Rawia w końcu wygrywa

Rawia w końcu wygrywa - Zdjęcie główne

Po tygodniowej przerwie spowodowanej pauzą za mecz z LKS-em Ślesin, do rozgrywek wróciła rawicka Rawia. Przy Spokojnej w minioną sobotę zameldowała się SKP Słupca. Drużyna ta w rundzie wiosennej spisuje się podobnie słabo jak Rawia. Spośród 11. meczów wygrała tylko 2 i przed meczem z Rawią znajdowała się na 10. miejscu w tabeli.

Rawiczanie jeśli myśleli o wskoczeniu do górnej części tabeli, w ostatnich trzech kolejkach musieli zdobyć jak najwięcej punktów. Pierwszy krok został zrobiony w sobotę. Od pierwszego gwizdka rawiczanie wykazywali dużą ochotę do gry, ale ich ataki były niedokładne. Już w 2. minucie do siatki gości trafił Tomasz Wawrzyniak, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. Chwilę później groźnie było pod bramką Rawii, ale czujny był Karol Danek. W 19. minucie piłka po raz drugi zatrzepotała w siatce SKP, ale sędzia po raz drugi podniósł chorągiewkę, informując o pozycji spalonej. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem 0:0. Po przerwie rawiczanie od początku rzucili się na rywali. Już w 48. minucie gola zdobył Marcin Masełkowski i tym razem nie mogło być mowy o spalonym. Ta bramka dodała pewności siebie rawiczanom, którzy napędzali się z każdym atakiem. W 57. minucie na 2:0 podwyższył Szymon Zaborowski, dla którego była to pierwsza bramka w seniorskiej drużynie. SKP starał się odpowiedzieć. Goście bardziej się otworzyli, co stwarzało kolejne okazje dla Rawii. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem swoje drugie trafienie zaliczył Marcin Masełkowski i jasne stało się, że Rawia tego meczu przegrać nie może. Chwilę przed zakończeniem meczu zwycięstwo drużyny Radojewskiego przypieczętował Wojciech Bzdęga, którym tym samym ustalił wynik spotkania na 4:0.

Następny mecz ligowy Rawia zagra już w najbliższą środę. Rawiczanie udadzą się do Wrześni, na mecz z miejscową Victorią. Pierwszy gwizdek o 17.00. W sobotę z kolei na własnym boisku podejmować będą Polonię Kępno. Początek ostatniej kolejki sezonu 2016/2017 o 16.00.

Rawia Rawag Rawicz - SKP Słupca 4:0 (0:0)

1:0 - Marcin Masełkowski (48'), 2:0 - Szymon Zaborowski (57'), 3:0 - Marcin Masełkowski (75'), 4:0 - Wojciech Bzdęga (88')

Rawia: Karol Danek - Patryk Wawrzyniak, Tomasz Skrzypczak, Patryk Skrzypczak, Damian Walkowiak, Michał Gąsiorowski, Stanisław Kołeczko, Mariusz Molka, Marcin Masełkowski, Tomasz Wawrzyniak (11'Szymon Zaborowski), Wojciech Bzdęga