Rawia pokonuje Polonię Leszno [ZDJĘCIA]

Rawia pokonuje Polonię Leszno [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Na trzecią kolejkę na Spokojną zawitała, zawsze mocna, leszczyńska Polonia. Przed rokiem leszczynianie wypunktowali Rawię aż 1:4. Drużyna Radojewskiego zrewanżowała się wiosną, wygrywając w Lesznie 1:2.

Dzisiejsze spotkanie zaczęło się dość spokojnie, ale już po nieco ponad dziesięciu minutach nabrało rumieńców. W 12. minucie wynik spotkania otworzył Dorian Nawrot. Rawia prowadziła i grała bardzo mądrze. Bezbłędnie w defensywie spisywał się między innymi Patryk Wawrzyniak. Chwilę później Nawrot mógł podwyższyć prowadzenie strzałem głową, ale bramkarz Polonii zatrzymał piłkę tuż przed linią bramkową. Później dwukrotnie błysnął Wojciech Bzdęga. Mocno uderzał na bramkę gości, ale zawsze nieznacznie się mylił. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło, ale gra Rawii z pewnością mogła napawać optymizmem.

Jak wyglądał mecz po zmianie stron, a także co po jego zakończeniu powiedział trener Radojewski, przeczytasz we wtorkowym wydaniu "ŻR".

Rawia Rawag Rawicz - Polonia 1912 Leszno 2:1 (1:0)

1:0 - Dorian Nawrot (12'), 2:1 - Wojciech Bzdęga (80')

Rawia: Karol Danek - Patryk Wawrzyniak, Tomasz Skrzypczak, Hubert Gill, Damian Walkowiak, Grzegorz Chorała (10'Mariusz Molka), Patryk Musiałowski, Marcin Masełkowski, Stanisław Kołeczko, Wojciech Bzdęga, Dorian Nawrot (82'Patryk Kowalski)