Rawia w finale Pucharu Polski

Rawia w finale Pucharu Polski - Zdjęcie główne

W minioną środę rawiczanie po raz drugi w przeciągu ostatnich trzech lat wywalczyli awans do finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno. Drużyna Radojewskiego pokonała grającą w klasie okręgowej Krobiankę. Zespół z Krobi jest aktualnym wiceliderem leszczyńskiej „okręgówki” więc półfinał nie był dla rawiczan „spacerkiem”.

Rawia zaczęła bardzo ostrożnie i w pierwszej połowie nie stworzyła większego zagrożenia pod bramką rywala. W 15. minucie brutalnie sfaulowany został Mariusz Molka, który po tym zagraniu musiał opuścić boisko. - Faul był bardzo ostry i nie wiem czy Mariusz będzie mógł zagrać w kolejnym meczu. To zagranie nas trochę zdeprymowało i do końca pierwszej połowy graliśmy zbyt bojaźliwie - mówił trener Rawii Jerzy Radojewski. Było widać, że głównym założeniem rawiczan jest przede wszystkim zabezpieczyć tył i nie stracić bramki. Sztuka ta się powiodła, chociaż Krobianka była bliska pokonania Danka, ale strzał zawodnika z Krobi wylądował na poprzeczce. Rawia grała cierpliwie i to się opłaciło. W 74. minucie po jednym z rzutów rożnych strzeliła bramkę. Dobrze w polu karnym odnalazł się Tomasz Wawrzyniak, który jak się później okazało tym trafieniem, dał swojej drużynie awans do finału. W drugim meczu półfinałowym Korona Piaski na własnym boisku podejmowała Obrę Kościan. Mecz zakończył się wygraną gości 1:2. W finale na leszczyńskim stadionie zobaczymy więc parę czwartoligowców. Rawia z Obrą zmierzy się najprawdopodobniej 10 maja.

Krobianka Krobia - Rawia Rawag Rawicz 0:1 (0:0)

0:1 - Tomasz Wawrzyniak (72')

Rawia: Karol Danek - Patryk Wawrzyniak, Tomasz Skrzypczak, Tomasz Wiśniewski, Damian Walkowiak, Mariusz Molka (15'Kamil Cheba), Stanisław Kołeczko, Tomasz Wawrzyniak, Marcin Masełkowski, Hubert Gill, Wojciech Bzdęga