Rawia zdecydowanie lepsza od Racotu

Rawia zdecydowanie lepsza od Racotu - Zdjęcie główne

W dzisiejsze popołudnie rawicka Rawia na własnym obiekcie podejmowała ekipę PKS Racot. Drużyna ta jeszcze w tym sezonie nie wygrała i z dorobkiem 4 punktów zajmowała przedostatnie miejsce w tabeli. Rawiczanie do meczu przystąpili bez Stanisława Kołeczko i Jakuba Borowczyka.

Od pierwszych minut inicjatywę przejęli miejscowi. Rawia dłużej utrzymywała się przy piłce i co chwilę dochodziła do pola karnego PKS-u. Pierwsze poważne zagrożenie na bramkę przyjezdnych przyszło od popularnego „Luki”. Egipcjanin był bliski przejęcia podania od Tomasza Wawrzyniaka, a wtedy miałby przed sobą tylko bramkarza, zabrakło niestety centymetrów. Minutę później Ahmed Abdullah miał kolejną okazję. Tym razem strzelał z dystansu, ale także nieznacznie się pomylił. Trzeciego ostrzeżenia dla gości już nie było. „Luka” w 25. minucie otworzył wynik rywalizacji. Rawiczanie naciskali dalej, ale do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. PKS w pierwszej części gry na poważnie ani razu nie zagroził bramce strzeżonej przez Karola Danka. Po zmianie stron drużyna Radojewskiego nadal kontrolowała boiskowe wydarzenia. Po godzinie gry na 2:0 podwyższył Oskar Maciejewski, a sześć minut później było już 3:0, po tym jak po raz drugi bramkarza z Racotu pokonał „Luka”. Wtedy jasne stało się, że Rawia tego meczu przegrać nie może. W 81. minucie miejscowi strzelili czwartego gola, a tym razem na listę strzelców wpisał się Dominik Mucha. Gospodarze w końcówce zbyt mocno się rozluźnili i PKS zdoła dwukrotnie pokonać Karola Danka. Boiskowy licznik zatrzymał się więc na 4:2. Za tydzień Rawia rozegra mecz na wyjeździe. W sobotę od 16.00 mierzyć się będzie z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Rawia Rawag Rawicz - PKS Racot 4:2 (1:0)

1:0 - Ahmed Alaa Abdullah (25'), 2:0 - Oskar Maciejewski (60'), 3:0 - Ahmed Alaa Abdullah (66'), 4:0 - Dominik Mucha (81')

Rawia: Karol Danek - Mateusz Górkowski, Patryk Wawrzyniak, Patryk Siniecki, Damian Walkowiak, Mariusz Molka, Ahmed Alaa Abdullah, Arkadiusz Wąchała, Tomasz Wawrzyniak, Marcin Masełkowski, Oskar Maciejewski