Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Przewrócił się na drodze. Na pomoc ruszyli kierowcy...

› Aktualności› Na sygnale 9 miesięcy temu    13.06.2018
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. K. Skrzypczak - oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu

66-latek upadł na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Sienkiewicza w pobliżu skrzyżowania z Wałami Poniatowskiego. Mężczyzna doznał urazu głowy. Obojętni nie pozostali kierowcy. Ruszyli mu na pomoc i wezwali służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15.30. - Z pomocą poszkodowanemu pospieszyli przejeżdżający tamtędy kierowcy. O incydencie powiadomiono dyspozytora medycznego. Na ratunek przyjechali także rawiccy strażacy, których siedziba mieści się zaledwie 250 metrów od miejsca wypadku - zaznacza mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu. Dodaje, że strażacy zabezpieczyli teren, a następnie opatrzyli ranę głowy, unieruchomili szyjny odcinek kręgosłupa, ułożyli na noszach, okryli kocem termicznym i wspierali psychicznie poszkodowanego do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Ostatecznie, decyzją załogi karetki, 66-latek trafił do szpitala.

- W opisywanej sytuacji na uwagę zasługuje właściwa reakcja świadków zdarzenia. Jak relacjonował jeden z nich, początkowo można było domniemywać, że mężczyzna przewrócił się, gdyż znajduje się pod wpływem alkoholu. Prawda okazała się zupełnie inna - relacjonuje mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak. Przyczyną upadku była choroba rawiczanina. - Nie przechodźmy obojętnie obok człowieka leżącego na ulicy czy w parku albo śpiącego na ławce. Zareagujmy - może uratujemy komuś życie - apeluje oficer prasowy rawickich strażaków.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Chuck Norris
  9 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Brawo!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A