Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Radny ma pomysł na walkę ze smogiem

› Aktualności 5 miesięcy temu    2.01.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 15 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. archiwum

Miejska Górka. Radny Mirosław Śmierzchała i jednocześnie sołtys Roszkowa na ostatniej sesji rady miejskiej nawiązał do tematu gospodarki śmieciowej. Ma pomysł, jak zmniejszyć ilość odpadów spalanych przez mieszkańców gminy, w sposób nielegalny, w domowych piecach.

- Nasza gmina jest gminą rolniczą, więc są też odpady tego rodzaju, których nie można traktować jako komunalne i wrzucać ich do kubłów. Jest więc coraz większy problem z ich usuwaniem w sposób legalny - zaznaczał radny.

Zapytał więc burmistrza, czy byłaby możliwość poszerzenia przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego swojej działalności o odpłatne przyjmowanie odpadów rolniczych (np. folie od sianokiszonki i pryzmowe, folie ogrodnicze i budowlane, worki po nawozach, paszy).

- Są takie firmy, które to odbierają i część mieszkańców z tego korzysta. Ja od ponad 10 lat pomagam mieszkańcom Roszkowa w przekazywaniu odpadów i u nas znikoma ich część jest usuwana w sposób nielegalny, a większość jest przekazywana uprawnionym podmiotom – przekonywał Śmierzchała.

- Gdyby KZGRL takie rozwiązanie mieszkańcom umożliwił i połączonoby to z odpowiednią akcją informacyjną, myślę że część mieszkańców by z tego skorzystała, a my wszyscy byśmy oddychali czystszym powietrzem – zaznaczył.

Burmistrz Karol Skrzypczak obiecał, że rozwiązanie to omówi z władzami komunalnego związku.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Czytam że zrozumieniem
5 miesięcy temu ocena: 25%  15
Sorki ale czy w artykule nie chodziło o M.Górkę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dobrze czytasz, brawo !!!
5 miesięcy temu ocena: 100%  14
Ale problem dotyczy wszystkich, jest to problem globalny, więc warto poruszyć temat. A co coś uderzyło coś w ciebie, rozumny czytaczu (ko).
~ " Dymiący Fort "
5 miesięcy temu ocena: 100%  13
Wystarczy zrobić spacer ul. Świętojańską i przejść drogą do zbiorników wodnych na poligonie. Można zobaczyć jaki dym unosi się nad działkami, nad tymi niby altankami. To nie jest "Zielony Fory " to już jest Dymiący Fort. Czy nic nie można z tym zrobić ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taka hipokryzja.
5 miesięcy temu ocena: 67%  12
Najgorsza w tym wszystkim jest hipokryzja niektórych ludzi z establishmentu. Prowadzą akcje propagandowe pid tytułem " Mamo tato chcę oddychać czystym powietrzem" a za chwilę kupuje sobiw Audi A4 z ponad dwulitrowym dieslem z przebiegiem 450 tysięcy. Inna pani śmiga w pojedynkę suvem z dieslem o pojemności powyżej 3 tys.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hipokryci
5 miesięcy temu ocena: 90%  11
Łapki w dół, do roboty. Możecie negować, ale to niestety prawda jest.
~ obled mody w lbach
5 miesięcy temu ocena: 100%  10
nie tak dawno wszyscy palili weglem i co tam było nikt nie płakał o smog..... to co sie teraz dzieje to schiza .......... jeden wulkan na swiecie jak wybuchnie wiecej wyemituje niz wszystkie kominy w polsce na 100 lat!!!!! co siedzi w tych głowach ...........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Makfin
5 miesięcy temu ocena: 36%  9
Wystarczy powrócić do starych rozwiązań i na takiej wiosce postawić kotłownie która będzie ogrzewała całą wieś i dym poleci z 1 komina a nie z każdego mieszkania czy domu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ?
5 miesięcy temu ocena: 100%  8
i co to da ????? jeden musi ogrzac tyle co wszyscy napala ? nielogiczne ?
~ Chrobry
5 miesięcy temu ocena: 100%  7
Stare rozwiązania , już takie były stosowane za Mieszka I we wsiach stały elektrociepłownie a w większych grodach były elektrownie jądrowe . Już nic nie jest tak jak kiedyś.
~ Jola
5 miesięcy temu ocena: 95%  6
A może gmina uruchomiłaby interaktywną mapkę miasta, na której można by było zaznaczać wyjątkowo uciążliwe kominy. W Rawiczu jest ich kilka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Co ci to pomoże
5 miesięcy temu ocena: 33%  5
Ty sama jesteś taka mapka interaktywna
~ Dobrzpolicz
5 miesięcy temu ocena: 33%  4
Czy ktoś wreszcie, to powie że dymiące kominy gospodarstw domowych to mały promil w produkcji ogólnokrajowej . Tak samo silniki diesla w osobówkach , to nic z tirami i statkami napędzananymi mazutem. Ta cała propaganda , to temat zastępczy. Huty , elektrociepłownie to jest realny problem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie dla diesli w osobówkach
5 miesięcy temu ocena: 45%  3
Pewnie masz "Ałdi A śtery" i godosz że dizel w osobówce to nie problym. Są już miasta które diesli nie wpuszczają. Powiedz po co ci w osobowym samochodzie diesel i to dużej pojemności. Po co auta typu suv. Zaraz powiesz że mnie nie stać to zazdroszczę.
~ Sam
5 miesięcy temu ocena: 88%  2
Jak będą mieli płacić to napewno nie będą tego segregować ( chyba że dostaną dopłatę )
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Raw
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Ja mam pytanie jak jest z rawickimi skladami weglowymi nie dosc ze nie sa przykryte plandekami to jeszcze waga nie zgadza sie