Rawiccy lekkoatleci na medal [FOTO]

› Sport i rekreacja 12 dni temu    11.10.2017
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
Medaliści - Kamila Kędzia, Kacper Grzelczak, Arkadiusz Stachowski Medaliści - Kamila Kędzia, Kacper Grzelczak, Arkadiusz Stachowski  fot. ZSZ w Rawiczu
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Trzy krążki podczas Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w Poznaniu wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. W zmaganiach XIX Licealiady udział wzięły szkoły ponadgimnazjalne z całej Wielkopolski.

Na drugim stopniu podium w pchnięciu kulą 6 kg stanął Arkadiusz Stachowski (12,03 m), który w ostatnim pchnięciu o 1 cm wyprzedził rywala z Leszna. Sukces starszego kolegi powtórzyła uczennica pierwszej klasy - Kamila Kędzia. Pewnie zwyciężając w swojej serii, wywalczyła srebrny medal w biegu na dystansie 400 metrów (1:02,36 s). Trzecie miejsce, również w biegu na jedno okrążenie, zajął Kacper Grzelczak (52,74 s). Na wysokiej, piątej lokacie w pchnięciu kulą 5 kg znalazł się Mateusz Woziwodzki (11,85 m). Dobry wynik uzyskała również sztafeta 4x100 metrów dziewcząt w składzie: Zuzanna Janaszek, Kamila Kędzia, Jagoda Szponik i Joanna Wojnicz, która uplasowała się na 6. miejscu (56,74 s).

R E K L A M A

W lidze wystartowali również: Karolina Szulc, Anna Kędzia, Karolina Kuropka, Bartosz Zygmunt, Michał Jelinowski i Kamil Alcer. Opiekunem reprezentacji była Weronika Waresiak. Drużynowo dziewczęta z ZSZ Rawicz zajęły 19. miejsce na 36 szkół biorących udział w edycji jesiennej, natomiast chłopcy uplasowali się na 23. lokacie na 38 placówek.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -