Rawia ogrywa Piasta na „Grota”

Rawia ogrywa Piasta na „Grota” - Zdjęcie główne

Rawicka Rawia w obecnym okresie przygotowawczym po raz pierwszy miała okazję zaprezentować się przed własną publicznością. Podopieczni Radojewskiego na stadionie przy ulicy Grota Roweckiego gościli trzecioligowca ze Żmigrodu. Od początku Piast dłużej utrzymywał się przy piłce i częściej gościł pod polem karnym przeciwnika. Rawia skupiła się na wyprowadzaniu kontrataków. - Chcieliśmy przyjmować Piasta na naszej połowie, odbierać piłkę i szybko przechodzić do kontr - tłumaczył trener Rawii Jerzy Radojewski. Po nieco ponad pół godzinie gry, rawiczanie przeprowadzili pierwszą skuteczną kontrę, którą wykończył Grzegorz Chorała. Tym samym było to pierwsze trafienie nowego napastnika w barwach Rawii. Po kilkunastu minutach Rawia zadała kolejny cios. Kontratak Rawii żmigrodzianie przerwali faulem, ale wobec precyzyjnego dośrodkowania ze stałego fragmentu gry byli już bezradni. Gola na 2:0 strzelił Patryk Musiałowski.

Rawia Rawag Rawicz - Piast Żmigród 2:0 (2:0)

1:0 - Grzegorz Chorała (31'), 2:0 - Patryk Musiałowski (40')

Rawia: Karol Danek, Kosma Zawidzki - Mateusz Roszak, Tomasz Skrzypczak, Bartosz Materkowski, Damian Walkowiak, Mariusz Molka, Kamil Duda, Patryk Wawrzyniak, Wojciech Bzdęga, Patryk Musiałowski, Grzegorz Chorała, Piotr Wawrzyniak, Dawid Kramarczyk, Dorian Nawrot, Michał Rejek, Rajmund Siecla, Seweryn Materkowski

Więcej informacji z tego spotkania we wtorkowym wydaniu "ŻR".