nienawiść i podział społeczeństwa Rawicza zainicjowali. Kiedyś wszyscy mieszkańcy mieli jednego przeciwnika "Pana Tadeusza " i trzymali się razem a teraz to nawet w rodzinach się poróżnili. To takie PiSowskie. Brawo Silny Region.
~ "ogrom prac" i pusty plac
ponad rok temu ocena: 83%  28
Planty obejmie "ogrom prac"? Koncertowo spieprzą "rewitalizację"?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kola
ponad rok temu ocena: 25%  27
A dlaczego niby jesteś pewny że spieprzą. Znasz się na tym?
~ do nieudolnych z regionu
ponad rok temu ocena: 78%  26
Zrezygnujcie z dalszych, nieudolnych i agresywnych rządów. Do takich zadań trzeba mężczyzny, a nie baby z wąsem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jakieś jaja
ponad rok temu ocena: 100%  25
Tak a najlepiej z gwizdkiem albo aparatem foto.
~ do kolesia powyżej
ponad rok temu ocena: 40%  24
Weź se zjedz snikersa
~ Do kk
ponad rok temu ocena: 29%  23
Ty na pewno nie jesteś z Rawicza jak nic nie wiesz o inwestycjach. Planty miały być remontowane w tej kadencji to nic dziwnego że je mają remontować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kk
ponad rok temu ocena: 76%  22
Wybory na jesieni więc trzeba pokazać, że coś się robi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nierok
ponad rok temu ocena: 75%  21
Pewnie dlatego co roku od początku robi inwestycje na plantach
~ do Hh
ponad rok temu ocena: 73%  20
Krzyk nie krzyk ale rację ma !!! Czasem trzeba coś wykrzyczeć bo normalnego głosu ludu nie słychać w ELYTACH.
~ Hh
ponad rok temu ocena: 29%  19
Opanuj krzyk
~ czterokrotnie...?
ponad rok temu ocena: 70%  18
„Trzykrotnych umarłych kirkutu: śmiercią, rozbitym nagrobkiem, zapomnieniem", Piotr Matywiecki („Kalkomania”). Panie burmistrzu, proszę pamiętać o tym…
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cięty
ponad rok temu ocena: 100%  17
Już tu cięli jak chłop zboże.Są żałośni.
~ !!!
ponad rok temu ocena: 100%  16
Tutaj niczego nie wytniecie? WOLNE MEDIA? WOLNE ŻARTY!
~ moszek
ponad rok temu ocena: 33%  15
do do moszek Czy ty wiesz co dzieje się z grobami na katolickich cmentarzach po upływie lat i nieopłaceniu ? nie wiesz to spytaj proboszcza. To po co z kirkutami wylatujesz.
~ do moszek
ponad rok temu ocena: 55%  14
Na czasie. Część plant utwardzona jest rozbitymi nagrobkami. Jeżeli uważasz, że jest to w porządku i może tak zostać, to przynieś nagrobki swojej rodziny, utwardzą nimi planty i drogi.
~ moszek
ponad rok temu ocena: 45%  13
A ty co z tymi kirkutami wyleciałeś, czyżby temat na czasie ? kirkuty były w Rawiczu to je społeczeństwo na kamienie rozebrało , place i drogi utwardzili .
~ Ania
ponad rok temu ocena: 88%  12
Prace archeologiczne też będą przeprowadzane???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Archeolog
ponad rok temu ocena: 8%  11
A ty te prace przeprowadziłeś czy klaskałeś poprzednikom
~ Archeo.
ponad rok temu ocena: 92%  10
Tak i to na szeroką skalę.
~ XYZet
ponad rok temu ocena: 71%  9
Jest 8 czyli 4x2 a bylo obiecane 4x4 czyli 16.Gdzie jest pozostałe 8?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Plantowy
ponad rok temu ocena: 85%  8
Remont, rewitalizacja, upiększenie super sprawa, tylko obawiam się uszkodzenia systemów korzeniowych drzew . Scisły nadzór dendrologa nad pracami, jak nieodpowiednio robili widać było przy zakładaniu lamp uszkadzali korzenie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do plantowy.
ponad rok temu ocena: 92%  7
Jak wybiorą najtańszych patałachów to nie będą zwracać uwagi na drzewa, byle do przodu. Niestety to są jyż stare drzewa i ingerencja w system korzeniowy może się dla nich zakończyć źle. Wystarczy popatrzeć gdzie padły drzewa, w miejscach gdzie kopano i coś budowano. Myślę że ktoś odpowiedni będzie to nadzorował.
~ Rwiczanin
ponad rok temu ocena: 91%  6
Naszym plantom się to należy są najpiękniejsze w Polsce.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pesymista.
ponad rok temu ocena: 85%  5
Jeżeli są najpiękniejsze to po co przy nich grzebać. Po tym lifcie mogą już nie być najpiękniejsze w Polsce. Oby nie przekombinowali. Pięknem tych plant są drzewa i o nie powinniśmy dbać.
~ abc
ponad rok temu ocena: 84%  4
do plantowy konserwator już się popisał przy remoncie ratusza patrz stare zdjęcia gdzie są kraty zabytkowe z okien pewnie na złomie
~ makaron
ponad rok temu ocena: 71%  3
Mądre słowa, choć z drugiej strony jak przeprowadzić kabel wzdłuż plant na określonej głębokości nie niszcząc przy tym korzeni? Sprawa wydaję się przegrana po stronie natury choć dla chcącego nic trudnego..
~ Plantowy
ponad rok temu ocena: 64%  2
Do kks, nic nie piszą żeby mieli zabetonować a i konserwator zabytków chyba by nie pozwolił na to.
~ kks
ponad rok temu ocena: 82%  1
Masz rację że nasze planty są jedyne i najładniejsze ale niech zrobią to porządnie a nie zabetonować wszystko i już
R E K L A M A
R E K L A M A