Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Ranking "Perspektyw". Są w nim szkoły z powiatu rawickiego

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    10.01.2019
Dawid Bela
komentarzy 8 ocen 3 / 0%
A A A
ZSZ w RawiczuZSZ w Rawiczu fot. archiwum portalu

Trzy szkoły średnie z powiatu rawickiego zostały uwzględnione w rankingu miesięcznika "Perspektywy". Tylko Technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu uplasowało się w czołowej pięćdziesiątce placówek w Wielkopolsce.

W Rankingu 2019 analizowano wyniki 2.126 liceów ogólnokształcących oraz 1.731 techników (bez szkół dla dorosłych). Szkoły musiały spełnić tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2018 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki - przedmiotów zdawanych obowiązkowo, musiały być nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Kryteria Rankingu Liceów 2019 to: sukcesy w olimpiadach (30 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. 

Kryteria Rankingu Techników 2019 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc.) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.).

Opublikowano wykaz 1.000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników. Z tabel można odczytać również, która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, która spada, a która plasuje się coraz wyżej w zestawieniu.

Jakie wyniki uzyskały szkoły w powiecie rawickim? W rankingu techników 36. lokatę w Wielkopolsce (410. w kraju) zajęło Technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu. W porównaniu do ubiegłorocznej edycji poprawiło swoją pozycję w województwie o 20 miejsc. 

W rankingu liceów poza czołową 50. w Wielkopolsce znalazły się I LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu oraz LO im. Jana Pawła II w Jutrosinie. Zajęły odpowiednio: 823. i 932. miejsce w kraju.

Szczegóły na portalu: www.perspektywy.pl/portal

+ 0 głosów: 3 (0%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ abs
5 miesięcy temu ocena: 100%  8
Panie Starosto ma Pan wyraźną opinię (sugestię) co należy zrobić z dyrekcją.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janka
5 miesięcy temu ocena: 94%  7
Może w końcu ktoś zajmie się dyrekcją w LO i nauczycielami nauk ścisłych!!!! Wyniki są żenująco niskie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanin
5 miesięcy temu ocena: 95%  6
Od czasu przejęcia kierownictwa I LO przez obecną dyrekcję poziom nauczania w placówce spadł niezwykle drastycznie - wnioski nasuwają się same....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sdfbgn
5 miesięcy temu ocena: 95%  5
Coś I LO kiepsko. Za moich czasów -dyr. Kopiczyński , z-ca K.Wróblewski - to była szkoła. Kiepska kadra i dyrekcja? Bo młodzież chyba mamy zdolną..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abc
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
Pamiętne czasy. Tyle wspomnień. Zdolna młodzież jest nadal tylko ginie w masie młodzieży nie widzącej przyszłości i nie mającej planów, której życie toczy się poza murami szkoły a do niej kazali im rodzice chodzić bo przecież iść do zawodówki to wstyd.Nareszcie kończą się gimnazja!!! Kto ma dzieci lub wnuki po gimnazjum to wie. Dzieci są zagubione. Nie mają pojęcia co miałyby robić to idą do liceum a potem bez zawodu zdziwione trafiają jako siła robocza najniższego szczebla do potentata i zdziwieni jak wygląda życie. Można powiedzieć ofiary ambicji rodziców.
~ Hehe
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
No i co Dyrekcja I LO pewnie też pęka z dumy!!! Zresztą kto tam myśli? Dyrekcja myśli jak sobie nauczycieli podporządkować. Słabi są i tyle.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
Niech ten ranking da do myślenia i spowoduje, iż ktoś wreszcie zwróci uwagę na Dyrekcję I LO i jej poczynania ( właściwie ich brak)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ absolwent
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Brawo dyrekcja I LO - niżej już spaść nie można.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji