Rawia u siebie nadal niepokonana

Rawia u siebie nadal niepokonana - Zdjęcie główne

Rawicka Rawia dwa ostatnie mecze ligowe rozegrała na wyjeździe. Przed tygodniem uległa w Koźminie Wielkopolskim miejscowemu Białemu Orłowi aż 6:2. Gole dla ekipy Radojewskiego strzelali Marcin Masełkowski i Ahmed „Luka” Abdullah. Kiepską formę rawiczan potwierdza fakt, że dla Masełkowskiego (czołowego strzelca Rawii z poprzedniego sezonu) było to dopiero pierwsze trafienie w rundzie jesiennej.

Podczas 15. kolejki rawiczanie na własnym obiekcie zmierzyli się z Obrą. Drużyna z Kościana z dorobkiem 24 punktów zajmowała 7. miejsce w tabeli i cały czas balansuje na granicy strefy zagrożonej spadkiem klasę niżej. Rawia na swoim boisku w rundzie jesiennej nie zaznała goryczy porażki. Określenie „twierdza Rawicz” znalazło swoje odzwierciedlenie także w sobotnim pojedynku. Od pierwszych minut inicjatywę starali się przejąć przyjezdni, ale Rawia też szukała swoich szans, szczególnie po kontratakach. Pierwsza połowa bramek żadnej ze stron jednak nie przyniosła. W drugiej odsłonie Obra przycisnęła jeszcze mocniej. Gracze z Kościana najlepszą okazję zmarnowali na początku drugiej połowy. Skrzydłowy z Kościana mocno uderzył piłkę z narożnika pola karnego, ale ta ocierając się o słupek, wyszła poza plac gry. Drużyna Radojewskiego kilka razy wyszła z ładną akcją, ale klarownych sytuacji stworzyć nie potrafiła. W bramce Rawii bardzo dobrze spisywał się Karol Danek i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Rawiczanie po tym meczu mogą dopisać sobie więc tylko punkt. Swoje mecze z kolei wygrała Kania i Korona i te ekipy przybliżyły się do Rawii w ligowej klasyfikacji. Już w najbliższą sobotę Rawia rozegra kolejny mecz na własnym obiekcie. W ramach 16. kolejki zmierzy się z liderem IV ligi - Victorią Września. Pierwszy gwizdek o 13.00. Tym spotkaniem drużyna Radojewskiego zakończy mecze na własnym stadionie w rundzie jesiennej.

Rawia Rawag Rawicz - Obra Kościan 0:0

Rawia: Karol Danek - Damian Walkowiak, Tomasz Skrzypczak, Patryk Siniecki, Patryk Wawrzyniak, Kamil Cheba (46'Mariusz Molka), Mateusz Górkowski (74'Oskar Maciejewski), Dominik Mucha (64'Jakub Borowczyk), Kamil Niedźwiedź, Marcin Masełkowski, Stanisław Kołeczko (82'Ahmed „Luka” Abdulah)