Rawia przegrywa na inaugurację

Rawia przegrywa na inaugurację - Zdjęcie główne

W minioną sobotę zaczął się sezon piłkarski w IV lidze, gdzie występuje rawicka Rawia. Obecny sezon będzie najprawdopodobniej bardzo trudny dla większości ekip, ponieważ w życie ma wejść reforma ligi, na mocy której w Wielkopolsce pozostanie tylko jedna grupa w IV lidze, a nie jak było do tej pory - północna i południowa. Biorąc to pod uwagę, nie można sobie pozwolić na zbyt wiele strat punktów, jeśli w przyszłym sezonie także chce się występować na tym szczeblu rozgrywkowym.

Inauguracja dla Rawii nie była najłatwiejsza. W pierwszej kolejce rawiczanie udali się do Wrześni, gdzie w dwóch ostatnich starciach obu ekip na tym terenie dwukrotnie górą była Victoria, a stosunek bramek to aż 11:0. Szczególnie dotkliwa była porażka sprzed dwóch lat, kiedy to Rawia uległa Victorii aż 9:0. Ostatni mecz pokazał jednak, że rawiczanie chcą poprawić te niechlubne statystyki. Od pierwszego gwizdka podopieczni Radojewskiego starali się dłużej utrzymywać przy piłce i stwarzać okazje. Bardzo dobrą sytuację miał Jakub Borowczyk, ale w zamieszaniu w polu karnym piłka nie znalazła drogi do siatki. W drugiej połowie także idealną sytuację miał Borowczyk. - Jakub idealnie wybiegł zza pleców obrońcy, nie mogło być mowy o pozycji spalonej, ale niestety sędzia nie wiem jak, ale takiej pozycji się dopatrzył. Borowczyk wychodził „sam na sam” z bramkarzem - tłumaczył trener Rawii Rawag Rawicz Jerzy Radojewski. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Rawii w końcówce spotkania. Najpierw w 76. minucie po stałym fragmencie gry miejscowi strzelili pierwszą bramkę. 10 minut później Victoria przeprowadziła drugą skuteczną akcję i podwyższyła na 2:0. Do końcowego gwizdka Rawia nie potrafiła odwrócić losów meczu i Victoria podobnie jak w meczu wiosennym ubiegłego sezonu, znów wygrała 2:0. W drużynie Rawii zobaczyliśmy od pierwszej minuty kilku nowych zawodników: Mateusza Górkowskiego, Sylweriusza Maderę, Kamila Niedźwiedzia i Jakuba Borowczyka. W drugiej połowie debiut w barwach Rawii zaliczył także Dominik Mucha i Patryk Siniecki. Następny mecz ligowy rawiczanie zagrają już w najbliższą sobotę na własnym obiekcie. O 17.00 podejmować będą Victorię Ostrzeszów.

Victoria Września - Rawia Rawag Rawicz 2:0 (0:0)

Rawia: Karol Danek - Mateusz Górkowski, Patryk Wawrzyniak, Sylweriusz Madera, Damian Walkowiak (84'Patryk Skrzypczak), Mariusz Molka (80'Dominik Mucha), Stanisław Kołeczko (84'Patryk Siniecki), Kamil Niedźwiedź, Marcin Masełkowski, Szymon Zaborowski (46'Arkadiusz Wąchała), Jakub Borowczyk